Tri typy partnerskej intimity, ktoré potrebuje každá žena

Intimita nie je len šantenie v spálni, predstavuje oveľa širšie spektrum správania. Oveľa väčší problém s ňou majú páni ako dámy. A kto ju naplno nepochopí, neurobí svoju partnerku šťastnú. Na ktoré tri oblasti by sa mal zamerať každý moderný muž?

Intimita. Čo to vlastne je? Odborníci ju považujú za základnú ľudskú potrebu nevyhnutnú pre celkovú pohodu a duševné zdravie. Problém je, že si ju väčšina ľudí spája s pohlavným stykom. Ale to je veľký omyl! Intimita (z latinského intimus = vnútorné, skrytý pred zrakmi iných) predstavuje náklonnosť, dôvernosť alebo zdieľanie súkromia. A nie je iba jedna. V skutočnosti existujú tri druhy intimity, ktoré obzvlášť každá citovo založená žena potrebuje zo strany svojho partnera cítiť. Platí to ale samozrejme aj obrátene, muži ju tiež potrebujú. Na zjednodušenie ale použijeme model, kde je žena tá citlivejšia. Chýba vám niektorá z troch intimít?

1. Emočná intimita

Bez emočnej intimity sa nezaobíde žiadny vzťah. Je totiž dôležitejšia ako zasúvanie penisu do pošvy. Žena, ktorú upokojuje vedomie, že na problémy ani život ako taký nie je sama, vyžaduje, aby s ňou partner súcitil, pochopil jej rozčarovanie z neúspechov a naopak sa zaradoval, pokiaľ sa jej niečo podarí. V prípade, že je muž emočne nedostupný a chladný, vznikajú rôzne nedorozumenia.

Načúvaním a vcítením sa do ženiných pocitov totiž muž udržuje partnerské puto živé. Dáva najavo, že je pre neho náprotivok dôležitý a zaslúži si jeho čas aj pozornosť. Logicky vzaté, keď jeden z partnerov preukáže, že mu záleží na citoch protistrany, vzťah funguje o dosť lepšie. Žiadnu vysokú psychológiu nepotrebujete.

2. Duchovná intimita

„A teraz si tu sadneme, zlato, a pomodlíme sa.“ Ak si niekto myslí, že duchovná intimita je spojená s kresťanskou doktrínou alebo návštevami kostola či budhistickými meditáciami, tak sa mýli. Ona duchovnosť predstavuje poznanie, že vzťah a život nie sú dielom náhody. Vedomie, že nás niečo presahuje.

Duchovná intimita prináša jednotu aj vedomie toho, že jedinci sú súčasťou niečoho väčšieho. Vie sa vo svojej prítomnosti upokojiť, užívať si jeden druhého, cíti solidaritu aj blízkosť. Je im fajn, ak sa zastavia na nejakom peknom alebo významnom mieste a vymenia si tam bozk. Práve tento okamih považujú za sviatosť, vzácnu a príjemnú chvíľku, ktorá nemá s fyzickými pudmi a potrebami nič spoločné. Skôr je v tom štipka pokory a trocha vďačnosti za to, čo človek má.

 3. Fyzická intimita

Napokon sa všetci milovníci sexu dočkali! Áno, sex sa počíta ako fyzická intimita. Avšak zabúdať sa nesmie ani na to, čo mu predchádza, prípadne aj na to, čo sa deje mimo štyrmi stenami spálne. Pohladenie, pobozkanie, držanie sa za ruku, poškriabanie na chrbte, pusa pri odchode do práce, šteklenie vo vlasoch, nežné potľapkanie po zadočku, objatie… To všetko sú prejavy fyzickej intimity.

U žien sa dajú jej potreby vypozorovať podľa fázy menštruačného cyklu. Neplatí ale stopercentne a pri každej. Niektorá žena sa rada (bez vedľajších úmyslov) túli tesne pred menštruáciou, druhá po nej. Ak toto muž u svojej partnerky odhalí, patrí k tomu najlepšiemu z pánskej ríše!

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
Ako byť silnejší ako pár?

Intimita, nech je akákoľvek, potrebuje nepretržitú starostlivosť. Prevádzkujte spoločné aktivity, napríklad varte alebo cvičte, učte sa novým veciam, hovorte o svojich pocitoch, pred spaním si ležte chvíľku v náručí. A nezabudnite si týmto spôsobom prejavovať lásku denne. Zmeny vo svojom partnerstve zaznamenáte takmer ihneď.

zdroj: prozeny.cz

Prechodený vzťah alebo keď chýba vášeň, intimita ale aj záujem o druhého

facebook

Ako na mužovi spoznáte, že po vás netúži?