Nikdy neďakujú a len vás využívajú: Typy ľudí, od ktorých by ste sa mali držať ďalej

Či už sú vedľa vás v podobe susedky, kamaráta, spolužiačky, kolegu, spolubývajúceho alebo partnera, mať ich vo svojom živote spôsobuje iba smútok, bolesť a stres. Vyhnite sa týmto negatívnym ľuďom, dosť sa vám uľaví!

Nie každý životom prepláva s radosťou a nadhľadom, nájdu sa aj takí, ktorí ostatným (zámerne, ale aj mimovoľne) škodia a vyvolávajú v nich frustráciu a strach. Iste sa zhodneme, že o takých ľudí nikto nestojí, tak s nimi ani vy nestrácajte čas. Kto to s vami nemyslí úprimne a prečo podobné toxické správanie netolerovať? Vlky v rúchu baránkovom poznáte podľa niekoľkých znakov!

1. Ľudia, ktorí vás okrádajú – o čokoľvek

Stále ste v strehu, strážite si veci (a vlastne aj myšlienky). Rozhodne sa nedá povedať, že si prítomnosť takého priateľa, partnera alebo kolegu užívate. Z peňaženky vám v pravidelných intervaloch mizne hotovosť, občas sa vám na chvíľu stratí kreditná karta a zľavové poukážky do obchodov sa tiež niekam vyparili. Podozrenie padá v prvom rade na niekoho, o kom sa už v minulosti preukázalo, že ho svrbia prsty. Pokiaľ to o niekom viete, pozor na neho. Keď trávite čas s človekom, ktorému nemôžete veriť, zvyšuje sa vo vašom tele hladina stresového hormónu kortizolu. Skrátka a dobre, nedostatok dôvery nemá v pevnom vzťahu miesto, či už ide o priateľstvo, alebo lásku.

2. Ľudia, ktorí vás neberú vážne

Jedná sa o ľudí, ktorí si vždy nájdu spôsob, ako si z vás urobiť  srandu, bez ohľadu na čas, miesto a spoločnosť. Posmievajú sa tomu, aké máte auto, doberajú si vás kvôli práci, rozvodu alebo sťahovaniu, komentujú vašu postavu v nových šatách – a pre pieporné slovíčka nejdú ďaleko. Čo sa tvári ako vtip a neškodná zábava, je zlomyseľne mierený útok s cieľom negatívne ovplyvniť váš emocionálny a duševný stav. Povedzte dosť!

3. Ľudia, ktorí potrebujú mať navrch

Dominantné typy osobností, ktoré nad vami stále potrebujú mať kontrolu, sledujú vás, tyranizujú alebo šikanujú, sa svojej zábavy nikdy len tak nevzdajú, teda pokiaľ sa im nepostavíte. Spadajú sem aj tí, ktorí si myslia, že majú vždy pravdu. Možno, že práve teraz je ten pravý čas s nimi skoncovať. Držte sa od nich ďalej, pretože ich agresivita voči vám ako jednotlivcovi môže z dlhodobého hľadiska urobiť hlbokú dieru do vášho sebavedomia. Odstráňte ich zo svojich životov skôr, ako budú škody nevratné.

4. Ľudia, ktorí vás berú ako samozrejmosť

Ste niečo ako nábytok, inventár, ticho stojaci a plniaci svoje životné poslanie. Takmer neexistujete. Kamarátka si od vás požičiava peniaze ako na bežiacom páse, ale nikdy nepoďakuje, nieto aby pôžičku vrátila. Sused sa zasa spolieha na to, že mu každý piatok nakúpite, hoci je zdravý a sebestačný. Využíva vás ona aj on a ich ľahostajnosť voči vašim pocitom a potrebám sa nedá prehliadnuť. Skutočne sa potrebujete obklopovať jedincami, ktorí pre vás nikdy nič neurobia a neposkytujú vám žiadnu pozitívnu spätnú väzbu? Aj keby malo ísť o vášho manžela či manželku? Sami si odpovedzte.

5. Ľudia, ktorí sa chronicky sťažujú

Kolegyňa, ktorá žije v realite, v ktorej je všetko zle, je neskutočne otravná. Dostala malé odmeny, vadí jej teplo, zima, slnko, vietor (podľa nej asi nikdy nebude ideálne počasie), nadčasy aj kilá navyše, ale nikdy nič neurobí pre to, aby niečo zmenila. Ide o klasický prípad zamrznutého typu človeka, ktorý ostatní ničí svojimi nárekmi a sťahuje ich do letargie.

6. Ľudia, ktorí si predstavujú niekoho iného

Buďte s ľuďmi, ktorí vás majú radi takých, akí ste, a vážia si čas, ktorý s vami trávia. Tí sa nesnažia meniť vašu osobnosť, nedávajú nevyžiadané rady  a už vôbec z vás nechcú mať niekoho iného. Pokiaľ ale počúvate, že sa máte správať určitým spôsobom, premýšľať tak alebo onak, obliekať sa ako niekto iný, berte nohy na ramená. Ten, kto vás považuje skôr za svoj osobný projekt, jednoducho nestojí za vašu pozornosť a úsilie.

7. Ľudia, ktorí sa nikdy za nič neospravedlňujú

Neuznávajú svoje chyby, prehadzujú zodpovednosť inam, pokojne vás neprávom osočia, potupia a zosmiešnia. Čo na tom, že sa kvôli nim cítite zle? Je to vaša vina, boli nútení na vás ukázať prstom, veď ste si o to koledovali (v pondelok, utorok aj v stredu). Tak ani toto nie sú tí najlepší parťáci pre život. Netrápte sa pre ľudí, ktorí sa netrápia pre vás, bez nich vám bude lepšie.

zdroj: prozeny.cz

Najlepší orgazmus? Vedci zistili, v koľkých rokoch na ženy čaká!

facebook

Bol to, či nebol orgazmus? Podľa odborníkov to tretina žien vôbec nepozná


Hydratačný šampón na vlasy

Prihlásenie k odberu noviniek

Úspešne ste sa prihlásili na odber noviniek.

Pri pokuse o odoslanie žiadosti sa vyskytla chyba. Prosím skúste to znova.