Prečo je pre niektoré ženy orálny sex tabu

Orálny sex vzbudzuje u niektorých žien rozpaky. Možno ho svojmu partnerovi z určitej povinnosti doprajú, možno sa mu vyhýbajú ako čert krížu. Pokiaľ sa v týchto riadkoch poznávate, pravdepodobne sa sama seba pýtate, prečo orálny sex nemáte spojený s pozitívnymi emóciami.

Predstava orálneho sexu vás nevzrušuje? Dobrou správou je, že rozhodne nie ste jediná! Mnoho žien má  pri orálnom sexe problém s uvoľnením, čo následne spôsobuje, že celý akt je kŕčovitý a nervózny.

V prvom rade je ale dôležité prísť veciam na kĺb a zistiť, prečo sa orálnemu sexu vyhýbate.

1. Tento typ stimulácie nevnímate ako zaujímavý

Občas hľadáme problémy tam, kde nie sú. A tak nie je nič zvláštne na tom, keď vám jednoducho spojenie jazyka a penisu nič nehovorí. „Niektoré ženy preferujú manuálnu stimuláciu, iné nedajú dopustiť na sexuálny styk. Na intímnom splynutí je výborné to, že sa nemusíte nútiť do vecí, ktoré sa vám nepáčia alebo vás nevzrušujú,“ vysvetľuje sexuálna pedagogička a dodáva, že v sexe neexistujú žiadne „normy“, ktoré by ste museli spĺňať.

Pokiaľ vám ale na orálnom sexe záleží a chcete ho partnerovi dopriať, oplatí sa, keď budete skúšať rôzne techniky. Najprv sa zamerajte len na oblasť okolo penisu, a až potom prejdite k partnerovej pýche. V žiadnom prípade na seba netlačte a nenúťte sa do niečoho, čo vám nie je komfortné.

2. Nedostatok intimity

Vedeli ste, že orálny sex je oveľa intímnejším aktom ako penetračný styk? Pokiaľ teda nie ste s partnerom dlho alebo váš vzťah práve prechádza krízou, potom je úplne logické, že na orálny sex nemáte ani pomyslenie.

Buďte k sebe aj k svojmu partnerovi úprimná ohľadom toho, čo sa vo vzťahu aktuálne deje. Sexuálny život je odrazom vášho romantického života. Pokiaľ sa vám teda vo vzťahu nedarí, len ťažko to napravíte v spálni.

Pre začiatok sama sebe položte otázku, či nepohodlie a úzkosť cítite iba pri orálnom sexe. Následne sa skúste zamyslieť nad vašim partnerským spolužitím a aktuálnym emocionálnym rozpoložením. Možno zistíte, že problém naozaj vychádza z nedostatočnej intimity medzi vami a partnerom.

3. Nechcete iba dávať

Ruku na srdce, aj v sexe platí pomyselný výmenný obchod. Ak ste svojmu partnerovi neustále dopriala orálny sex a na oplátku ste „nedostala“ nič, potom je logické, že ste v posledných týždňoch na orálny sex rezignovali.

Vo väčšine prípadov navyše nejde o vedomé rozhodnutie, skôr vaše podvedomie automaticky orálny sex vytesní. V tomto ohľade nezostáva nič iné ako sa s partnerom otvorene porozprávať a zistiť, prečo nechce dopriať orálne potešenie aj vám.

4. Chuť spermií

Mnoho žien odmieta orálny sex aj z toho dôvodu, že chuť partnerovej spermy nie je prevratná. Pokiaľ žijete s mužom, ktorý fajčí, pije vo veľkej miere alkohol, stravuje sa v rýchlom občerstvení a dopraje si niekoľko šálok kávy za deň, potom je pravdepodobné, že sa jeho zlé stravovacie návyky premietnu práve na chuti spermií.

Následne partnerovi nezostáva nič iné ako zmeniť svoj životný štýl a zaradiť do jedálnička potraviny, ktoré naopak chuť spermií pozdvihnú. Konkrétne sa jedná o sladké ovocie, zeler alebo brusnice, ktoré vyrovnávajú pH v spermiách.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
5. Malé sebavedomie

Orálnemu sexu sa vyhýbajú aj ženy, ktoré si príliš neveria. Obávajú sa totiž, že svojho partnera nedokážu plne uspokojiť, prípadne si nie sú isté svojou technikou. V tomto ohľade je dôležité povedať, že žiadny učený z neba nespadol. Zabudnite preto na všetky pochybnosti a zažeňte nízke sebavedomie do kúta. Uvidíte, že aj v prípade orálneho sexu platí, že tréning robí majstra.

zdroj: novinky.cz

Orálny sex je príjemné spestrenie ale aj riziko

facebook

Orálny sex? Dámy, takto vám chlap začne „chutiť“!