Mýty o vzťahoch alebo Ako je to s neverou a frekvenciou sexu?

Že len dokonalé a harmonické vzťahy sú tie pravé, inak máte problém? Mýtus! Vzťahy sú o skutočných ľuďoch, ktorí robia chyby, hádajú sa, občas im utečie oko za cudzím pekným zadkom a pochybujú o sebe aj o svojej spriaznenej duši. A je to v poriadku.

Chcete mať šťastný a spokojný vzťah? Tak sa vykašlite na porovnanie s inými, nečerpajte inšpiráciu z filmov a ignorujte známe mýty a klišé. Veriť na lásku ako z rozprávky nie je romantické, skôr vás to odvádza od reality. Televízie a filmy, rovnako ako profily na sociálnych sieťach, prezentujú radšej len to pekné. Na obrazovke vzťahy vznikajú s ľahkosťou, tak nejako samozrejme, každá kríza je zažehnaná raz a navždy a má jednoduché riešenie. V skutočnosti to vyžaduje dosť práce.

1. Hádky dokazujú, že vám to nefunguje

Kamarátka sa vám chváli tým, že sa s partnerom ešte nikdy nepohádali, a vy máte doma pravidelne hádky! Ako dvaja ľudia s jedinečnou osobnosťou sa rozhodne nemusíte na všetkom zhodnúť a dobrá hádka či hlasnejšia diskusia môže byť zdravá. Vyjasníte si svoje odlišné pohľady, pochopíte vzájomnú perspektívu a dôjdete ku kompromisu. Dohadovanie ale musí viesť k rovnováhe a mať nejaký výsledok. Inak je to len poštekávanie a tomu sa vyhnite.

2. Kto žiarli, ten miluje

Zdravá žiarlivosť do vzťahu patrí, každý má však hranice inde a nemala by byť považovaná za dôkaz lásky. Že mu na vás záleží by mal partner dávať najavo úplne inak, a vy by ste nemali v partnerovi úmyselne vzbudzovať neistotu a ukazovať, že máte aj iné možnosti.

Ak ste vo fáze, keď si partner na vás robí prehnané nároky, kontroluje vás a neverí vám, potom prehodnoťte, či je to stále láska. Tá pravá je predsa postavená na vzájomnom rešpekte a dôvere.

3. Vo skvelom vzťahu si čítate myšlienky

Ste na seba napojení, poznáte svoje priania, zlozvyky aj strachy. Ale pokiaľ netušíte, čo si partner praje k narodeninám alebo čo by chcel na večeru, neznamená to, že sa máte málo radi. Ani ten najvnímavejší a najzamilovanejší človek nedokáže predvídať všetky nálady a potreby. Ani v zdravom vzťahu nemôžete čakať, že to pôjde aj bez slov, len to vytvára zbytočné dusno. A áno, ženy tú tendenciu občas mávajú. Vtipov na tému „Keď žena povie, že sa nič nedeje, tak sa rozhodne niečo deje“ existujú desiatky.

4. Čím viac sexu, tým vám to lepšie klape

Áno, sex je rozhodne nevyhnutnou súčasťou partnerského vzťahu, ale nemal by sa preceňovať. Máte pocit, že kamaráti sú ako králiky a vy ste tak uťahaní, že raz za mesiac je vaše maximum? Neexistuje pravidlo, ktoré by hovorilo, pri akom počte milostných aktov mesačne možno hovoriť o šťastnom, prípadne nešťastnom vzťahu. Tak ako sa líšia jednotlivé páry, líšia sa aj sexuálne potreby týchto dvojíc. Je jedno, koľkokrát týždenne alebo ročne to robíte, ide o vašu (u)spokojnosť.

5. Mali by ste spolu chcieť tráviť všetok čas

Pokiaľ sa naozaj milujete, mali by ste byť takmer nerozluční. Kto to povedal? To nevieme, ale vieme, že sa tak pripravujete o čas len pre seba alebo svojich priateľov. A mať vlastné koníčky a aktivity prináša do vzťahu množstvo nových podnetov a vlastnú jedinečnosť.

Partner tu nie je na to, aby vás doplnil, ste kompletný aj bez neho. Preto si mnohé potreby môžete naplniť sami, a potom svoje zážitky s partnerom zdieľať.

6. Ak máte pochybnosti, nie je to to pravé

Nikto nie je neomylný a nikto presne nevie, čo mu jeho rozhodnutia prinesú. Všetci sa v priebehu života menia a nikdy neviete, do akých situácií sa dostanete. Myslieť si, že spolu budete už navždy cukrovať ako pred svadbou, je omyl. Manželstvo je záväzok, ktorý mnoho desí svojou definitívnosťou a vyvolá obavy alebo úzkosti. To ale neznamená, že váš vzťah nie je dosť pevný, naopak chcete pre seba aj svojho životného partnera tú najlepšiu a premyslenú budúcnosť. A k tomu občasné pochybovanie skrátka patrí.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
7. Podvedie raz, podvedie vždy

Jedna „z právd“, ktorá zbytočne ukončila už veľa vzťahov. Nevera je hrozná a keby jej nebolo, nikomu by nechýbala. Ale stáva sa, človek je tvor chybujúci. Deje sa však z tisíc rôznych dôvodov a nie vždy by mala nutne viesť k rozchodu.

Že človek raz podviedol, neznamená, že má v sebe nevernícku DNA zakódovanú a nedá sa mu veriť. Naopak, mnohokrát môže nevera viesť k náprave vzťahu. Ukazuje, že vo vzťahu niečo nie je v poriadku a treba na ňom zapracovať. Musia však obaja chcieť. Je ale potrebné odhaliť, prečo k nej došlo.

zdroj: prozeny.cz

Čo s tým, keď svojho muža milujete, ale sex s ním nie

facebook

Manželská kríza! Ako ju prekonať?