Roztomilé dotieranie, alebo chorobné dožadovanie sa sexu? Spoznajte, kedy je váš partner sexuálny škodca

Stále chce sex. Akýkoľvek váš pohyb je pre neho výzva „skúsiť to“, večne máte jeho ruky vo výstrihu alebo pod sukňou. A keď poviete nie, buď to skúša ďalej, alebo je nerudný, protivný, možno aj zlý. Je váš partner sexuálny škodca?

Podľa britskej expertky na sex a vzťahy Tracey Cox je až príliš bežné, že sa ženy cítia pod neustálym nátlakom partnera, ktorý si vyžaduje sex. Kedy ide ale o normálne harašenie  a kedy je partner skôr sexuálny škodca?

Kto je sexuálny škodca?

Nie každý chlap, ktorý chce sex často, je sexuálny škodca (už len preto, že slovo „často“ má pre každého iný význam). „V tomto probléme nejde ani tak o to, ako často sa niekto sexu dožaduje, ale ako to robí,“ vysvetľuje Tracey Cox. Všeobecne platí, že pokiaľ je spôsob, ktorým náprotivok iniciuje sex, pre vás nepríjemný, urážlivý, oplzlý či únavný, je to zle. Aké správanie je naozaj neprijateľné?

1. Nerozumie slovu „nie“

Keď dá jeden jasne najavo, že nemá na sex náladu, nie je možné akokoľvek pokračovať. Ak aj napriek vyslovenému nie druhý pokračuje v snahách docieliť sex, alebo si sex dokonca vynúti (a sem patrí aj to smutné ako sa hádať, radšej to vydržím), je to v podstate znásilnenie a sexuálne obťažovanie. Nie je jednoducho nie a nič na tom nemení ani fakt, že ste manželia.

2. Za odmietnutie trest

Reč nie je o fyzickom trestaní (to už spadá do kolónky domáce násilie a je to čertovsky vážny problém), ale skôr o psychickom. Akékoľvek vydieranie a podmieňovanie si milostných hrátok čímkoľvek, čo viete, že je pre druhého dôležité, je neprípustné. Nebol sex, fajn, odvez sa k lekárovi sama. A buďme fér, sex nie je ani výchovný prostriedok a používať ho ako trest či odmenu je tiež zlé. Takže keď vás partner naštve, radšej s ním problém preberte a nájdite riešenie, ale netrestajte ho studenou posteľou.

3. Zosmiešňovanie či urážky

Kedykoľvek poviete nie, tak sa dozviete, že ste frigidní alebo neschopná uspokojiť chlapa? Jednoducho akási polovičatá ženská? Tak to je naozaj neprijateľné a nemali by ste to náprotivku tolerovať!

4. Je to moje právo!

Ak vám neustále opakuje, že je jeho právo mať sex, kedykoľvek má chuť, že je to vaša povinnosť a podobne, vráťte ho späť do 21. storočia. Vo vzťahu nemá právo nikto nikoho do ničoho nútiť, ste tím a rovnocenní partneri, nevlastníte sa navzájom, nikto nie je nikomu podriadený. A pokiaľ je to inak, žijete vo veľmi nezdravom vzťahu.

5. Neustále obchytkávanie

Nemôžete sa pred ním ani ohnúť pre spadnuté kľúče, aby vás neplácal po zadku. Kedykoľvek stojíte pri dreze a umývate riad, on sa na vás zozadu tlačí. Keď sa prezliekate, strká vám ruky do nohavičiek. Keď mu chcete dať napríklad len pusu na dobré ráno, máte okamžite jeho jazyk v krku. „Nepoznám jedinú ženu a ani jediného muža, ktorý by chcel byť neustále obchytkávaný  a neustále čelil sexuálnym narážkam,“ hovorí Tracey Cox jasne.

Zmeňte to

V prvom rade náprotivku povedzte, ako sa cítite a prečo toto nebude fungovať. „Čím viac niekoho do niečoho nútite, čím viac naňho tlačíte, tým menej sa mu do danej činnosti chce. A v sexe to platí na sto percent,“ vysvetľuje expertka.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

Je váš problém frekvencia sexu? Skúste urobiť kompromis. Každý povie, aké časté milovanie by pre neho bolo tak akurát. A potom sa zhodnite na čísle, ktoré je uprostred. Znie to možno až príliš plánovito, ale často to funguje. A skúste sa dohodnúť aj na zmene, ako budete sex iniciovať. Skúste akciu (obchytkávanie, dotieravé dotyky, plieskanie po zadku…) vymeniť za slová, nežné vyznania, nehu.

A keď čokoľvek z toho váš partner odmieta? Bohužiaľ je to dôvod, prečo zvážiť, či v takomto vzťahu chcete naďalej zostávať.

zdroj: prozeny.cz

Miláčik, dnes nie! Vedci zmerali, ako dlho „bolí“ sexuálne odmietnutie

facebook

Sexuálne tajomstvo žien a mužov. V čom sa líšia?