Potraviny negatívne ovplyvňujúce sexuálny život. Pozor na syr

Jedlo má obrovský vplyv na našu náladu, pocity a úroveň energie. Zatiaľ čo o špargle, ustriciach alebo žihľavovom semienku sa tvrdí, že patria medzi afrodiziaká, existujú aj potraviny, ktoré sexuálnu túžbu naopak utlmujú. Od ktorých by ste to nečakali?

Tešíte sa na romantický večer, preto sa osprchujete, oblečiete do sexi bielizne, zapálite sviečky a sprisahanecky žmurknete na svojho partnera. Na stolíku je pripravené víno a ľahké občerstvenie. Ochutnáte toto a potom tamto, no a za dve hodiny namiesto sexu čakáte na rozuzlenie kriminálky. Čo je zle?

Voňavý syr a iné mliečne výrobky

Sexuálne túžby sú ovládané tým, čo je známe ako libido. Libido je citlivé na množstvo faktorov, ktoré zahŕňajú sociologické, psychologické a hormonálne vplyvy, avšak z veľkej časti ho riadi testosterón. O ňom sa hovorí, že je to rýdzo mužský hormón, čo je omyl.

Tak, ako majú muži isté percento estrogénu, ktorý sa označuje za ženský pohlavný hormón, dámy o testosterón tiež ochudobnené nie sú. Nie je teda tajomstvom, že práve on je kľúčovou súčasťou sexuálnej túžby – bez ohľadu na pohlavie. Bohužiaľ sa ukázalo, že jeho hladinu znižujú syry z kravského mlieka (plné syntetických hormónov), ktoré testosterón prevádza na estrogén. A nebezpečenstvo číha aj inde.

Problematické vajcia

Samotný estrogén je vo veľmi vysokej koncentrácii prítomný aj v iných mliečnych a živočíšnych produktoch, ako sú vajcia. Podľa japonskej štúdie vedcov z Univerzity Yamanashi práve vajíčka, mlieko a mliečne výrobky sú pre človeka najväčším zdrojom estrogénu a majú konkrétne na mužov „feminizačný“ účinok. Než teda zjete svoj obľúbený kúsok, rozmyslite si, či chcete vaše hormóny vyviesť z rovnováhy a vzdať sa sexu. Preto odborníci odporúčajú konzumáciu vyššie uvedených potravín maximálne štyrikrát týždenne.

Hriešne dobrá čokoláda

Čokoláda je sexy, myslíte si. Máte pravdu, ale zákernosť sa jej uprieť nedá. Doktor Michael Hirt, zakladateľ Centra pre integratívnu medicínu v Kalifornii hovorí, že čokoláda obsahuje fenylethylamín, čo je hormón, ktorého hladina stúpa, kedykoľvek ľudia cítia lásku. Po tabuľke tejto sladkosti sa teda môžete cítiť veľmi romanticky a šťastne, lenže to je asi tak všetko. Ukázalo sa, že čokoláda, rovnako ako v prípade syrov, znižuje túžbu zvýšením aktivity enzýmu aromatázy, ktorá premieňa testosterón na estrogén. Smola, nedôjde ani na zmyselnú masáž zadku!

Hamburgery, hranolky a kuracie krídelká

Stánky rýchleho občerstvenia šetria čas pri platni. Behom niekoľkých minút objednáte, vyzdvihnete a jete. Daňou za pohodlnosť je však ospalosť a letargia. Mastné a vyprážané jedlo nie je pred sexom ideálne, najmä preto, že telo spotrebuje veľa energie, aby to strávilo. A pozor, nezachránite to ani väčšou zeleninovou oblohou. Obzvlášť kapusta, kel, brokolica a karfiol nadúvajú. Odchod črevných plynov v podobe vetrov a grgania dokáže počas predohry narobiť peknú paseku. Navyše plyny, ktoré zostávajú vo vnútri, vyvolávajú napätie v bruchu, čo spôsobuje bolesti.

Osviežujúca mäta

Po jednohubke máte zlý dych? Ak vyjdete na záhradu alebo balkón a odtrhnete si lístok mäty, dobre neurobíte. Turecká štúdia, na ktorej sa okrem ďalších vedcov podieľali aj výskumníci z Univerzity Hacettepe, preukázala, že testosterón znižuje mäta pieporná a ešte vo väčšej miere mäta kučeravá. Tak teraz by to už mohlo zachrániť jedine víno. Alebo nie?

Povzbudzujúci alkohol

Pohár dobrého vínka odstraňuje zábrany a zvyšuje sebavedomie. Lenže nesmie sa to s ním prehnať. U ľudí, ktorí konzumujú alkohol vo veľkom množstve, dochádza k výraznému poklesu hladiny testosterónu. Je dokázané, že alkoholici majú oveľa vyššiu hladinu estrogénu a nižšiu hladinu testosterónu v porovnaní s osobami, ktoré alkohol nepijú.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

Je dôvod tiež uviesť, že po niekoľkých drinkoch je človek aj príliš malátny na to, aby mohol dosiahnuť orgazmus. Preto sú za spoločensky aj milenecky prijateľnú mieru považované dva poháre vína alebo dve pivá.

zdroj: prozeny.cz

Milujete vyprážané jedlo? Týmto 4 rizikám vystavujete svoje telo!

facebook

Flexitariánska diéta: desať dôvodov, prečo skúsiť chudnúť bez stresu