Než budete neverní: Otázky, na ktoré si musíte odpovedať, než to urobíte

Ten by stál za hriech, napadne vás pri pohľade na niekoho atraktívneho, ale hneď tú myšlienku zavrhnete. Ste zadaní, máte doma niekoho, koho milujete. Niekedy sú však hriešne myšlienky príliš silné. Než ale zahnete, skúste si položiť nasledujúce otázky. Je možné, že si to rozmyslíte!

Nevera nikdy nič nezlepší, naopak komplikuje život všetkým zúčastneným. Za pár príjemných chvíľok sa väčšinou platí až príliš vysoká cena. Preto sa na chvíľu zastavte a položte si pár otázok. Pokiaľ si na ne úprimne odpoviete, je dosť možné, že do cudzej postele nakoniec nevkročíte.

1. Prečo ma ten druhý priťahuje?

Skúste naozaj presne pomenovať, čo vás do náručia milenca či milenky ženie. Je to len fyzická príťažlivosť? Ak áno, najskôr je vám jasné, že pevný zadok či dokonalé poprsie nestojí za ohrozenie niečoho, čo má oveľa väčšiu hodnotu. A keď si to priznáte, možno sa sami pred sebou zahanbíte.

Lenže čo keď nejde ani tak o fyzickú stránku, ale o to, že je k vám niekto milý, lichotí vám, venuje vám pozornosť a počúva, čo hovoríte? Zrazu sa cítite chcení, žiaduci, atraktívni, milovaní? Toto sú bohužiaľ veci, ktoré sa z dlhodobých vzťahov často vytrácajú a človeku začnú chýbať.

Nemali by ste si to však vynahradzovať v cudzom náručí, ale pokúsiť sa o to doma. Možno vás toto vnútorné priznanie donúti zapracovať na vzťahu. Býva to oveľa lepšie riešenie ako nevera, tá väčšinou funguje len ako chvíľkové analgetikum, ktoré čoskoro vyprchá, a pôvodná bolesť sa naplno vráti.

2. Prečo práve teraz?

Prečo vás hriešne túžby prepadajú práve teraz – je naozaj tento človek taký výnimočný? Alebo ide skôr o to, že vám to teraz doma veľmi neklape? Prechádzate životnou zmenou, máte starostí nad hlavu a zmocnila sa vás nutkavá túžba na chvíľu na všetko zabudnúť… Alebo ste unavení z rutinného života plného povinností a máte pocit, že si zaslúžite trochu žiť… Toto všetko ale predsa môžete zmeniť či podniknúť aj so stálym partnerom. Možno by len stačilo mu povedať, ako sa cítite.

3. Čo teraz robí môj partner?

Premýšľate o nevere, už sa chystáte partnera podviesť. Mozog vám velí naň nemyslieť, jednoducho ho teraz vypustiť, ale skúste urobiť pravý opak. Predstavte si, čo asi teraz robí. Zatiaľ čo vy sa nebezpečne bavíte, on číta deťom rozprávku pred spaním? Alebo je v práci, pretože má nočnú smenu? Alebo leží na gauči, sleduje televíziu a je rád, že vy sa bavíte, pretože vás má rád a máte jeho dôveru?

4. Ako sa cítim pri predstave, že to praskne?

Predstavte si, že to naozaj urobíte. Podvediete partnera a on na to príde. Ako mu bude? Bude zranený, smutný, na dne? Vážne mu chcete takto mu ublížiť? Ak má váš vzťah ešte šancu, tak odpoveď bude rozhodne nie. Pokiaľ ale máte pocit, že by mu to bolo jedno, že snáď dokonca robí najskôr to isté, alebo že vám sú jeho pocity ukradnuté, možno bude lepšie miesto nevery zaskočiť rovno do kancelárie rozvodového právnika.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
5. Čo keď to skončí rozchodom?

Nevera vzťahy silne ohrozuje a len máloktorý ju prekoná. Takže je tu vážne riziko, že za svoj úlet zaplatíte rozchodom. Skúste si predstaviť, ako bude váš život vyzerať bez partnera. Pokiaľ necítite nič zvláštne, alebo dokonca úľavu, je vám asi jasné, že vzťah za moc nestojí. Ale skôr asi cítite neistotu, bolesť, prázdnotu. A to signalizuje jediné: to naozajstné máte doma a bola by hlúposť o to prísť!

Keď prídete partnerovi na zálety, nebýva ľahké to prekonať. Existuje vôbec dôvera po nevere? Áno, pracovať na nej ale musia obaja a nesmú ju už vyťahovať. Lenže neverní sú aj ľudia, ktorým vo vzťahu nič nechýba a je to ich osobnostný problém…

zdroj: prozeny.cz

Priberanie, vyšší cholesterol, ale aj rakovina. Aj za toto môže nevera

facebook

Nevera verzus vek: Dôvody záletov sa radikálne menia