Partner, čo chce sex stále. Je to výhra, alebo problém?

Túži po vás kedykoľvek a kdekoľvek, je z vás úplne paf, stačí jeden váš pohľad a je pripravený na akciu, nikdy nepovie nie. Mať vedľa seba partnera s vysokým libidom sa môže zdať ako sen. Ale je to vážne tak? Takto to vidia ľudia, ktorí si to prežili na vlastnej koži. Respektíve telo.

Zdravo vysoké libido je samozrejme pre vzťah dobré, sex je totiž neoddeliteľnou súčasťou partnerstva. Ak má byť ale vzťah funkčný, musia sa partneri zhodnúť. Pokiaľ sa sexuálne potreby a nároky jedného nesnúbia s empatiou a ohľaduplnosťou k druhému, nastáva problém. Britská expertka na vzťahy a sex Tracey Cox vyspovedala troch ľudí, ktorí žili s niekým, kto chcel naozaj veľa sexu a verte, že zas takáto výhra to nie je.

Stephen (28): Jej závislosť na sexe ma stála ženu a prácu

Stephen mal dobrú prácu a fungujúce manželstvo. Potom mu ale do tímu pridelili extrémne príťažlivú a sexy kolegyňu. Každý muž vo firme po nej túžil a ona tiež s každým mužom flirtovala. „Ja som sa o ňu nijako nezaujímal, nesnažil som sa ju zbaliť, čo možno u nej vyvolalo extrémny záujem. Keď sa do toho dala, nešlo jej odolať,“ opisuje Stephen. Jej záujem Stephenovi lichotil, jej urputnosť bola sexy. Uveril, že je to láska a to tiež povedal svojej žene. „Povedal som jej, že som sa zamiloval inde. Tým samozrejme moje manželstvo skončilo,“ dodáva.

Stephen si zaobstaral nový byt a jeho nová známosť sa k nemu okamžite nasťahovala. „Ani tak ale neprestala flirtovať s kolegami. Navyše každý piatok chodila s kamarátkou von a vracala sa k ránu. Tvrdila, že ich len potrebuje vypustiť paru. Ja som ale prišiel na to, že si v také dni skôr užíva sex s inými mužmi aj ženami,“ spomína. Navyše Stephen zistil, že okrem neho udržuje vzťah s ďalšími dvoma mužmi. „Keď som ju konfrontoval, nezapierala, všetko priznala. Povedala, že za dobu, čo sme spolu, spala s mnohými mužmi, pretože sex so mnou jej nestačil. Bolo ho vraj málo a nebol dostatočne zaujímavý,“ opisuje Stephen.

Ani po jej priznaní to ale nechcel vzdať, naopak skúšal v oblasti sexu pridať. „Spal som s ňou niekoľkokrát denne, nebolo nič, čo by sme v posteli nevyskúšali, nebolo nič, na čo by povedala nie. Ale jej nevery pokračovali a ja som pochopil, že je na sexe úplne závislá. Po roku som sa s ňou rozišiel a odišiel som aj z práce. Toto nebolo len dievča, ktoré miluje sex, to bola žena, ktorú nezaujíma nič iné. Nič nebolo dôležitejšie. A ja kvôli nej prišiel o dobrú prácu a skvelú manželku,“ dodáva Stephen.

Sarah (49): Sex sme milovali obaja, potom prišla menopauza

Sarah so svojim manželom mávali skvelý sexuálny život. „Dali sme sa dokopy neskôr, on je môj druhý manžel, ja jeho tretia manželka. Sex bol vždy v našom vzťahu veľmi dôležitý. Milovali sme sa dvakrát denne, cez víkendy aj trikrát či štyrikrát. Lichotilo mi, že ma chcel stále. Cítila som sa vďaka tomu sexi a žiaduce. Kedykoľvek som sa ho len dotkla, pozrela naňho, pokojne uprostred noci, bol za,“ spomína Sarah.

Všetko sa ale zmenilo, keď sa dostavila menopauza. „Bolo mi 46 a zrazu som sa cítila, ako by niekto vzal moje telo a moju osobnosť a vymenil ju s telom a osobnosťou niekoho iného. Som odvtedy strašne unavená, bez nálady, moja chuť na sex zmizla. Navyše možnosti liečby menopauzy sú vzhľadom na moju predchádzajúcu anamnézu obmedzené. A tak okrem iného trpím vaginálnou suchosťou a infekciami močových ciest. Sex sa z niečoho, čo bola zábava, zmenil na niečo, čoho sa desím. Je bolestivý, nepríjemný a dosť často končí práve infekciou močových ciest,“ opisuje Sarah.

Jej manžel má samozrejme stále rovnaký sexuálny apetít, a aj keď sa snaží byť chápavý, je minimálne zmätený. „Ako sám hovorí, snaží sa ma neobťažovať sexom, ale ja cítim povinnosť aspoň štyrikrát týždenne ho uspokojiť. Nie je podľa mňa spravodlivé sa naňho vykašľať. Ale klasická súlož ma tak veľmi bolí, že zatínam zuby, preto sa často uchyľujem k orálnemu sexu,“ hovorí.

Jej manželstvo prežíva, pretože bola k mužovi úprimná a vysvetlila mu, čo sa deje. „Viem, že by mi nezahol, nie je ten typ muža, ale bojím sa, ako veľmi zle sa naozaj cíti. Má len 48 a prišiel o jednu z vecí, ktoré v živote miluje najviac,“ líči Sarah.

Eleanor (32): Som vyčerpaná z detí, ale on to chce stále

Eleanor tvrdí, že jej libido je priemerné, ešte než mala deti, vyhovovalo jej užiť si tak raz týždenne. „Môj muž má ale vysoké libido, vyžaduje sex minimálne raz denne, a keď odmietnem, trucuje a je nepríjemný,“ hovorí Eleanor. To, že je jej muž sexuálne náročný, vedela odjakživa, ale hovorila si, že sa s vekom upokojí a jeho potreby sa zmenšia. „Pravda je ale taká, že jeho potreby sa neznižujú, a pre mňa s dvoma malými deťmi je čoraz ťažšie ho uspokojiť. Nemám čas na nič, ani na spánok, cítim sa strašne, akoby moje telo ostatní len využívali. Dojčím, aby som zaistila potreby najmladšieho dieťaťa, to staršie je na mňa neustále prilepené, k tomu manžel a jeho potreby. Som vyčerpaná, spím maximálne štyri hodiny denne,“ opisuje Eleanor.

Tá by potrebovala od manžela skôr pomoc so starostlivosťou o deti, ale keď mu to povie, skončí to obrovskou hádkou. „Hovorí, že som sa zmenila. Samozrejme, že áno. Som rodič a môj život sa totálne prevrátil, on svoj život nezmenil ani trochu. A ja som naozaj naštvaná, že miesto, aby mi pomohol znížiť stres a únavu, viac a viac na mňa tlačí. Vždy na mňa so sexom tlačil, ale dalo sa to zvládnuť. Ale teraz je podľa mňa vysoko sebecké očakávať rovnakú frekvenciu sexu ako pred deťmi. K sexu s ním sa nútim, robíme to tak trikrát týždenne, ale stále je mu to málo. Je strašné žiť s niekým, kto chce toľko sexu bez ohľadu na to, či to chce aj ten druhý,“ dodáva.

zdroj: prozeny.cz

Dôvody, prečo si libido vzalo dovolenku – na neurčitú dobu

facebook

Cesta za orgazmom, na ktorý nikdy nezabudnete

Prihlásenie k odberu noviniek

Úspešne ste sa prihlásili na odber noviniek.

Pri pokuse o odoslanie žiadosti sa vyskytla chyba. Prosím skúste to znova.