Nechce s Vami naviazať vážny vzťah? Znamenia, podľa ktorých to spoznáte.

Chodíte spolu na schôdzky, máte príjemný milostný život, ale príde vám, že niečo je stále zle? Je to nepríjemný pocit, či realita? Ako spoznať, že vás váš partner vodí za nos, alebo si nie je istý tým, či by s vami chcel nadviazať vážny vzťah?

Ľudské vzťahy sú viac ako komplikované. Hoci si mnohí myslia, že milostné problémy sa týkajú len násťročných, realita je úplne iná. Zložité komunikovanie a ťažké neistoty sa objavujú aj medzi staršími pármi. Čo býva najčastejšou príčinou odťaženého správania a nerozhodnosti pri riešení zásadnej otázky, či sa vzťah stane jedinečným?

Pokiaľ sa jeden z dvojice dopúšťa týchto prehreškov, je jasné, že stojí iba o nezáväzné randenie.

Nikdy neurobí prvý krok

Veľkým ukazovateľom toho, že vás vysnívaný náprotivok s vami nechce začať vážny vzťah, je skutočnosť, že vám nikdy nenapíše prvý, nikdy ako prvý nenavrhne schôdzku a celkovo necháva všetku iniciatívu na vás. Týmto správaním jasne dáva najavo, že chce byť tou osobou, ktorá nemá potrebné robiť čokoľvek navyše a chce len odsúhlasiť či odmietnuť vaše návrhy. Vzťah je o spoločnom úsilí, takže v zdravom partnerstve toto správanie vítané nie je.

Často ruší schôdzky a necháva vás čakať

Rušenie schôdzok tiež poukazuje na fakt, že to s vami váš drahý bohužiaľ nemyslí vážne. Ak by si vážil váš čas, rozhodne by sa neuchýlil k častému náhlemu odriekavaniu spoločného stretnutia. Človek so skutočným záujmom sa vždy snaží urobiť všetko preto, aby mohol so svojou drahou polovičkou tráviť čo najviac času. Pokiaľ to tak nie je, niečo je zle.

Váš vzťah sa točí iba okolo sexu

Občas sa stáva, že z obyčajného sexu vznikne vzťah. Ale skutočne len občas. Veriť niečomu takému je skutočne veľmi naivné. Pokiaľ sa vzťah točí viac-menej len okolo sexu, je viac než jasné, že u neho to aj zostane. Aj keď je sex dôležitou súčasťou vzťahu, nemal by byť úplným stredobodom všetkého. Pokiaľ je vo vašom vzťahu nereálne zájsť si na jedlo, prechádzku či do kina a vždy sa vaše schôdzky konajú výhradne v súkromí, je jasné, že pôjde iba o tento fyzický akt.

Nechce spoznať vašich priateľov či rodičov

Randíte spolu už dlhšiu dobu a váš náprotivok stále nechcel spoznať vašich priateľov a rodinu? Tak tu niečo nehrá. Je viac než pravdepodobné, že sa s vami nechce objavovať na verejnosti a už vôbec netúži byť s vami spájaný a videný. Z dlhodobého hľadiska to nie je dobré znamenie.

Nikdy nežiarli. Jednoducho nikdy

Zdravá a roztomilá žiarlivosť bez scén poteší snáď každého. Pokiaľ váš partner ani trochu nedáva najavo, že by na niekoho mohol žiarliť a nevyzerá to, že by sa o vás nechcel deliť, tiež to značí problém. V týchto prípadoch sa zo sexu vážny vzťah nevyvinie.

Jasným znakom neviazanosti je tiež skutočnosť, že váš milý sa nikdy nezmieňuje o tom, že by sa váš vzťah mohol niekam posunúť a hovorí s vami len o veciach, ktoré sa dejú v prítomnosti.

Vo vašom živote je len napoly

Ak je váš partner v priebehu vašej schôdzky neustále na telefóne, či sa snaží vnímať skôr to, čo sa deje okolo vás, a zdá sa vám, že vás vôbec nepočúva, bohužiaľ aj toto je známkou toho, že o vážny vzťah sa v budúcnosti pravdepodobne konať nebude. Človek, ktorý je do vás zamilovaný, sa vám snaží venovať plnú pozornosť a poskytovať vám pocit úplnej jedinečnosti.

Nikdy za vás nezaplatí

Ukazovateľom lásky, zaľúbenia a záujmu sú aj pekné gestá a milé darčeky. Zamilovaná osoba sa snaží svojho partnera či milenca rozmaznávať a nešetriť s milými gestami, ktoré zaručene zlepšia aj ten najtemnejší deň. Vítaným gestom potom môže byť aj drobný darček vo forme kvetu či pozvanie na kávu. Úsmev na tvári vykúzli akákoľvek maličkosť preukazujúca záujem, starostlivosť a snahu urobiť druhému radosť. Pokiaľ to tak nie je, je to ďalší alarmujúci signál.

Má účet na zoznamkách. A flirtuje

Čo by mohlo byť väčším ukazovateľom toho, že si osoba, s ktorou randíte, chce nechať takzvané „zadné vrátka“ ako to, že má stále aktívny účet na zoznamke, akou je napríklad svetoznámy a obľúbený Tinder. Pokiaľ si svoj účet na týchto platformách nie je váš milenec ochotný zmazať, zoberte nohy na ramená. Zmyslu chýba aj investovanie času do vzťahu s človekom, ktorý flirtuje alebo si vymieňa šteklivé správy s inými dievčatami.

Ozve sa vám iba večer. Prípadne cez víkend

Úplne typickým znamením, že nepôjde o lásku na celý život, býva aj to, že sa vám váš drahý ozve výhradne len večer, a to predovšetkým v piatok alebo v sobotu. V tomto prípade ide jednoznačne o to, že sa mu po vás zacnelo len kvôli alkoholu. S drinky sa totiž spája väčší sexuálny apetít, takže ide vlastne len o ukojenie momentálnej sexuálnej potreby.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
Ako sa z toxického vzťahu vymotať?

Pokiaľ sa z jednoduchého randenia nestal vážny vzťah ani potom, čo ste vaše túžby o záväzkoch prebrali s vašim partnerom, musíte si poriadne premyslieť, či ste v týchto nezáväzných schôdzkach schopní pokračovať a nebudete sa tým viac a viac trápiť. Ak túžite po plnohodnotnom partnerstve, v ktorom nechýba láska, sex, priateľstvo, oddanosť, humor i vzájomná pomoc, je viac než nutné, aby ste tento toxický vzťah čo najskôr ukončili a skúsili ideálny náprotivok nájsť inde.

Pokiaľ sa cítite ako v slepej uličke a nie ste schopní si s týmto problémom poradiť sami, neváhajte sa obrátiť na odborníka, s ktorým všetko môžete prebrať. Veľkou pomocou môžu byť aj rady kamarátok a rodiny.

zdroj: elle.cz

Sex na prvom rande: Môže sa z toho rozvinúť vzťah?

facebook

Máte prvé rande? 7 signálov, že je lepšie vziať nohy na ramená