Máte prvé rande? 7 signálov, že je lepšie vziať nohy na ramená

Prišiel neskoro, je duchom mimo alebo šikanuje čašníka? Od takého nápadníka rýchlo preč. Podľa určitých indícií môžete nevhodného muža prekuknúť už na prvej schôdzke. Kedy vziať nohy na ramená? Odborníci poradia.

A je to tu. Vyberáte správne šaty, ste nervózna a tiež v duchu dúfate, že tento muž už by mohol byť tým pravým. Snáď. Možno. Zatiaľ ste sa nevideli, ale to sa za pár okamihov zmení. Nič proti optimizmu, ale nie každá možnosť by sa mala využiť. Ako poznáte, že s dotyčným bude vo vzťahu ťažké spolužitie? Riaďte sa radami expertov.

1. Prišiel neskoro

Erika Ettin, zakladateľka zoznamky A Little Nudge, sa nechala počuť, že neskoré príchody bez ospravedlnenia nepatria k dobrým znameniam. „Každý občas nestíha, ale je fajn, keď o tom protistranu informujete. Ak má dotyčný oneskorenie dlhšie ako štvrť hodiny bez toho, aby to ohlásil, vyjadruje tým neúctu,“ tvrdí. Výnimku pochopiteľne predstavujú neobvyklé situácie – nápadník napríklad cestou prišiel o mobil. Je však na vás, či si budete chcieť overiť, či tieto „výpadky“ nepatria k jeho obvyklému správaniu.

2. Je hlučný a familiárny

Na všetko reaguje prehnane, výrazne gestikuluje a hovorí o sebe, že mu v žilách koluje horúca krv? Potom aj tu opatrne. Možno za neho hovorí príliš vysoká mienka či neúmerná spontánnosť, ktorá testuje vaše hranice. Na prvej schôdzke sa ľudia správajú skôr zdržanlivo. Chvíľu trvá, kým sa uvoľnia a odhalia, tak prečo práve tento človek má potrebu byť hneď toľko vidieť a počuť? Možno sa jedná o signál, že má problémy so sebakontrolou.

3. Nie je duchom prítomný

Počas rozhovoru s vami niekoľkokrát skontroloval mobil, rozhliadol sa po miestnosti a tiež bol trikrát na toalete, kde strávil dlhé minúty. Iste, mohol čakať dôležitý hovor, to sa stáva, ale čo keď vami nie je zaujatý natoľko, aby vám venoval pozornosť? Skúste ho požiadať, nech rozpráva niečo zo svojho života. Zrejme nebude mať chuť čokoľvek odhaľovať, pretože s vami do budúcnosti nepočíta. Má cenu sa o kontakt s ním vôbec snažiť?

4. Šikanuje čašníka

Zarazilo vás, že je váš spoločník príliš drsný na čašníka, ktorého neurvalo školí? Predstavte si, že presne takto by to vyzeralo v reálnom živote. Inými slovami, ak je niekto hrubý k cudzej osobe, ktorá robí svoju prácu, prečo by si to isté nemohol dovoliť voči partnerke? Koniec koncov, na prvej schôdzke zo seba všetci robia „lepšiu partiu“ a snažia sa pôsobiť dobrým dojmom. Hrubosť k tomu však nepatrí.

5. Okamžite vás miluje

Romantiku má rád asi každý. Lenže sa to s ňou dá aj prehnať. Uctieva vás a zbožňuje bez toho, aby o vás čokoľvek vedel? Nešetrí komplimentami, aj keď je vám to trochu trápne? Bombarduje vás láskou a to znamená, že vami chce manipulovať. V podstate poskytuje svojej obeti (vám) pocit falošného bezpečia, čo mu umožňuje pristúpiť k neskoršiemu citovému a psychickému zneužívaniu.

6. Dáva ultimáta

Občas sa tiež stáva, že na to nápadník ide veľmi rýchlo a snaží sa mať hneď jasno v tom, ako váš „vzťah“ (pre neho vytvorený už po pár minútach), bude vyzerať. „Presťahuješ sa ku mne, nie? Ja dochádzať nechcem!“ Podľa expertov, je aj toto správanie podozrivé. Popisuje totiž osobu s charakteristickými rysmi osobnosti, ktorá vás chce vlastniť.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
7. Veľa hovorí o bývalom vzťahu

„Je v poriadku hovoriť o bývalých partneroch, ale čoho je veľa, toho je príliš. Pokiaľ máte pocit, že sa nápadník cez svoj minulý vzťah nepreniesol, buďte opatrná a to zvlášť v prípade, že všetku vinu za rozpad partnerstva pripočíta práve ex partnerke. Znamená to, že táto osoba sa zo vzťahov zatiaľ nepoučila a nie je pripravená ísť ďalej,“ podotýka Katie Hood s tým, že medzi varovné znaky patrí aj to, keď niekto na prvej schôdzke žiarli, je majetnícky, prehnane oponuje alebo nadmieru vtipkuje (môže sa jednať o obranný mechanizmus a strach z intimity).

zdroj: prozeny.cz

Je to ten pravý muž? Môžete to spoznať už na prvom rande!

facebook

Naozaj sa vďaka úsmevu môžete ľahšie zoznámiť?