Čo ženy taja o sexe a muži by to chceli a niekedy aj mali vedieť

Problém väčšiny žien spočíva v tom, že v túžbe po uspokojení partnera nehľadia pri milovaní príliš na seba a mužom oznamujú v podstate len to, čo si myslia, že muži chcú počuť. Dosť často tak zamlčujú veci, ktoré sú ale pre budúci vzťah kľúčové. Pozrite sa s nami, o aké záležitosti môže ísť.

1. O masturbácii

Podľa posledného prieskumu zverejneného v odbornom magazíne Journal of Sex Research vo vekovej kategórii 18-22 rokov masturbuje 85,5 % žien a 98,9 % mužov.

Zatiaľ čo muži sú v tomto smere otvorení, ženy o danej téme nerady hovoria a to ani so svojimi dlhoročnými partnermi. Mnohí muži tak nemajú ani potuchy, že si ich partnerky okrem sexu s nimi doprajú aj inú formu sexuálneho uspokojenia.

Často sa tak deje v okamihu, keď ženy pri milovaní s mužmi nedosahujú orgazmus, čo im samozrejme zatajujú. Ale môže to byť aj z dôvodu častejšej túžby po uspokojení. V každom prípade nie je dôvod tieto veci pred mužmi tajiť. Naopak to môže pomôcť aj pri spoločnom milovaní.

2. O erotických snoch

V erotických snoch obvykle nevystupujú skutoční partneri. Dosť často sa jedná o priateľov, kolegov v práci, obchodných partnerov, ale aj filmových hrdinov či najrôznejšie vymyslené postavy. Aj preto o týchto snoch partneri vôbec nehovoria. A podľa mnohých odborníkov je to dobre.

Tak ako mužovi by nemuselo urobiť dobre, že jeho partnerka v noci sníva o jeho najlepšom kamarátovi, tak ani žene by nerobilo dobre vedieť, že jej partner sníva napr. o jej sestre.

3. O skutočných erotických fantáziách

Skutočné erotické fantázie nemajú obvykle s romantikou nič spoločné. Rozhodne to nie je o sviečkach a ružových kvietkoch na posteli, ale o rovnako pieporných a vzrušujúcich záležitostiach, ako je to u mužov.

Hoci sa pri sexe k podobným veciam ženy obvykle nikdy neodhodlajú, ešte to neznamená, že ich tieto predstavy nerajcujú. Zveriť sa partnerovi pritom nemusí byť na škodu, naopak sa milovanie s ním môže dostať do úplne iných dimenzií.

4. O svojich neverách ex-partnerom

Mnoho mužov na ženy pozerá tak, že sú predurčené na monogamiu a viac než kvalitný sex postrádajú city. Realita ale môže byť úplne iná. Ako ukázalo hneď niekoľko štúdií, až 50% žien svojich partnerov podvádza a robí tak samozrejme z viacerých dôvodov, vzrušenie a sex ale patrí medzi tie najčastejšie.

5. O menštruácii

Na menštruáciu mnoho žien pozerá ako na trápenie. Veľmi dobre si uvedomujú svoju náladovosť, podráždenosť, hnev či plačlivosť a urobili by čokoľvek, aby sa týmto dňom mohli vyhnúť.

A nejde len o nálady, ale aj kŕče a bolesti, ktoré tieto dni občas sprevádzajú či večný stres z toho, aby vložky zachytili skutočne všetku krv a tá im nepresiakla na oblečení.

Muži by preto v tomto období mali byť zhovievaví a neustále nepredhadzovať ženám ich nálady a nerobiť si srandu z ich stavov.

6. O románikoch na jednu noc

Muža často zaujíma, s koľkými partnermi mala žena sex. Je úplne isté, že pravdu sa dozvie len v okamihu, keď to bude jej prvýkrát alebo druhýkrát, v lepších prípadoch tretíkrát.

Pokiaľ žena predtým mala viac krátkodobých vzťahov či len jednorazových románikov, potom sa pravdu nikdy nedozvie. Ženy dané čísla vždy krátia na spoločensky prijateľnejšie.

7. O sexe s ex

Sex s expartnermi je pre mnoho párov tabu a podľa odborníkov je to dobre. Môže sa zdať, že poznať detaily je dobré pre spoločné milovanie, ale v skutočnosti to vzbudzuje iba množstvo nezmyselných domnienok a predstáv. Navyše každý by si mal byť vedomý, že môže byť pre druhého síce najväčšou láskou, ktorú doteraz zažil, ale už nie tým najlepším milencom.

„Mnohí z nás by rada poznali detaily z predchádzajúceho sexuálneho života svojho náprotivku, ale keď sa to dozvedia, potom je takmer isté, že si každý vo svojej hlave vytvorí pomyselné video s tým, aké to asi bolo a tieto predstavy potom nemôže dostať z hlavy ,” upozorňuje pre Daily Mail odborníčka na vzťahy Tracey Coxová.

Je teda jasné, že tieto informácie aktuálnemu vzťahu vždy skôr ublížia.

8. O veľkosti penisu

Pokiaľ má muž menší penis ako je obvyklý priemer, potom sa asi ťažko dočká od ženy priznanie, že na to pozerá ako na nedostatok. Samozrejme z toho môže vzniknúť problém z pohľadu uspokojenia ženy. Ale nemusí to tak byť vždy, pretože penis pri milovaní nie je tým najdôležitejším. Pri uspokojení ženy často hrajú oveľa dôležitejšiu úlohu šikovné prsty a jazyk.

9. O ideálnej dĺžke milovania

Medzi mužmi panuje často predstava, že ženy potrebujú na uspokojenie čo možno najdlhšie milovanie a tak svoje všetko úsilie venujú tomu, aby svoje vyvrcholenie čo najdlhšie oddialili a chvália sa hodinovými výkonmi.

Lenže to posledné, čo ženy naozaj chcú, je byť súčasťou niečoho takého. Samozrejme tri minúty na ich uspokojenie môžu byť málo, ale mnohokrát postačí 10-20 minút. Neustále prerušovanie intenzity môže naopak spôsobiť, že uspokojenie neprežijú ani po niekoľkých hodinách milovania.

Najdôležitejšie je, aby sa muži dostatočne venovali predohre, aby u ženy pred samotným stykom došlo k dostatočnému zvlhčeniu pošvy, prípadne aby použili lubrikanty.

„Dostatočné zvlhčenie pošvy totiž ovplyvňuje oveľa viac faktorov než len skutočnosť, či je alebo nie je partner dobrým milencom. Dôležité tiež je, v akej fáze menštruačného cyklu žena je, ako veľmi je hydratovaná, aké užíva lieky a ako sa celkovo cíti,“ zdôrazňuje Coxová.

10. O vibrátoroch

Vibrácie patria medzi najúčinnejšie spôsoby stimulácie klitorisu. U niektorých žien je to aj jediný spôsob, ako dosiahnu orgazmus. Preto niektoré ženy rady používajú vibrátory aj pri milovaní s partnerom, čo odborníci kvitujú.

Muži by tak na vibrátor nemali pozerať ako na konkurenciu, ale ako na pomocníka, ktorý v konečnom dôsledku nemusí byť vzrušujúci len pre ženy, ale aj pre nich samotných. Jednak už samotný pohľad na ženu hrajúcu sa s vibrátorom môže byť veľmi vzrušujúci, rovnako tak zážitok z vibrácií.

11. Čas potrebný na vyvrcholenie

V porne a romantických filmoch to často vyzerá, že na orgazmus ženám postačí stimulácia klitorisu priemerne 2-3 minúty. Realita je ale taká, že každá žena to má úplne inak, navyše to môže ovplyvniť aj jej nálada. Niektorej tak stačí 5 minút, inej dvadsať minút. Rovnako každá žena reaguje na konkrétny dotyk inak.

12. O tom, že nedosiahla orgazmus

Mnohé ženy nechcú svojich partnerov sklamať a tak často orgazmus predstierajú. Je to obrovská chyba. Muž nemôže zmeniť veci, o ktorých nič nevie.

Pokiaľ teda ženy túžia po prežití orgazmu, musia sa o tom naučiť s mužmi hovoriť. Muž jednoducho nie je telepat. Je možné, že robí všetko, čo mala rada jeho predchádzajúca partnerka, ale to neznamená, že to rád nezmení. Len jednoducho potrebuje informácie, že to, čo fungovalo inokedy, práve teraz nefunguje vôbec.

zdroj:novinky.cz

Päť dôvodov, prečo už neprežívate výbušný sex ako na začiatku vzťahu

facebook

Čo s tým, keď svojho muža milujete, ale sex s ním nie

Čistiace pleťové tonikum s aktívnym uhlím

Prihlásenie k odberu noviniek

Úspešne ste sa prihlásili na odber noviniek.

Pri pokuse o odoslanie žiadosti sa vyskytla chyba. Prosím skúste to znova.