Každodenné návyky, ktoré vás pripravujú o orgazmus

Zatiaľ čo páni majú takmer stopercentnú istotu, že pohlavný styk bude zakončený slastným orgazmom, ženy podobné šťastie nemajú. Aj preto je dobré vedieť, že príslušníčky nežného pohlavia môžu ísť orgazmu naproti. Stačí, keď sa budú vyhýbať piatim každodenným aktivitám, ktoré odborníci označujú za zabijakov orgazmu.

Ženský orgazmus je nevyspytateľný. Raz nečakane dorazí, inokedy na seba nechá čakať dlhé mesiace. O jeho nestabilite hovorí aj prieskum, ktorý zistil, že iba 25 % žien zažíva vyvrcholenie na pravidelnej báze. To znamená, že neuveriteľných 75% žien nemá orgazmus pravidelne, prípadne vôbec.

Jeden z hlavných faktorov, ktorý ovplyvňuje ženský orgazmus, je bezpochyby stres. V štúdii z roku 2018, ktorá bola publikovaná v časopise Journal od Sex & Marital Therapy, uviedlo 58 % žien z 913 opýtaných, že práve stres a úzkosť stoja za ich nulovým orgazmom.

Pravdou ale zostáva, že existujú ďalšie faktory, ktoré priamo alebo nepriamo ovplyvňujú ženské vyvrcholenie. Pokiaľ patríte k ženám, ktoré si už ani nespomínajú, ako vyzerá príval vášne, potom sa v prvom rade zamerajte samy na seba. Zvážte, či tento problém nesúvisí s fyzickými či psychickými problémami alebo aktuálnym obdobím, ktoré je plné stresu a záťaže.

V prípade akýchkoľvek pochybností sa oplatí, keď kontaktujete svojho gynekológa, ktorý skontroluje váš zdravotný stav. V neposlednom rade môžete ísť orgazmu naproti tým, že zo svojej rutiny vypustíte nasledujúcich „zabijakov orgazmov“, ktoré odhalil web Bustle.

1. Ponocovanie

Aká je vaša večierka? Pokiaľ patríte k nočným sovám, ktoré toho príliš nenaspia, potom sa zahrávate so svojim orgazmom. To aspoň tvrdí štúdia z roku 2015, ktorá bola zverejnená v časopise The Journal of Sexual Medicine.

Z výsledkov štúdie vyšlo najavo, že spánok, ktorý je dlhý sedem až deväť hodín, je dôležitým faktorom pre budovanie zdravej sexuálnej túžby a adekvátnej reakcie pohlavných orgánov pri sexe. Nepodceňujte teda dobu spánku a naučte sa zaspávať včas.

2. Jazda na bicykli

Nebojte sa, rozhodne to neznamená, že by ste mali odložiť bicykel do garáže a už sa ho nikdy nedotknúť. Napriek tomu je dobré vedieť, že štúdia vykonaná Texas A&M Health Science Center zistila, že keď ženy jazdia na bicykli s riadidlami, ktoré sú posadené nižšie ako sedlo, stavia telo do uhla, ktorý môže viesť k strate citu vo vaginálnej oblasti.

Dobrou správou je, že táto varovná správa platí predovšetkým pre ženy, ktoré denne prejdú viac ako 15 km. Pokiaľ teda patríte k cyklistkám, ktoré bicykel využívajú rekreačným spôsobom, potom si nemusíte robiť starosti.

3. Nie ste vo svojej koži

Hlave a myšlienkam nemožno rozkázať a tak sa občas každej žene stane, že nemá dobrý deň. Či už máte pocit, že vám nič nejde, alebo bojujete s nízkym sebavedomím, oba prípady neodvratne vedú k tomu, že sa s dnešným orgazmom musíte rozlúčiť.

Vnútorné hlasy len ťažko umlčíte, a tak sa oplatí, keď v prípade dlhodobých problémov navštívite terapeuta. Verte, že aj na sebaláske alebo „dňoch blbec“ je možné zapracovať.

4. Tlačenie na pílu

Je všeobecne známe, že čím viac niečo chceme, tým horšie to dosahujeme. Pokiaľ každý večer si ľahnete do postele s urputnou myšlienkou na dokonalý orgazmus, potom je skoro isté, že vyvrcholenie nedosiahnete.

Podľa štúdie, publikovanej v roku 2017 v časopise Socioaffective Neuroscience & Psychology, spočíva kľúč k častejšiemu orgazmu v mentálnych a vzťahových faktoroch. Aj keď sa to ľahko hovorí, skúste zostať nad vecou a vychutnávajte si sex aj bez toho, aby ste neustále mysleli na orgazmus.

Nie je tiež od veci, keď sa o sexe otvorene porozprávate s partnerom a navrhnete mu nové praktiky alebo experimenty, po ktorých túžite.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
5. Pijete veľa kávy

Na káve všeobecne nie je nič zlé. Problém prichádza iba v okamihu, keď sa dopujete litrami kávy v neskorých popoludňajších hodinách. Príval energie totiž spôsobí, že sa v posteli nedokážete patrične uvoľniť, a teda zablokujete cestu prípadnému orgazmu. Obmedzte svoj denný príjem kofeínu a pre istotu sa vyhýbajte popoludňajšiemu popíjaniu čierneho moku.

zdroj: prozeny.cz

Štyri dôvody, prečo by ste nemali predstierať orgazmus

facebook

Bol to, či nebol orgazmus? Podľa odborníkov to tretina žien vôbec nepozná