Sex s novým partnerom. Musí mať orgazmus?

Trvalo týždne, kým ste jeden druhého spoznali. Napokon došlo aj na fyzický kontakt, ktorý, úprimne povedané, bol dobrý, ale nie úžasný. Zarazilo vás hlavne to, že nový partner nedosiahol vyvrcholenie. Máte si to brať osobne, alebo sa jedná o bežnú vec?

Aj keď je váš nový partner báječný, stojíte nohami na zemi. Viete, že na prvýkrát všetko nemusí prebehnúť hladko. Milenec ešte nevie, čo máte rada a kam má siahnuť, skrátka nepozná vaše tajomstvo. To znamená, že so svojim orgazmom tak nejako nepočítate. Ale čo keď ho nemá ani on?

Nepomohol ani orálny sex

„Robila som, čo som mohla. Robila som orálny sex, milovala som sa s ním v pozíciách, ktoré uprednostňoval. Ale ani po dvoch hodinách akcie môj čerstvý partner vyvrcholenie nedosiahol. Hovorila som si, či to nie je moja chyba. Mám sa kvôli tomu cítiť zle? Som snáď neschopná, alebo milenca nevzrušujem?“ spýtala sa čitateľka, s ktorou sa mimochodom stotožňujú tisíce žien, britskej sexuologičky Tracey Cox na jej webe. Tá má na vec jasný názor.

„Len málo žien má orgazmus prostredníctvom pohlavného styku, zvlášť keď sa s novým partnerom milujú prvýkrát. Napriek tomu, že sa hovorí, ako to páni majú s vyvrcholením jednoduchšie, nie je to pravda. Zažívajú úplne ten istý zmätok ako ženy,“ objasňuje sexpertka s tým, že pánske prirodzenie nemá rado stres.

Sex a stres

Sex s novou partnerkou je pre mužov stresujúci. Nechcú sa ukázať v zlom svetle, boja sa, že sklamú, a tak niet divu, že sú nervózni. Predstavy, v ktorých nedosiahnu uspokojivú erekciu, vyvrcholia príliš skoro alebo naopak vôbec sú pre nich nočnou morou. Toto všetko ich fyzicky aj psychicky limituje, ak nie rovno blokuje. „Neschopnosť vyvrcholenia je väčšinou výsledkom toho, že sa páni zúfalo snažia vyhnúť predčasnej ejakulácii,“ vysvetľuje Tracey Cox.

Pomôže s orgazmom alkohol?

Podľa sexpertky je na vine často aj alkohol, konzumovaný na guráž. Uvoľňuje síce zábrany, ale zároveň znecitlivuje nervové zakončenia. Napríklad pri pive niektoré výskumy ukázali, že fytoestrogény, ktoré sa prirodzene vyskytujú v chmeli, spomaľujú nástup ejakulácie a muž potom vydrží milovať sa dlhšie. Práve množstvo alkoholu je však kľúčové, nič sa nemá preháňať.

Medzi ďalšie dôvody, prečo prezervatív nie je naplnený ejakulátom, patrí nikotín. O negatívnom dopade fajčenia na sex sa zmieňuje v knihe O sexualite a partnerských vzťahoch sexuológ Jan Raboch. „Výskumníci zistili, že tkanivo hubovitých telies penisu produkuje rôzne prostaglandíny, vrátane veľkého množstva jedného z nich – prostacyklínu. Ten lokálne dokáže výrazne rozšíriť cievne riečisko v hubovitých telesách a umožniť tak stoporenie pohlavného údu. A nikotín svojím účinkom utlmuje tvorbu uvedeného prostacyklínu.“ Stačí teda, keď si čerstvý milenec dá pár cigariet, aby sa pred premiérovým sexom upokojil, a problém je na svete. Žiadna erekcia, žiadny orgazmus (že by sa do vašej postele dostal týpek, ktorý vie ako na orgazmus bez erekcie a niekedy aj bez výronu semena, je nepravdepodobné).

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
Nenechajte si nabúrať ego

Skrátka to, že muž pri prvom milovaní nevyvrcholí, nie je vina ženy. Pričítajte k tomu vyššie uvedený stres a vyjde vám, že muž nie je robot a nefunguje na kľúčik. Vyvrcholenie počas prvého čísla je u citovo založených mužov skôr vzácnosťou.

„Mne osobne trvalo jeden a pol mesiaca, kým som so svojou manželkou, vtedajšou novou priateľkou, vyvrcholil. Nejako som sa jednoducho nemohol uvoľniť, záležalo mi na nej a vždy ma pred sexom prepadla panika, či ju dostatočne uspokojím. Strážil som si, aby som príliš skoro neexplodoval, ale potom mi to zase vôbec nešlo. Jednoducho divočina,“ píše tridsaťosemročný Paul, ktorý mal ako jeden z mnohých v začiatkoch aj problémy. Dobrou správou je, že sa všetko časom porovná.

zdroj: prozeny.cz

Každodenné návyky, ktoré vás pripravujú o orgazmus

facebook

Štyri dôvody, prečo by ste nemali predstierať orgazmus