Typy mužského správania, ktoré síce vyzerajú pekne, ale klamú

Keď vtáčika lapajú, pekne mu spievajú. Je vám sympatické, ako krásne sa k vám muž v prvých fázach vzťahu chová? Nesadnite mu na lep. Pod maskou ústretovosti a lichôtok sa občas skrýva len pretvárka. Tieto štyri typy partnerov sú toho dôkazom!

Tvári sa ako skvelý chlap, ale nikdy neviete, čo sa stane, keď natrhnete obal čokoládového vajíčka a pozriete sa na hračku vo vnútri. Na niektoré signály by ste mali byť opatrné. Niektoré typy pánskeho správania síce pôsobia roztomilo, ale môžete na nich pekne pohorieť?

1. Samotársky a roztomilý

Javí sa ako dokonalý muž. Zaujímavý, sčítaný, cieľavedomý, pravdepodobne výborný zamestnanec so zásadami aj osobitým nadhľadom a sarkastickým humorom. Páčia sa vám jeho dve tváre, teda aj to, že sa občas skoro až detinsky hanbí (výborné pre dobývanie a zvádzanie), a rozhodne si nerobí hlavu z toho, čo riešia ostatní. Pôsobí prakticky, nerobí mu problém otvoriť vám dvere, hlboko sa pozerať skrz vás, čo si vykladáte tak, že v ňom vzplanulo semienko lásky. Oceňujete, že ide priamo k veci. Sympatické je aj to, že si namiesto chodenie do krčmy radšej číta.

Lenže tento chlapík, keď zavrie dvere spoločného bytu, sa premení na studený ňufák. Je to totiž schizoidná osobnosť, ktorá nechala city v čistiarni. Pamätá si, kedy máte narodeniny, ale to je všetko. Nechce s vami rozoberať starosti, radosti, zážitky ani potreby. Nikdy si s vami nič nevyrozpráva a vy už čoskoro pochopíte, že na tento vzťah ste samy.

2. Sladký lichotník

Často a krásne hovorí o citoch, láske, potrebe niekoho mať, ale aj o obetavosti a nezištnosti. Má sklony k dráme, rád prehráva a pri zoznamovaní vám vyvŕta dieru do hlavy (je vynikajúci rozprávač). Niekedy si s ním prídete ako herečka z čiernobieleho filmu. Vrátil sa snáď čas? Tá galantnosť v štýle Oldřicha Nového, bože! Avšak, nič netrvá večne. Tento typ muža vie, čo chcete počuť, dobre klame telom a vie zaujať.

Avšak káže vodu, pije víno. Ako v práci, tak v láske je nestály, stále hľadá niečo lepšie. S žiadnou ženou nedokáže vytvoriť skutočný emočný vzťah, známosť je pre neho iba výzva a experiment.  Túži po slobode, nerád sa podriaďuje a v súkromí vám dáva za vinu, že nie je šťastný. Ste zodpovedné za to, že je mu teplo či zima a on zase nemá prácu. Navyše nechápete, že je mu zle (má totiž sklony k hypochondrii).

3. Uvedomelý kazateľ

Javí sa ako zábavný kus, je okúzľujúci a je ťažké mu odolať. Býva elegantný, na prvý pohľad citlivejší, šikovný, ide si za svojím cieľom. Poučí vás o mnohom, možno dostanete pokarhanie, že dostatočne netriedite odpad a nešetríte planétu. Ako šľachetné, že? Ó, vy sa máte, že ste postretli niekoho tak výnimočného. Čo na tom zíde, že sa občas urazí, keď s ním nesúhlasíte?

Prečo práve váš nápadník závidí druhým, nikdy neodpúšťa, potrebuje byť neustále obdivovaný a čokoľvek potrebuje niekto iný, považuje za malichernosť! Bodaj by nie, je to narcis, ktorý má svoj vlastný, dokonalý svet. Uráža ho, keď sa musí zaoberať vecami, s ktorými nemá nič spoločné (napríklad platenie nájmu). Nerád sa podriaďuje, nešetrí kritikou, vyžaduje perfektný servis a hlavne vašu radosť z toho, že s ním zdieľate jednu domácnosť. No uf!

4. Falošný osobný strážca

Je to skoro super hrdina. Zmienite sa mu, že máte problém v práci, a on sa ponúkne, že si na dotieravého kolegu posvieti. Na parkovisku vynadá vodičovi, ktorý parkuje príliš blízko vášho auta. Býva ostražitý, takže sa s ním cítite neohrozene. Je to tak sexy, keď sa vás chlap vie zastať! Sám hovorí, že svet je krutý a len on to s vami myslí dobre. „Nikomu never. Iba mne,“ opakuje.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

A to je práve ten problém. Sám nerobí to isté a stále vás z niečoho podozrieva, je extrémne žiarlivý, vzťahovačný, rád používa metódy, za ktoré by sa nehanbil ani James Bond. Neváha vám napichnúť telefón alebo auto a už veľmi dlho číta vaše e-maily. Ste jeho. Telom i dušou. Skrátka paranoidný typ osobnosti. Berte nohy na plecia!

zdroj: prozeny.cz

Ste naozaj zamilovaná? Takto spoznáte rozdiel medzi láskou a poblúznením

facebook

Prečo práve on? Podľa čoho si vyberáme svojich partnerov?