Cesta za orgazmom, na ktorý nikdy nezabudnete

Ženský orgazmus je nevyspytateľný. Raz príde po niekoľkých minútach milovania, inokedy na seba nechá dlho čakať. Pokiaľ mu nechcete počas dnešnej noci pripísať ďalšiu absenciu, zamerajte sa na niekoľko účinných rád, ktoré vedú k nadpozemsky slastnému vyvrcholeniu.

Dosiahnuť orgazmus je pre mnoho žien snom, ktorý sa málokedy stane realitou. To potvrdzuje aj výskum s názvom Determinants of female sexual orgasms, z ktorého vyšlo najavo, že iba polovica žien priebežne dosahuje orgazmus. Zároveň 9 % opýtaných žien nikdy vyvrcholenie nezažilo.

Nech už sú na tom vaše osobné štatistiky akokoľvek, jedno by ste mali vedieť. S pomocou niekoľkých techník môžete ísť orgazmu naproti a zariadiť, aby bol neoddeliteľnou súčasťou vášho sexuálneho života.

1. Nezabúdajte na predohru

Obzvlášť v dlhodobom vzťahu sa môže stať, že partneri tak dlho skracujú predohru, až z milostných hier úplne vymiznú. Pokiaľ ale túžite po vyvrcholení, rozhodne by ste predohru nemali podceňovať.

Počas chvíľ, kedy sa s partnerom objímate a maznáte, dochádza k uvoľňovaniu hormónu lásky s názvom oxytocín. A práve zvýšená hladina oxytocínu je skvelou štartovacou plochou pre silný orgazmus.

O vplyve oxytocínu na orgazmus hovorí aj štúdia zverejnená v časopise Hormones and Behavior. Štúdia zistila, že páry, ktoré dostali oxytocín v nosovom spreji, mali intenzívnejší orgazmus ako páry, ktoré užívali placebo. Hádame, že oxytocín v nosovom spreji na svojom nočnom stolíku nemáte, a tak nezostáva nič iné ako hormón lásky zvýšiť prírodným spôsobom, teda maznaním.

2. Zamerajte sa na klitoris

V ceste za orgazmom vám pomôžu vhodne zvolené sexuálne pozície. S tým súhlasí aj gynekologička Jennifer Widerová, ktorá odporúča, aby ste sa s partnerom zamerali na pozície stimulujúce klitoris.

Vyskúšať môžete napríklad pozíciu lotosu, prípadne tzv. doggy polohu. Pokiaľ patríte k odvážnejším ženám, potom môžete siahnuť po sexuálnej pomôcke. Vibrátory zvyšujú frekvenciu a intenzitu orgazmov – či už ste sama, alebo s partnerom.

3. Nepodceňujte svoj cyklus

Možno vás prekvapí, že na orgazmus má vplyv aj menštruačný cyklus. Najvyššia šanca na silné vyvrcholenie prichádza počas ovulácie, teda zhruba dva týždne pred menštruáciou, kedy je ženské libido na vysokej úrovni. Zároveň je dobré vedieť, že počas ovulácie môžete dosiahnuť cervikálny orgazmus.

Tento orgazmus je výnimočný tým, že prichádza v momente, keď vyvíjame tlak na krčok maternice, čo následne aktivuje časť mozgu zvanú genitálna zmyslová kôra. Laicky povedané pri stimulácii cervixu je podnietená iná časť mozgu ako pri klitorálnom potešení.

4. Nebojte sa lubrikačného gélu

Pokiaľ lubrikačný gél ešte nemáte vo svojej spálni, potom to rýchlo napravte. Sexuológovia sa zhodujú, že ide o užitočný prostriedok, ktorý znižuje nepríjemné trenie a dovoľuje vám, aby ste si milovanie do sýtosti užili. Lubrikačný gél zvyšujú vzrušenie, potešenie aj navodzuje pocit spokojnosti.

A aký lubrikačný gél použiť? V prípade análnych hrátok stavte na lubrikant na báze silikónu, ktorý je silnejší ako lubrikanty na vodnej báze. Pri všetkých ostatných sexuálnych pozíciách môžete siahnuť po lubrikante na vodnej báze.

5. Fantazírujte

Podľa sexuálneho terapeuta Iana Kernera môže malá psychická stimulácia zlepšiť fyzickú stimuláciu.

„Fantázia je mocný spôsob, ako odvrátiť ľudskú myseľ od všetkých stresorov či úzkostí, ktoré momentálne prežívate,“ vysvetľuje Kerner a dodáva, že je úplne v poriadku, keď budete fantazírovať o inej osobe, než je váš partner. Iba je dôležité, aby ste si túto informáciu nechali sami pre seba.

6. Zapojte svoje zmysly

Zhasnutie svetiel, privretie očí, používanie pásky cez oči alebo nasadenie slúchadiel, vďaka ktorým nič nebudete počuť. To všetko sú jednoduché spôsoby, ktoré vám pomôžu, aby ste počas sexu vnímali prítomný okamih.

Nie je žiadnym tajomstvom, že potlačenie jedného zmyslu vedie k zapojeniu zmyslu iného. Ak si napríklad zaviažete oči, je pravdepodobné, že sa ľahšie naladíte na pocity, ktoré zažívate počas milovania.

7. Netlačte na pílu

Najdôležitejšia rada na záver! Pokiaľ budete o orgazmus silou vôle usilovať, potom je skoro isté, že ho nedosiahnete. Oveľa lepšie bude, keď sa po celú dobu milovania budete sústrediť výhradne na partnera a na svoje pocity.

zdroj: novinky.cz

Nie je orgazmus ako orgazmus

facebook

Sex s novým partnerom. Musí mať orgazmus?

Nočný krém Resurface

Prihlásenie k odberu noviniek

Úspešne ste sa prihlásili na odber noviniek.

Pri pokuse o odoslanie žiadosti sa vyskytla chyba. Prosím skúste to znova.