Poloha, ktorá dodá vášmu intímnemu zážitku nový rozmer

Možno vás prekvapí, že aj v oblasti sexu existujú určité trendy, ktoré hýbu svetom. Niektoré sa pomerne rýchlo zabývajú v našej spálni, iné nás úplne minú. Pokiaľ ide o trend z roku 2020, hádame, že si ho s partnerom zamilujete. Ide totiž o pozíciu, pri ktorej dokonale splyniete do jedného tela.

Už dávno odzvonilo časom, kedy bol sexuálny styk považovaný za výkonnostnú disciplínu, počas ktorej bolo dôležité „skórovať”. V dnešnej dobe sa naopak dôraz kladie na pomalý sex, s ktorým ide ruka v ruke intímnejšie prepojenie aj prehlbovanie vzájomnej dôvery.

V tomto duchu sa tiež nesie sexuálna pozícia, ktorú odborníčka na sexuálne vzťahy Dominnique Karetsosová označila za trend roku 2020.

Návrat ku koreňom

Misionárska poloha vás dovedie k slastnému vyvrcholeniu, pozícia orla je ideálna na hlbšie preniknutie a psia poloha patrí vôbec k tým najobľúbenejším. Zatiaľ čo všetky tieto polohy si užili svoje „pár rokov” slávy, v roku 2020 prišla k slovu pozícia, ktorá prepája myseľ, telo i dušu a vytvára nový rozmer sexuálneho zážitku.

Ide o lotosovú pozíciu, ktorá vychádza z tantrickej sexuálnej pozície zvanej „yab-yum“. Cieľom lotosovej pozície je prehĺbiť intimitu medzi vami a vašim partnerom. Lotosová pozícia nie je príliš náročná, a tak si ju dokáže užiť naozaj každý. Základom je, aby partner sedel v tureckom sede na zemi, zatiaľ čo vy sa naňho obkročmo posadíte.

Nohy obmotajte okolo jeho tela a poprsie jemne pritlačte k jeho hrudníku. Následne sa nechajte unášať pocitmi, ktoré vo vás táto pozícia vyvolá.

Sexuálny wellness

Primárnym cieľom lotosovej pozície nie je orgazmus, ale silný sexuálny zážitok oboch partnerov.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

„Je na čase uznať, že sexuálny wellness je niečo iné ako sex,“ hovorí o lotosovej pozícii Dominnique Karetsosová pre Red Online. Pod pojmom sexuálny wellness si môžeme predstaviť všetky sexuálne aktivity, pri ktorých sa dokážeme sústrediť nielen na fyzické potešenie, ale aj na našu myseľ, emócie a dušu.

zdroj: novinky.cz

Milovanie XXL a najčastejšie obavy baculiek

facebook

Zaujímavosti o penise. Čo ste o ňom možno nevedeli?

Prihlásenie k odberu noviniek

Úspešne ste sa prihlásili na odber noviniek.

Pri pokuse o odoslanie žiadosti sa vyskytla chyba. Prosím skúste to znova.