Bondáž alebo intímne zväzovanie môže mať mnoho podôb

Bondáž alebo technika zväzovania súvisí s túžbou byť v submisívnej úlohe. Podľa odborníkov má však mnoho podôb a v jemnej forme je možné aplikovať takmer pri každom páre.

Submisívna rola, teda túžba byť nejakým spôsobom obmedzovaný a úplne podliehať moci partnera, výrazne posilňuje erotické zážitky. Podobné zážitky má ale aj dominantný partner.

Klasická bondáž môže byť vykonávaná šálom, kravatou, bežným povrazom, ale aj špeciálne vyrobenými koženými opierkami, ktoré sú priamo určené pre erotické hry. Medzi bondážové pomôcky patria aj putá a reťaze. Možností je teda veľa a záleží na možnostiach a preferenciách milencov, ktorých si zvolia.

Všetky pomôcky ale majú jedno spoločné – dávajú submisívnej osobe možnosť zažiť pocit poníženia či absolútneho podriadenia a dominantnej osobe pocit nadvlády a sily.

Vždy veľmi záleží, ako sa jedinci dokážu vcítiť do svojich rolí a do akej miery si stanovia hranice, kam až jednotlivé role môžu zájsť.

Znalosť správnych uzlov

Ak zvolíte povraz, lano, šatky a pod., potom je potrebné naučiť sa aj správne uzly, ktoré nemožno úplne utiahnuť a nemôžu tak spôsobiť závažné zranenia. Nikdy tieto veci neuväzujte okolo krku, aby nedošlo vplyvom utiahnutia k porezaniu. Pozor si dajte aj na tzv. lanové spálenie. Radšej voľte jemnejšie materiály.

Pred aplikáciou týchto metód by ste mali mať aj vzájomné schválenie a určiť si kľúčové slovíčko, ktoré akciu zastaví, pokiaľ sa jeden z partnerov dostane do nepohodlia. Okrem slovíčka je dobré zvoliť aj neverbálny signál, ktorý tiež dá druhému na vedomie, že má s akciou skončiť.

Milovanie so zväzovaním môže dostať úplne iný rozmer

Ďalším bonusom pri milovaní, kedy je náprotivok znehybnený, je, že ten druhý má možnosť dôkladne preskúmať jeho telo, dopriať mu najrôznejších fyzických slastí, ale aj ďalších vnemov. Dotyky, láskanie ústami i samotné milovanie tak dostáva úplne iný rozmer.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
Všetko môžete zosilniť aj zaviazaním očí zväzovaného.

Hrať sa dá aj s intenzitou či načasovaním rôznych nežností, ale aj drsnejších dotykov v podobe uhryznutia, uštipnutia, škrabnutia. Je možné vyskúšať aj ďalšie ľahšie techniky v podobe teplého vosku zo sviečky či naopak dráždenie kockami ľadu, ale aj rôznymi erotickými pomôckami.

zdroj: novinky.cz

Prečo sexuálne spokojní ľudia podvádzajú?

facebook

Spôsoby, ako urobiť sex oveľa zaujímavejším