Porovnávajú si muži v šatni svoje penisy?

O sa vlastne deje, keď sú samci nahí v šatni, alebo vedľa seba stoja na toalete? Zaujímajú sa o to, ako veľmi, alebo málo je vybavený ten druhý? Toto je pravda o ich mentalite!

Že ženy neustále riešia vzhľad svojich pŕs alebo pozadia, to už sa vie dávno (koniec koncov, nie je nič horšie, než keď už je leto, ale vy máte stále zimný zadok). Teraz sa navyše s konečnou platnosťou potvrdilo, že muži si navzájom prezerajú svoje penisy v šatni. Teda aspoň podľa štúdie publikovanej v knihe Jockocracy: Queering Masculinity and Sport.

Britský sociológ robil hodinové rozhovory s ôsmimi atlétmi z Londýna – štyrmi heterosexuálmi a štyrmi homosexuálmi. Zaujímalo ho, či veľkosť penisu ovplyvňuje mužské správanie. A ukázalo sa, že sa jedná o nepísané pravidlo – jednoznačne áno. V rámci tohto výskumu tiež vyšlo najavo, že všetci účastníci sa navzájom kontrolujú v oblasti pod pásom, kedykoľvek na to majú príležitosť. Čakali ste snáď niečo iné?

Ukáž mi penis a ja ti poviem, kto si

Christopher Morriss-Roberts vysvetľuje, že určite nejde o nejakú sexuálnu príťažlivosť alebo intímny zámer, ale v skutočnosti to je spôsob, ako sa ostatným mužom vyrovnať (ako z hľadiska skutočnej veľkosti, tak aj mužnosti a atletických schopností). „Respondenti uviedli, že o svojich penisoch v šatni hovoria, všímajú si proporcie svojich kolegov a dokonca si pre seba vytvárajú prezývky,“ tvrdí sociológ s tým, že čím väčší penis dotyčný má, tým väčšieho uznania sa mu dostáva . Tí s mohutnejšou výbavou sú skrátka a dobre v očiach ostatných považovaní za mužnejších a silnejších. Zdá sa, že penis je a bude večná téma!

Prečo si muži siahajú do rozkroku

Keďže ale ide o malú štúdiu, bolo by prehnané tvrdiť, že si penisy porovnávajú všetci muži, na druhú stranu, kto by sa tomu čudoval? Americký psychoanalytik a expert na výchovu mládeže Paul Joannides vo svojej knihe Sex je vedieť, chcieť a vedieť uvádza, že najdôležitejšie je, aby si ženy uvedomili, akú úlohu zohráva pánske prirodzenie v mužskom poňatí vlastnej mužnosti.

„Prvé, čo muž urobí, keď sa ráno prebudí a posledné, než večer zaspí, je, že sa dotkne svojho penisu a miešku. Je to mužský obrad potvrdenia vlastnej identity, ktorý nemá nič spoločné s erotickou stimuláciou,“ popisuje odborník

Väčšie rozmery vzbudzujú väčší rešpekt

„Pochopiteľne platí, že keď sme my chlapci, čo spolu kamarátime pokope nahí, často jeden druhého letmo preverujeme. A pretože to robíme, domnievame sa, že ženy nás hodnotia rovnako. Preto si tiež až príliš uvedomujeme, čím nás to príroda medzi nohami obdarovala,“ ešte dodáva Paul Joannides, ktorý stále apeluje na to, aký je mužský penis dôležitý. Ako pre jedincov, tak pre spoločnosť.

„Keď je život plný zúfalstva, potom jediné, v čom muž obvykle spoľahlivo nachádza útechu, je jeho penis. Pokiaľ sa mu však situácia natoľko nevymkne z rúk, že je nutné siahnuť po niečom silnejšom, ako je napríklad pohár tequilly alebo modlitba,“ komentuje to vtipne. Vec je teda jasná.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

Niečo také zásadné, ako je pyj, pre ktorý má ľudová slovesnosť mnoho prezývok, medzi ktoré patrí napríklad jogurtovač, banán, klada, párok, klobása, hadica, riad alebo vercajk, symbolizuje úroveň postavenia a prestíž muža. Je to teda niečo ako kariéra alebo vysoký počet mileniek. Je to rovnaké ako u zvierat. Väčšie rozmery vzbudzujú u ostatných členov svorky rešpekt. Tí s menším prirodzením sú v tomto smere v nevýhode.

zdroj: prozeny.cz

Zaujímavosti o penise. Čo ste o ňom možno nevedeli?

facebook

Malý a široký, alebo dlhý a silný? Štúdie majú o ideálnych rozmeroch penisu jasno