Miluje ma? Existuje šesť spôsobov, ako to zistiť.

Už nejakú dobu chodíte s mužom, do ktorého ale naozaj nevidíte? Pokiaľ s niekým trávite veľa svojho času, nie je divu, že vás napadá otázka, či vás dotyčný miluje. Ako rozoznať muža, ktorí to s vami nemyslia vážne, od tých, ktorí chcú verne stáť po vašom boku?

Ak váš partner nevie dávať emócie príliš najavo, nie je divu, že vo vás zaseje semienko pochybností. Ako spoznať, že o vás naozaj stojí?

1. Chce byť vaším hrdinom

Väčšina mužov má hlboko v DNA zakorenené, že chcú byť užitoční. A to najmä osobám, na ktorých im záleží. Chcú byť vašimi hrdinami, vyriešiť všetky problémy a dokázať tak, že si zaslúžia vašu lásku.

Ak muž nechce byť vaším dennodenným hrdinom, potom o vás zjavne nemá veľký záujem, alebo je emocionálne nedostupný a nie je schopný sa stať súčasťou vášho života.

2. Pracuje na tom, aby vám urobil radosť

Jeho úlohou nie je vás robiť šťastnou – to je vaša úloha. Muž, ktorý vás ale miluje, bude chcieť vedieť, čo vás robí šťastnou, a bude mu záležať na vašich pocitoch. Nie nadarmo sa hovorí: šťastná žena, šťastný život.

3. Počúva, ako sa cítite a čo potrebujete

Mnoho mužov nedokáže pochopiť, ako sa žena cíti. Namiesto toho sú zmätení a nedokážu v týchto emocionálnych bytostiach nájsť logiku. To, ako reaguje muž na vaše pocity, svedčí o samotnom vzťahu k vám.

Ak vás rád počúva a reaguje na vaše potreby, potom je isté, že vás naozaj miluje. Možno vás nie vždy pochopí, ale ak aj tak chce vedieť, čo prežívate a ako vás môže upokojiť, potom je to trefa do čierneho.

4. Je ochotný vám veci vynahradiť

Každý robí chyby. Dôležité ale je, ako sa k nim človek postaví. Muž, ktorý vás miluje, bude ochotný priznať svoju chybu, ospravedlniť sa za ňu a prípadne vám svoje správanie vynahradiť. Posilňovanie zodpovednosti za svoje správanie je vo vzťahu veľmi dôležité a signalizuje, že vám na druhom záleží.

5. Nemení vás

Už ste sa niekedy stretla s mužom, ktorý vám tvrdí, ako vás miluje, zároveň má ale tendenciu meniť všetko, od vášho šatníka cez vaše koníčky i priateľov? Taký muž nemiluje vašu osobu, ale je zamilovaný do predstavy, do fantázie o vás.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
6. Je ochotný pracovať na konflikte

Konflikt je prirodzenou súčasťou každého intímneho vzťahu. V prípade, že je ale ignorovaný, je vysoko pravdepodobné, že bude bublať pod povrchom, a keď hrniec pretečie, môže vážne poškodiť váš vzťah.

Ak sa váš muž vždy snaží presadiť svoju pravdu za každú cenu a nie je s ním možné dôjsť kompromisu alebo sa o probléme vôbec baviť, dajte si pozor. Jeho správanie totiž hraničí s diktátorstvom. Muž, ktorý vás miluje, bude naopak ochotný hovoriť o konfliktoch, keď sa objavia. Spoločné riešenie navyše vašu lásku prehĺbi.

zdroj: novinky.cz

Typy mužského správania, ktoré síce vyzerajú pekne, ale klamú

facebook

Potraviny, ktoré chránia teloméry a spomaľujú starnutie