Prvé rande: ako okúzliť jednotlivé znamenia?

Máj je lásky čas, takže dnes trochu zamilovane: vyrážate na prvé rande s novým partnerom či partnerkou a zaujímalo by vás, ako potenciálnu drahú polovičku na schôdzke oslniť? Riadiť sa môžete podľa znamenia, v ktorom sa váš náprotivok narodil!

Každé znamenie má svoje preferencie a priťahuje ho niečo iné – niekto má rád úprimnosť, iný zase počuje na sladké lichôtky a ďalší si nechá poblázniť hlavu vtipmi. Niekto má radšej, keď je jeho náprotivok proaktívny, veľa hovorí a iniciuje najrôznejšie činnosti, iný radšej dobýva tajomnú pevnosť. Čo platí na toho, kto pri večeri zasadne oproti vám?

Baran (21. 3. – 20. 4.)

U Baranov je na prvom rande treba presne vychytať hranicu medzi tým, kedy ich necháte o vás bojovať a uloviť si vás, a tým, že im dáte jasne najavo, kto ste. Barani sú totiž na jednu stranu priami a neradi predstierajú, na druhú stranu ich ale bavia výzvy a hádanky všetkého druhu. A to, čo je im naservírované na striebornom podnose, ich čoskoro prestane baviť. Buďte teda trochu nedostupní a nevyzerajte veľmi nadšene, ale zase sa zbytočne nezdráhajte, tým Barana neoslníte. Ale hlavne nesmiete byť nudní, v takom prípade Barani druhú šancu nedávajú.

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Pokiaľ idete na rande s Býkom, pripravte pre neho niečo pekné, čo poteší jeho zmysly. Vyberte peknú reštauráciu, zaujímavú prechádzku zámockým parkom, dobré víno alebo mu ukážte tajné miesto, kde je ten najkrajší výhľad. Býky  sú pôžitkári a radi si rande užijú so všetkým. Získať si ich môžete akoby náhodnými dotykmi, na tie Býky počujú. A teraz pozor, nehrňte sa zbesilo rovno do veľkej erotiky, Býky postupujú skôr pomaly a konzervatívne. Letmé dotyky na rukách či ramenách ich ale dostanú.

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Ideálne rande pre každého Blíženca? Zábava. Postarajte sa hlavne o to, aby neviazla konverzácia a rozhovor plynul hladko. Škádlenie, flirtovanie, vtipkovanie, významom nabité ticho i dlhý smiech, to všetko vám prinesie plusové body. Hlavne sa vyhnite trápnemu mlčaniu a plytkému plácaniu o počasí a tetuške z druhého kolena, čo si práve kúpila mačku. Blíženci chcú rovnocenného, ​​inteligentného partnera, s ktorým bude konverzácia plná iskrenia a ohňostrojov, neznesú vedľa seba hlupáka.

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Prvé rande s Rakom? Romantika ako z praku. Vezmite ho napríklad na hviezdy. Na večeru pri sviečkach so sláčikovým kvartetom. Prineste kyticu červených ruží. Čo niekomu môže pripadať ako prekonané klišé, to práve Raky dokážu oceniť a takémuto prístupu neodolajú. A pokiaľ nie sú veľké gestá váš štýl, pripravte si na rande nejakú romantickú drobnosť – zapamätajte si, aká je ich obľúbená príchuť zmrzliny alebo kam najradšej chodia na kávu. Buďte citliví a do ničoho ich netlačte, Raky potrebujú postupovať skôr pomalšie.

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Prvé rande s Levom by mu malo ukázať, že vás úplne očaril. Rozhodne musíte svojmu náprotivku venovať plnú pozornosť, na nejaké kontrolovanie telefónu pri schôdzke zabudnite, to je niečo, čo Lev neodpúšťa. Tiež by bolo fajn dať najavo, že miesto, kde sa rande odohráva, ste vybrali s ohľadom na predchádzajúce konverzácie, z ktorých ste vydedukovali, že by sa mu práve tu mohlo páčiť. Vyvarujte sa patolízalstvu, ale skrátka fakt je, že Levy sú radi obdivovaní.

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Základné pravidlo pre prvé rande s Pannou – nechoďte neskoro. Naopak. Príďte s predstihom. Vďaka tomu Panne dokážete, že si ju vážite, že pre vás toto stretnutie veľmi znamená, skrátka toto gesto ocenia. Pripravte sa na to, že Panny sú od prírody rezervované a rozhodne sa vám hneď neskáču k nohám. Je to s nimi beh na dlhú trať. Navyše bývajú zo stretnutí celkom nervózne, skúste teda vymyslieť niečo, kde nebude váš vzťah tým jediným, na čo sa sústredíte – čo nejaký film, koncert, spoločné venčenie psov?

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Váhy zbožňujú flirtovanie a prvé rande sú ich špecialitou. Koketérie a záľubné pomrkávanie ich jednoducho baví a užívajú si to. Doprajte im tento ich koníček, a navyše sa ich snažte prekvapiť a vziať ich niekam, kde to naozaj nečakajú. Humor a ľahkosť vám na tomto rande budú dobrými spoločníkmi, a drobný darček Váhy rozhodne neurazí. Ale neupínajte sa na schôdzku príliš, Váhy si skrátka rady všetky otestujú osobne a idú na rande aj s niekým, kto ich vlastne ani veľmi nezaujíma. Odmietnutie si neberte osobne.

Škorpión (24. 10. – 22. 11.)

Škorpióny a prvé rande, to je výbušná kombinácia. Toto znamenie sa nerado niekomu otvára a púšťa si nových ľudí pod kožu. City drží pevne na uzde, akokoľvek vášniví a intenzívne sú kdesi hlboko vo svojom vnútri. Netlačte ich do kúta, nenaliehajte, buďte skôr opatrní, rezervovaní, tajuplní. Tajomstvo je niečo, čo Škorpiónov naláka, dôvod, prečo vyraziť na ďalšiu schôdzku. Objavovanie je ich veľká vášeň. Nechajte postup skôr na nich, rozhodne sa nevnucujte, to ich odradí. Iskrivá konverzácia, ktorá neviazne, je kľúčom k ich srdcu.

Strelec (23. 11. – 21. 12.)

Strelci sú príjemní a otvorení parťáci a to platí aj vtedy, keď ich pozývate na rande. Rozhodne si ho užijete, či už z toho niečo bude alebo nie. Nečakajte od nich pretvárku, jednoducho vám dajú úprimne najavo, ako na tom ste – či sa im páčite, alebo nie – a vy by ste s nimi mali jednať rovnako. Nerozohrávajte žiadne komplikované psychohrátky. Naplánujte nejaké dobrodružné objavovanie, výlet či šport. Keď sa ukáže, že to medzi vami na romantiku nevyzerá, ohľaduplne vám to oznámia a môžu z vás byť báječní kamaráti.

Kozorožec (22. 12. – 20. 1.)

U Kozorožcov je zaklínadlom striedmosť a dobré vychovanie. Pre toto znamenie je prvé rande dosť ťažké, sú z nich nervózni a nesvoji. Uľahčíte im to tak, že sa budete správať podľa starých zavedených zvyklostí. Teda dámy za seba nechajú zaplatiť a páni budú otvárať dvere. Niekomu sa to môže zdať trochu starosvetské a nefeministické, ale Kozorožci hľadajú v tradíciách a zvykoch útechu, keď sa ocitnú v nejako stresujúcej situácii. A myslite aj na správne stolovanie, aj to je pre Kozorožcov niečo, na čo veľmi dbajú.

Vodnár (21. 1. – 20. 2.)

Vodnári od prvého rande čakajú originalitu – ak ich vezmete do obyčajnej reštaurácie alebo do kina na romantickú komédiu, nijako zvlášť ich nenadchnete. Majú radi zážitky a nespútanosť. Stavte na adrenalín a zrealizujte nejaký bláznivý nápad. Vzoprite sa všetkým konvenciám a zavedeným zvykom a snažte sa premýšľať inovatívne. A okrem toho sa tiež postarajte o to, aby neviazla reč, to je pre Vodnára ohromne dôležité.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Ak chcete Ryby očariť, počúvajte ich. Jedinci v znamení Rýb sú zvyknutí, že práve oni bývajú najčastejšie tými vŕbami, ku ktorým sa druhí chodia vyplakať a vypovedať. Nechajte ich, nech si to zažijú naopak – počúvajte, občas položte otázku a sami hlavne mlčte. Rybám to asi najskôr bude pripadať zvláštne, ale nakoniec v tom nájdu zaľúbenie a bude to pre nich neobvyklé a osviežujúce. Romantické gestá ako z rozprávky sú tiež niečo, čo neprejde nepovšimnuté – kvety, darčeky, sláčikové kvartety a sviečky, to všetko sa počíta.

zdroj: prozeny.cz

Patríte k sebe?

facebook

MYŠLIENKY