Vezmite nohy na ramená, tento chlap za to nestojí

Odvrátená strana lásky? Znížená obozretnosť. Pod vplyvom kokteilu hormónov a opojných emócií môžete na novom partnerovi ľahko prehliadnuť veci, ktoré sa so šťastím a pohodou vo vzťahu vôbec nezlučujú. Na týchto päť si dajte extra pozor!

Je jedno, koľko máte rokov. Láska kvitne v každom veku a s človekom robí stále to isté: zamilovanosť má podobné účinky ako závislosť na drogách či opitosť a čerstvo zamilovaný človek pôsobí dojmom, ako by bol permanentne pod vplyvom. A práve v tejto dobe sa môže dosť spáliť, pretože vďaka milostnému opojeniu prehliada varovné signály. Na čo si dať pozor? Pokiaľ vaša nová láska robí nejakú z nasledujúcich piatich vecí, rozhodne to nie je ten pravý.

1. Nevníma, čo hovoríte

Nový partner nemusí mať samozrejme pamäť ako slon, ale pokiaľ mu neustále vypadávajú kľúčové veci o vašom živote, zbystrite. Že neznášate lepok, počul už niekoľkokrát, preto by sa nemal tváriť, že je to pre neho novinka. Koniec koncov, jedná sa o zásadnú informáciu, ktorej prijatím a akceptovaním dáva najavo, že vás vníma. Mal by si pamätať informácie, ktoré vás robia tým, kým ste a formujú váš život.

2. Všetko musí ísť podľa neho

Nemá čas, je unavený… Skrátka za ním musíte prísť vy – už zase. Síce vás vidina ďalšej noci v byte nad barom, ktorý zatvára až v skorých ranných hodinách, neláka, ale chcete miláčika vidieť. Je jasné, že si musia vychádzať v ústrety obe strany, ale ak partner zo svojho pohodlia nechce nikdy zľaviť a flexibilita a ochota mu vážne nič nehovoria?

Keď sa správa takto už na začiatku vzťahu, skutočne si chcete neskôr s niekým takým plánovať napríklad spoločné bývanie či deti? Inými slovami: ak sa všetko točí iba okolo neho a jeho pocitov a potrieb, šliapnite na brzdu. Kto o vás má skutočný záujem, rád urobí kompromisy.

3. Nedodržuje sľuby

Nevie držať slovo, neustále sľubuje niečo, čo nemôže (alebo rovno nechce?) splniť, a nedá sa naň spoľahnúť. Potom v jeho prípade plytváte energiou, časom a možno aj peniazmi! Dôvera v partnerovo správanie a rozhodnutie patrí k základným pilierom vzťahu, preto použite metódu trikrát a dosť. Ak vás priateľ trikrát sklame, vysvetlite mu jasne situáciu: je možné, že nie je nijako extra nezodpovedný, len si neuvedomil, že už nie je sám. A či to má všetko ďalej „na saláme“? Potom ho prenechajte inej.

4. Prekračuje vaše osobné hranice

V prípade, že svojmu novému milostnému záujmu poviete, že v piatok vyrážate na pohárik s kamarátkou, ale on vám celý večer píše a volá, môže sa síce jednať o reakciu čerstvo zamilovaného, ​​ale tiež môže ísť o neschopnosť byť sám, prípadne o neprijateľnú kontrolu . Nápadník potrebuje mať prehľad, čo robíte a s kým, alebo má rovno ambície plánovať vám voľný čas. Spomínate, ako vás tlačil do sledovania brutálneho filmu plného násilia, o ktorom ste jasne povedali, že ho vidieť nechcete, napriek tomu sa vás o jeho kvalitách snažil presvedčiť? Tak nabudúce to už nebude film, ale napríklad natlačenie do bytu, kam nechcete. Tento panáčik sa snaží zlomiť vašu vôľu.

5. Vynucuje si sex

Nie je jednoducho nie. Ak cítite, že na sex je ešte skoro, protistrana by to mala rešpektovať. A o rešpekte je to aj v neskorších fázach vzťahu. Keďže sa len zriedkavo stáva, že milenci majú na chlp rovnako aktívne libido, je nutné sexuálnu túžbu zladiť a prispôsobiť ju tak, aby všetci boli spokojní. To znamená, že sexuálne dynamickejší jedinec pôjde pomalším krokom svojho partnera.

Nikdy si nenechajte podsúvať názor, že sex je vaša povinnosť a priorita a milencovi sa v tomto smere musíte podrobiť. Ak to skúsi, utekajte. Hoci dávno nežijeme v stredoveku, aj dnes si mnoho mužov – sexuálnych predátorov vynucovaním sexu dokazuje, že o nich žena stojí. Dovolíte im, aby nad vami získali moc?

zdroj: prozeny.cz

Polyamorné vzťahy: Môžu fungovať, keď sú na lásku viacerí, než dvaja?

facebook

Prečo ženy opúšťajú svojich mužov?