Vyspím sa s ním, aby bol spokojný: Taký sex nie je nikdy v poriadku! Čo môže urobiť so vzťahom?

Milovať sa, aj keď sa vám nechce a len preto, aby partner ukojil svoje túžby – na úkor tých vašich? Odborníci nesúhlasia. Je to toxické nielen pre vás, ale aj pre vzťah.

Máte za sebou perný týždeň. To jediné, po čom túžite, je zvaliť sa na chvíľu na gauč, pustiť si oddychový film a vôbec nič neriešiť. Nalievate si vytúžený pohár vína a siahate po televíznom ovládači. „Konečne pokoj,“ prebehne vám hlavou.

V tej chvíli sa otvoria dvere kúpeľne, partner na vás s uterákom okolo pása sprisahanecky žmurkne a vy viete, že v jeho poňatí relax predstavuje sex. Je samozrejme jednoduché ho na prvú dobrú uzemniť, lenže tie následky! Už teraz viete, že vám to neskôr vyčíta, alebo sa v nasledujúcich pár dňoch bude správať dosť odmerane. Máte sa, raz, obetovať, aby sa on cítil dobre?

Zatvorte oči a jednoducho podržíte?

V dokonalom svete majú ženy aj muži rovnakú úroveň sexuálnej túžby, v posteli si vyhovejú a vedia spolu bez hanby a v pohode hovoriť. Lenže dokonalý svet neexistuje. A vy doma jednoducho chcete mať pokoj, teda zvažujete možnosť číslo jedna: Ísť do toho, vyhovieť, privrieť oči a mať „to“ čo najrýchlejšie za sebou… Lenže to je zle ak takému sexu by nemalo vôbec dochádzať. Akurát si tým zarábate na toxický vzťah, kedy bude mať jeden z partnerov nad tým druhým moc.

Podáš prst, odtrhne ti ruku

Známy český sexuológ Petr Weiss hovorí, že v sexe sa nikdy nevypláca toho druhého nútiť do čohokoľvek, do čoho nemá chuť, a rovnako sa nevypláca do čohokoľvek nútiť sám seba: „Obvykle sa ten z dvojice, ktorý o milovanie nestojí, najskôr veľa snaží . Povie si áno, keď to partner potrebuje, vyhoviem mu. Ale postupne, keď sa žena núti k sexu dlhodobo, nech už z akéhokoľvek dôvodu, vypestuje si voči tomu druhému a jeho dotykom odpor. Tento odpor sa nemusí prejavovať len psychickým zablokovaním, ale aj priamo telesne.“

Zjednodušene riešené, jediný, kto má právo vám hovoriť do toho, či máte alebo nemáte chuť sa pomilovať, ste vy sami. Čím viac partner nalieha, tým väčšia má žena odpor. A aj keď sa premôže, pripadá si ako vec. A je otázka, čo sa naháňa hlavou mužovi, ktorému nevadí, že partnerka sex s ním jednoducho pretrpí…

Pár minút, ktoré rozhodujú

Bohužiaľ, podľa niektorých odborníkov má veľa žien pocit, že musí partnera spasiť a zachrániť pred negatívnymi emóciami z odmietnutia, poprípade sa vyhýbajú hádkam a konfliktom. Ale to nie je recept na rodinné šťastie!

„Spolu s ďalšími expertmi ženy povzbudzujem, aby sa s partnerom zapojili do sexuálnych aktivít, ako napríklad bozkávanie a hladenie, aj keď sa na pohlavný styk necítia, a po chvíľke sa rozmysleli, či chcú v intímnostiach pokračovať,“ radí austrálska sexuologička na svojom blogu.

V prvom prípade totiž dovolíte k sexu aj napriek vlastnej nechuti, v tom druhom dáte milovaniu šancu a počkáte, ako sa situácia vyvinie. Možno bude stačiť pár nežných a chcených dotykov, ktoré vám pomôžu zmeniť názor. Možno tiež nie a partnerovi poviete, že sa na sex dnes jednoducho necítite. Ten by to mal rešpektovať a ďalej na vás nenaliehať.

Zdvorilosť je cnosť

„Výskumy jasne dokazujú, že keď sa milujete pod nátlakom, má to škodlivý vplyv na spokojnosť celého partnerstva!“ varuje sexpertka na svojom blogu s tým, že ľudia nechcú mať sex z mnohých rôznych príčin, ktoré často nemajú nič spoločné s partnerovou (nie) príťažlivosťou ani s láskou k niekomu inému.

Zdvorilo ho odmietnite a povedzte mu, prečo sa s ním nechcete milovať. Či už je to kvôli únave  z práce, necítite sa dobre, alebo sa vám dnes jednoducho len nechce, pretože ste sa počas obeda prejedla a máte pocit nafúknutého brucha. Každý dôvod je relevantný!

Ale pozor, pokiaľ ste už vo fáze, kedy je vám aj len predstava sexu s partnerom odpudivá, je to problém. Príčiny tejto averzie môžu byť rôzne, čisto osobné, ale aj vzťahové. V oboch prípadoch by bolo dobré sa poradiť s odborníkom, odhaliť príčiny takého stavu.

zdroj: prozeny.cz

Čo ženy taja o sexe a muži by to chceli a niekedy aj mali vedieť

facebook

Mýty o vzťahoch alebo Ako je to s neverou a frekvenciou sexu?

Maska s aktívnym uhlím

Prihlásenie k odberu noviniek

Úspešne ste sa prihlásili na odber noviniek.

Pri pokuse o odoslanie žiadosti sa vyskytla chyba. Prosím skúste to znova.