Ako predísť nevere vo vzťahu?

Po osobnej skúsenosti s neverou zrejme netúži nikto. Bohužiaľ mnohým ľuďom sa tento problém nevyhne. A to, či už sa ocitnete v úlohe podvádzaného alebo záletníka. Ako nevere predísť? Ako jej dvere do svojho vzťahu neotvoriť? Tu je návod.

Či už vám partner zahne alebo podvediete vy jeho, býva to veľký problém. Preto je lepšie neveru do svojho vzťahu nepúšťať. Tieto rady vám pomôžu znížiť riziko toho, že jeden z vás bude hľadať povyrazenie v cudzej posteli.

1. Spoločný čas

Len si spomeňte na dobu, kedy ste spolu začínali randiť. Podnikali ste spolu veľa vecí. Výlety, romantické večere, divadlo, ale napríklad aj obyčajné povaľovanie na gauči, sledovanie filmu a popcorn v spoločnej mise.

Veľa párov ale po rokoch spolužitia tieto spoločné chvíľky obmedzí. Sčasti za to môžu narastajúce povinnosti (v práci, okolo detí, domácnosti…), ale je to aj chyba ich samých. Vzájomne sa pokladajú za samozrejmosť. „Spoločné koníčky, rozprávanie pri káve, prechádzky. To všetko vzťah posilňuje,“ potvrdzuje terapeutka osobného rozvoja Klára Gelnarová. Je samozrejme potrebné mať aj čas len a len pre seba, ale nie za cenu absencie spoločného času.

A pozor, keď už náhodou ste naozaj spolu, užite si to. Bohužiaľ dnes veľa ľudí hladí skôr na svoje mobilné zariadenia než svojho partnera. Nie je vôbec ojedinelé, že jeden z páru sedí pri počítači, druhý je zahľadený do svojho mobilu, a takto vyzerajú ich „spoločné“ večery.

2. Rešpekt a úcta

Keď sa k sebe prestanete správať slušne, a predovšetkým s úctou, idete nevere v ústrety s otvorenou náručou. Nevera je vo väčšine prípadov dôsledok niečoho nefunkčného. Mať úctu je základ. Pokiaľ svoju polovičku len kárate, poučujete, vychovávate, zhadzujete a poukazujete na jej chyby, vlastne ju posielate do náručia milenky či milenca. Keď vašu hodnotu totiž nevidí partner, je dosť pravdepodobné, že budete ocenenie hľadať inde.

3. Pevná vôľa

Môžete svoj náprotivok milovať, ako chcete, ale nezabráni to tomu, aby vás fyzicky priťahovali aj iní muži či ženy. Lenže ľudia nie sú zvieratá, máme dar rozhodovať sa nielen na základe pudov, ale aj na základe rozumu. To, že sa vám niekto páči, je prirodzené. Čo ale bude nasledovať, si volíte vy sami.

Pokušenie jednoducho nie je dôvod, prečo zahnúť niekomu, koho milujete. Chce to pevnú vôľu, a hlavne si neustále pripomínať, čo je skutočne dôležité.

Kedykoľvek dostanete „hriešny nápad“, zastavte sa, predstavte si svojho partnera, pripomeňte si všetky jeho prednosti, spomeňte si, prečo s ním ste. Skúste si predstaviť, o čo všetko môžete prísť. Pokiaľ váš vzťah stojí za to, chuť vás najskôr prejde.

4. Problémy riešte

Keď s niekým žijete, je jasné, že vás občas niečím naštve, prirodzené sú aj názorové nezhody.

Ak sa chcete dlhodobo vyvarovať nevery, žiadny problém neprechádzajte, ale naopak priebežne a pravidelne doma prečisťujte vzduch. Mlčať, dusiť v sebe niektoré témy či pocity, to je zlá cesta. Namiesto zdravého vzťahu vzniká dusný vzťah, z ktorého sa veľmi ľahko uniká do náručia milenky či milenca.

5. Záujem o druhého a prehľad o ňom

Toto rozhodne nie je návod na to, aby sa z vás alebo vášho partnera stala stíhačka. Žiadne špehovanie, lustrovanie mobilov či e-mailov nikam nevedie. Bez dôvery nie je láska.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

Ale pokiaľ sa o seba skutočne zaujímate, nežijete vedľa seba, ale spolu, tak nejako prirodzene o sebe máte prehľad. Viete, ako zhruba vyzerá jeho pracovný režim (on zase pozná ten váš), poznáte jeho kamarátov (on zase tie vaše), viete, kedy chodí na squash a kedy na futbal. V takomto prehľadnom vzťahu sa nevere darí horšie. Ale nie je to samozrejme záruka, pretože kto chce zahýbať, spôsob si bohužiaľ nájde.

zdroj: prozeny.cz

Môže vám nevera reštartovať vzťah?

facebook

Čo ženy taja o sexe a muži by to chceli a niekedy aj mali vedieť