Prečo ženy v menopauze priberajú a ako tomu zabrániť?

Ženy sa vo veku okolo päťdesiatky stretávajú s celým radom zmien. Patrí medzi ne aj priberanie na váhe a zmena postavy, jedným zo sprievodných prejavov menopauzy je totiž spomaľovanie metabolizmu.

Menopauza neznamená iba pokles estrogénov, ale celej hormonálnej výbavy. A preto dochádza aj k zmenám bazálneho metabolizmu a zvyšovaniu hmotnosti. Vytráca sa typicky ženský tvar tela hrušky a tuk sa začína ukladať v oblasti brucha. Okrem priberania trápia ženy aj nadúvanie, ktoré je v menopauze bežné. Nafúknuto sa cíti vždy pred nadchádzajúcou periódou, za čo môže zvýšená hladina progesterónu. Jeho zvýšená produkcia, ku ktorej dochádza v období ovulácie, spôsobuje ochabovanie svalov v bruchu, čo vedie k pocitu nafúknutého brucha.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
Ako bojovať s príznakmi menopauzy

Pokiaľ ženy hľadajú najrýchlejšie riešenie, mali by siahnuť po prírodných doplnkoch stravy.

Je jasné, čo vás napadlo ako prvé. „Naozaj dokážu doplnky stravy pomôcť pri boji s negatívnymi príznakmi menopauzy? Zvýšiť libido, energiu a naštartovať metabolizmus? Áno dokážu, ale je dôležité vedieť si vybrať. Na to, aby bol prírodný doplnok stravy užitočný, musí obsahovať účinné látky v správnom množstve. Patria medzi ne vitamíny (D3, B6, B12, C, E), minerály (zinok) a extrakty z bylín (napr. kotvičník zemný, angelika čínska, ašvaganda, maca).

zdroj: prozeny.cz

Menopauza: Ako spoznáte prvé príznaky. Čo prežíva väčšina žien a čo len niektoré?

facebook

Kedy sú ženy na sexuálnom vrchole? Budete prekvapení