Najčastejšie ženské klamstvá, z ktorých sa pomaly stávajú klišé

Ruku na srdce, kto sa niekedy v živote neuchýlil k klamstvu? Niektoré sú premyslené, sofistikované a ťažko odhaliteľné a niektoré naopak spadajú do kategórie často opakovaných klišé.

Klamať sa nemá, ale v skutočnosti je hovorenie neprávd u mnohých ľudí na dennom poriadku. Niektoré klamstvá sú síce drobné a zdanlivo neškodné, ale aj ľahko odhaliteľné, pretože ich niektoré ženy opakujú tak často, že aj keby to v určitých situáciách bola pravda, nikto im snáď už ani neuverí.

Klamstvom sa zaoberal napríklad výskum pod záštitou britského vedeckého múzea (London Science Museum), ktorý prišiel so zistením, že častejšie klamú muži, ktorí potom navyše majú menšie výčitky svedomia. Na druhú stranu ženy sú podľa výskumu v klamaní lepšie, napriek tomu sa niekedy uchyľujú k výhovorkám, z ktorých sa stávajú pomaly klišé. Je však fér spomenúť, že väčšina z nich je unisex a dopúšťajú sa ich všetci.

1. Nič mi nie je, som v pohode

Ak má žena na tvári kyslý výraz, na väčšinu otázok odpovedá jedným slovom alebo vôbec a zároveň vyhlási, že jej nič nie je, je dosť pravdepodobné, že klame. Niečo ju trápi, ale práve nemá potrebu sa so svojimi pocitmi niekomu zverovať, poprípade chce, aby sa jej náprotivok zhostil úlohy detektíva a príčiny jej nespokojnosti sa dopátral sám.

2. Bolo to v zľave

Mnohé ženy majú tendenciu obhajovať si nákup nových šiat, kabelky alebo topánok tým, že daná vec nebola drahá, alebo že bola dokonca v zľave. Vzhľadom na to, že väčšina žien chodí do práce, zarába si peniaze a sama rozhoduje o tom, ako s nimi nakladať, je vlastne nepochopiteľné, že sa k tejto výhovorke ešte stále niekto obracia.

3. To už mám dlho

S predchádzajúcim bodom súvisí aj ďalšia lož, ktorú mnohé ženy používajú, keď si ich partner všimne, že na sebe majú zase niečo nové. Nechcú mu vysvetľovať, že tomuto nákupu jednoducho nešlo odolať, a tak radšej tvrdia, že daný kúsok vyhrabali z dna skrine, kde niekoľko rokov čakal na svoju šancu. Niekedy je to jednoducho jednoduchšie.

4. Už som na ceste

Pomerne často sa stáva, že keď žena pošle túto SMS správu človeku, s ktorým má v danej chvíli niekde schôdzku, voľne preložené to znamená, že do miesta stretnutia jej ešte poriadny kus zostáva. Na druhú stranu, túto lož čím ďalej tým častejšie preberajú práve muži.

5. Nie, nebolia ma nohy

Už keď si ich kupujete, viete, že chodiť v nich bude očistec. Partner, len čo mu lodičky doma nadšene predstavíte, to vie tiež. Lenže ony jednoducho boli také pekné! A tak radšej budete občas trpieť, a pri otázke, či vás nebolia nohy, jednoducho nepriznáte, že áno. V tomto prípade dosť často ale klameme nielen okolie, ale aj samy sebe a snažíme sa tým ospravedlniť nezmyselnú kúpu.

6. Pokojne mi to povedz, sľubujem, že sa nenaštvem

Poznáte človeka, ktorý z úst niekedy vypustil túto vetu a naozaj to dodržal? Pretože keď toto vyslovíte, znamená to, že očakávate, že dostanete nepríjemnú informáciu. Možno potom nedáte najavo navonok, že ste naštvaní, ale vo vnútri si myslíte niečo iné.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
7. Ja som to rozhodne nevyhodila

Pohľady na to, ktoré veci sú v domácnosti dôležité a bez ktorých by sme sa obišli, sa človek od človeka líši. Môže sa teda stať, že vyhodíte kúsok drôtika, ktorý sa tváril, že k ničomu nie je, čo si však nemyslí váš muž. A než podstúpiť hodinový monológ o cennosti a dôležitosti tohto drôtika, je ľahšie povedať, že ste ho nevyhodili, že sa len niekam zašantročil.

zdroj: prozeny.cz

Klamstvo povolené! 8 situácií, kedy je lepšie nehovoriť pravdu

facebook

Sexuálne tajomstvo žien a mužov. V čom sa líšia?

Prihlásenie k odberu noviniek

Úspešne ste sa prihlásili na odber noviniek.

Pri pokuse o odoslanie žiadosti sa vyskytla chyba. Prosím skúste to znova.