Ako na mužovi spoznáte, že po vás netúži?

Poznáte sa niekoľko hodín, dní, týždňov a možno aj mesiacov. Máte pocit, že by ste k sebe mohli byť dôvernejší? Nerobte si plané nádeje, z týchto piatich prípadov bližší fyzický kontakt rozhodne nepozerá. Vlastne sa vôbec o nič nepokúšajte, vami vyhliadnutý chlapík po vás netúži!

Hovorí sa, že muži nikdy neodmietnu ponuku k sexu, keď dostanú príležitosť. Či je to pravda, sa pokúsil zistiť psychológ Nicolas Guéguen z bretónskej univerzity vo Francúzsku. A odhalil, že 80 percent mužov ochotne prepadne kúzlu neznámej krásky, keď im ju osud privedie do cesty. Ale čo tých zvyšných 20 percent? Na tie pokojne môžete naraziť aj vy. Poznáte, že po vás muž netúži a sex s vami ho neláka?

Ako muž dáva najavo nezáujem

Muži ženy rozdeľujú v zásade do troch kategórií – a ocitnúť sa možno z rôznych dôvodov v ktorejkoľvek z nich. Pre jedného môžete byť najlepšia dôverníčka, zatiaľ čo iný vás skoro nevníma.

  • Parťáčky – večné kamarátky, ku ktorým chodia po radu.
  • Potenciálne milenky a priateľky – čiže pokušenia prichádzajúce buď v pravý čas, alebo naopak v najmenej vhodnú dobu.
  • Nutné zlo – to sú manželky šéfov, ktoré musia chtiac nechtiac tolerovať, otravné kolegyne, dotieravé susedky, šialené fanúšičky a podobne.

Je pochopiteľné, že z verbálneho i neverbálneho správania je poznať, že k parťáčke páni chovajú iné city ako napríklad k nutnému zlu. Preto možno tiež poznať, že o niekoho nestojia. Čo robí muž, ktorý o ženu nemá sexuálny (ani milostný) záujem?

1. Prehliada vás

Ste pre neho vzduch, nesnaží sa vám zapáčiť ani vás ničím zaujať. Preto vás nesleduje očami, nijako neoslovuje a nepoužíva koketné výrazy, ako to robí, keď mu o niečo ide. Pripomínate niečo ako vešiak na šaty. Ten je síce fajn, ale človek sa bez neho celkom dobre zaobíde, že áno.

2. Nenarušuje váš osobný priestor

Pri bežnej spoločenskej komunikácii sa ľudia prirodzene snažia udržať odstup 45 až 120 centimetrov. Ide o osobný priestor, do ktorého zasahuje väčšinou len niekto, kto má k človeku bližší vzťah. Ak sa muž cez túto hranicu nesnaží dostať, nepreskočila medzi vami iskra. Ešte pre istotu skontrolujte, či nevedomky odvracia svoje telo od vášho. Nečumí na vás, nesnaží sa o očný kontakt a vlastne sa všeobecne dištancuje? Netúži vedľa vás sedieť v aute, odchádza z firemnej kuchynky, keď do nej prichádzate? Holt smola.

3. Nezrkadlí vaše pohyby

Britská sexpertka Tracey Cox hovorí, že najúprimnejším spôsobom lichotenia je napodobňovanie. Siahnete pre pohár vody, muž urobí to isté. Dáte si nohu cez nohu, on to za niekoľko sekúnd až minútu nevedomky okopíruje – jeho mozog dostal signál k akcii. Chémia pracuje na plné obrátky a dotyčný cíti, že má zmysel vo flirte pokračovať. Je to presne obrátene? Nedeje sa nič, čo by naznačovalo, že sa ten chlapík oproti vám opičí a opakuje vaše gestá aj slová? Potom skôr nemá záujem.

4. Nesnaží sa vyzerať lepšie

Vaše oči sa stretli, ale nič viac. Následne sa stretnete na spoločnej chodbe pred toaletou, či už je to v reštaurácii, alebo na pláži. Máte šancu na romantické zoznámenie či vášnivý románik? Nie, pokiaľ sa pred vami neurvalo poškriabe v rozkroku alebo nedovrie dvere na toaletu a bez pardónu vydá nie príliš príťažlivý telesný zvuk. Kto chce v očiach možnej milenky vyzerať čo najlepšie, ten si podobné veci rozhodne odpustí a snaží sa pôsobiť až dokonale. Princovia predsa negrgajú, nie?

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
5. Využíva vás na čiernu prácu

Klasický scenár. Dal si pár pív navyše a nezohnal taxíka. Komu zavolá? Žene, ktorá ho pokojne môže vidieť v podnapitom stave, napríklad aj povracaného (pozri štvrtý bod). Veď je to jedno, nie? Vytočí číslo, objedná si odvoz, pred domom vystúpi a zamáva na rozlúčku. Nečaká totiž nič viac – nemá vedľajšie úmysly, hoci si to viac prajete. Poobzerajte sa inde…

zdroj: prozeny.cz

Prechodený vzťah alebo keď chýba vášeň, intimita ale aj záujem o druhého

facebook

Tri dôvody, prečo o vás muži rýchlo strácajú záujem

Prihlásenie k odberu noviniek

Úspešne ste sa prihlásili na odber noviniek.

Pri pokuse o odoslanie žiadosti sa vyskytla chyba. Prosím skúste to znova.