Prečo sexuálne spokojní ľudia podvádzajú?

Môže vám to klapať v posteli aj mimo nej, ale aj tak si partner našiel milenku. Je to kvôli vám? A prečo sa vlastne miluje s niekým iným, keď si pri milovaní nesmierne rozumiete?

Podvádzanie a nevera? Bohužiaľ bežná vec. Ak máte pocit, že sa niečo také deje práve vo vašom vzťahu, môžete si najať súkromného detektíva, ktorý za vás vypátra, či sa váš šiesty zmysel pletie, alebo nie. Potvrdilo sa, že partner skutočne udržuje pomer s kolegyňou z práce? Veď na niečo také vôbec nemal dôvod. Doma vám to klape! No lenže práve toto môže byť tým hlavným problémom!

Ako je to s neverou

Americký psychológ Justin Lehmiller na svojom blogu uvádza, že len v Amerike jeden zo štyroch ženatých mužov a jedna z piatich vydatých žien pozná neveru z pozície aktéra. Lenže tieto čísla zďaleka nie sú presné. Ide len o hŕstku ľudí, ktorí sú ochotní zahýbanie priznať. Veľa neverníkov to tají do posledného dychu. A s motívom je to tiež trochu komplikovanejšie.

Prečo vlastne toľko manželov a manželiek nectia slová „Sľubujem ti vernosť v časoch dobrých i zlých“ vyslovená pri svadobnom obrade?

Nuda a osobné problémy

Respondenti rôznych ankiet medzi dôvodmi nevery uvádzajú nepochopenie, nedostatok rešpektu zo strany partnera, nedostatok komunikácie či pomsta v štýle „zub za zub“, ale tiež prekvapivo často sa odvolávajú na nudu. A práve ona zohráva kľúčovú úlohu.

Keď si totiž vedci z Floridskej štátnej univerzity vzali dáta z dvoch nezávislých štúdií, na ktorých sa zúčastnilo 204 novomanželských párov, nestačili sa čudovať. V posteli to evidentne klapať môže, ale ako sa muž alebo žena emočne nudí, dvojnásobne sa zvyšuje pravdepodobnosť podvádzania. Vedci tak apelujú, že tento druh nevery rozhodne nie je o sexe. Jedinec, ktorý sa k nej uchýli, má skôr problémy sám so sebou, často sa snaží vyrovnať s nejakou základnou úzkosťou či traumou, románik berie ako akúsi snahu o sebapoznanie, spestrenie alebo doplnok svojho zatiaľ nedokonalého života. Jeho náprotivok má s celou situáciou pramálo spoločného.

Kto je vlastne vinník?

Z pohľadu psychológa to znamená, že hoci žijete vo vzťahu, ktorý je podľa vás funkčný v posteli aj mimo nej, nemáte voči neverám imunitu. A ako a kedy spoznáte, že už je najskôr neskoro? Ak vám to pomôže, tak konkrétne muži sú v skrývaní milostných pomerov menej zruční.

Vyplynulo to tak zo štúdie University of Western Australia, na ktorej sa zúčastnilo 1500 ľudí. Hodnotili fotografie jedincov, ktorí boli možno neverní. Zatiaľ čo s určením neverných pánov nemali muži ani ženy väčšie problémy, u podvodníčiek bolo percento odhalených žien oveľa nižšie. Podľa všetkého si tak neverné dámy vedia svoje tajomstvo oveľa lepšie strážiť, čo sa u mužov povedať nedá. Hlavne v praxi.

Muži to majú vpísané v tvári

Páni sa o seba dosť často začnú znenazdania starať. Chudnú, sprchujú sa po príchode z práce, tiež netradične vyrážajú na pracovné cesty, mávajú vyššie výdavky za hotely, jedlo a pitie. Doma sú duchom neprítomní a citliví na zvuk mobilu, čo je dôkaz, že už sú citovo zainteresovaní niekde inde. Teda aspoň dočasne.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
Eufóriu strieda vytriezvenie

Adrenalín a endorfíny, ktoré sa ľudskom tele pri nevere vyplavujú, sú zo začiatku návykové a ľahko zameniteľné s láskou. Ako ale paralelný vzťah postupuje a stáva sa všedným, hormóny zamilovanosti sa vyčerpávajú. Potom sa dostaví úplne rovnaká nuda ako s kýmkoľvek iným.

zdroj: prozeny.cz

Priberanie, vyšší cholesterol, ale aj rakovina. Aj za toto môže nevera

facebook

Nevera verzus vek: Dôvody záletov sa radikálne menia

Prihlásenie k odberu noviniek

Úspešne ste sa prihlásili na odber noviniek.

Pri pokuse o odoslanie žiadosti sa vyskytla chyba. Prosím skúste to znova.