Hranice, ktoré je nutné si nastaviť, pokiaľ sex nechcete hneď

S novou známosťou prichádza aj dilema: kedy je správny čas na prvé milovanie? Vždy sa riaďte pocitom a nechcite nič uponáhľať. A pokiaľ sa na fyzické zblíženie ešte necítite, potom tento proces vedome spomaľujte. Ako vytýčiť hranice?

Z rôznych prieskumov vyplýva, že muži premiérový sex očakávajú na tretej schôdzke, zatiaľ čo zdržanlivejšie ženy k nemu dovolia až na rande s číslom päť. Čo sa týka nejakého zlatého stredu, tak ten podľa väčšiny odborníkov neexistuje.

Americká sexuologička Laura Berman k tomu hovorí, že pozná páry, ktoré si mysleli, že sex ihneď po zoznámení všetko pokazí – a teraz sú spolu desiatky rokov. Na druhej strane existujú dvojice, ktoré poctivo čakali na piatu či šiestu schôdzku, na nej sa pomilovali a krátko na to sa rozišli.

Lepšie skôr ako neskôr?

Bez ohľadu na súčasnú uvoľnenosť a istú neviazanosť nemožno predstierať, že načasovanie prvého milovania nie je dôležité. Podľa Laury Berman skutočne môže udávať tón celému sexuálnemu vzťahu. Pokiaľ sa na sex zatiaľ necítite a váš šiesty zmysel vás zľahka varuje, vypočujte ho. Nie je kam sa ponáhľať. Patríte k ľuďom, ktorí idú do všetkého po hlave, ale tentoraz si sľubujete, že zaradíte spiatočku? Dobre robíte.

Prečo je sex pre ženy väčšie riziko

Čo sa týka sexuálnych aktivít, ženy na seba berú oveľa väčšie riziko ako muž, a to nielen kvôli možnému otehotneniu. „Vzhľadom na vnútornú anatómiu sú viac ohrozené pohlavne prenosnými chorobami. A čo je najhoršie, oproti mužom častejšie otvárajú svoje srdcia a duše zármutku. Oxytocín a ďalšie väzobné chemické látky, ktoré sa uvoľňujú v mozgu počas sexu, podporujú emocionálne spojenie medzi partnermi, aj keď ich sotva poznáte. A vytriezvenie potom niekedy dosť bolí,“ vysvetľuje sexuologička.

1. Nepočúvajte telo, ale mozog

Všetci majú sexuálne potreby a túžia nielen po objatí a pohladení, ale aj po stimulácii erotogénnych zón (za tú najväčšiu sa pritom považuje mozog). V prípade, že ste nejaký ten piatok sexuálne na suchu, je prirodzené, že vaše túžby zosilňujú. Ak nechcete urobiť nejakú hlúposť, urobte si radosť a masturbujte pred schôdzkou. Bonus: Sexuálna hračka vám pomôže dosiahnuť orgazmus efektívnejšie a rýchlejšie ako niekto, kto vás sotva pozná.

2. Neopíjajte sa

Alkohol zatemňuje myseľ aj zdravý úsudok. Nenechajte ho, aby vo vás vyvolal dojem, že osoba sediaca oproti vám je tak nesmierne milá a sexy a zaslúži si pomaznať. Držte sa pravidla jedného pohára vína a neutrálneho prostredia. Pozvanie na kávu do mužovej obývačky je starý a známy trik vedúci k pokusu o fyzické zblíženie. A pre vás privátne priestory predstavujú pokušenie. Skutočne máte tak pevnú vôľu?

3. Randite aj cez deň

Obvyklé je randiť predovšetkým večer a v noci. Chyba. Schôdzky cez deň sú iné a môžu byť lepšie – úprimnejšie. Jednak chýba alkohol a denná doba navyše umožňuje venovať sa napríklad pešej turistike alebo športovaniu. V porovnaní s kinom alebo večerou príjemná zmena. „Keď niekoho uvidíte v prirodzenom svetle, pomôže vám to lepšie ho spoznať. Zároveň znížite pravdepodobnosť, že s ním pôjdete domov, pretože počas dňa či večera budete mať ešte iné plány,“ objasňuje Laura Berman a pridáva ďalší tip.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
4. Vykonajte malý test

Recept, ako spoznať, či už je ten správny čas na milovanie, existuje. Hovorte o tom. Nie po esemeskách ani e-mailoch, ale osobne. Naozaj spolu hovorte! „Môžem vám zaručiť, že ak je to pre vás trápne, o reálnej pripravenosti na posteľové hrátky nemôže byť reč,“ uzatvára sexuologička.

zdroj: prozeny.cz

Čím dlhšie nemáte sex, tým menej Vám chýba?

facebook

Štyri dôvody, prečo by ste nemali predstierať orgazmus