Zostávate s ním prvýkrát cez noc. Na čo nezabudnúť?

Jedným zo zásadných míľnikov na začiatku vzťahu býva prvá spoločne strávená noc – a rozhodne pritom nemusí dôjsť aj na prvý sex. Aj tak – ako pred každým prvýkrát – môžete pociťovať nervozitu, pretože partnera spoznáte o trochu viac a on zase vás. A navyše tu sú aj praktické otázky.

Na chvíľu sa zbavte toho, že väčšina prvých nocí je skôr neplánovaná, a zamerajme sa na to, že máte nad svojím životom takú dokonalú kontrolu, že si dokážete presne určiť, kedy k tomu dôjde. Pre istotu ale môžete mať „sadu prvej pomoci“, teda čisté nohavičky, základný make-up a kefku, stále v kabelke.

Prvá spoločne strávená noc znamená, že (pravdepodobne) dôjde nielen na vášeň, ale že budete aj zisťovať, na ktorej strane postele rád spí, koľko priestoru mu v kúpeľni zaberá kozmetika a či chrápe.

Keď pozvete partnera k sebe, ste vo výhode, na svojom ihrisku, s čistou bielizňou v skrini, kefkou na umývadle a odličovačom v skrinke. Ak sa však chystáte stráviť prvú noc pri ňom, je treba pár vecí premyslieť. A áno, prvou nocou u neho myslíme tú plánovanú, nie keď spontánne prespíte so sympaťákom z baru. Tam sa toho veľmi naplánovať nedá.

Vhodná doba? Neexistuje

Vzťah je plný viac či menej zásadných míľnikov a ako ich zvládnete, vám dá odpoveď na otázku, či sa k sebe hodíte a máte budúcnosť. Prvá pusa, prvá hádka, prvá spoločná kocovina… A vzťah posunie aj prvá noc, ktorú u partnera strávite. Rovnako ako neexistuje správna odpoveď na Kedy je vhodné mať prvý sex?, neexistuje všeobecne platná odpoveď, kedy je čas pri ňom prvýkrát prespať.

Každý vzťah je iný. Možno ste dlhoroční priatelia alebo kolegovia a preskočila iskra, potom nie je na čo čakať. Ale možno sa ešte len spoznávate a máte za sebou pár schôdzok, potom je prirodzené, že váhate.

Dôležité je len to, že to obaja chcete. A ak si spolu mesiac píšete a po pár spoločných hodinách cítite, že sa nechcete rozlúčiť, nebráňte sa a na pozvanie kývnite. Ale pozor, pokojne rovno povedzte, že sa na sex na prvej schôdzke necítite.

Čo si zabaliť? Myslite na zajtrajšok

Prečo je prvá noc u partnera taká stresujúca? Jedna žena rieši ranný dych, iná nespí ticho ako princezná alebo má obavy, že sa ukáže pred milým bez make-upu.

A čo si vziať so sebou? Aby nemal pocit, že sa k nemu hodláte presťahovať alebo ste nemožná pipinka, ktorá sa nezaobíde bez hromady kozmetiky a ráno si chce vybrať z troch topov. Zároveň ale musíte zvážiť svoju večernú a rannú rutinu aj to, či od neho pôjdete do práce, domov alebo napríklad na spoločný výlet. Základ je zubná kefka, potreby na odlíčenie a krém na tvár, ale aj pyžamo a minimálne čistá spodná bielizeň, dosť pravdepodobne aj čisté oblečenie na druhý deň.

Filmové „walk of shame“, kedy rozstrapatená dáma so stopami včerajšieho make-upu a v outfite viac než odhalenom ponáhľa sa ráno ulicou a snaží sa byť neviditeľná, sú epické. Ale vy to zažiť nemusíte…

Deň vopred si umyte vlasy a ráno si ich stiahnite do jednoduchého vrkoča. Vezmite si odličovacie obrúsky a len základný make-up, zvoľte oblečenie tak, aby stačilo na druhý deň len vziať čisté tričko a dalo sa vyraziť na raňajky aj do kancelárie.

Nezabudnite na bezpečie

Prvá noc u partnera nemusí zákonite znamenať sex, ale majte so sebou prezervatívy pre všetky prípady. Nespoliehajte sa na to, že ich bude mať on. A aj keď ste si popoludní isté, že sex nebude, možno si to rozmyslíte… Ak ste spolu nejaký čas, nie sú obavy zrejme namieste. Ale ak sa ešte spoznávate, nedošlo na zoznámenie s priateľmi a tak ďalej, dajte minimálne jednej dôveryhodnej osobe vedieť, kde a u koho trávite noc a že ste v poriadku.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
Rada na záver: Naplánujte program

Ako maximálne predísť nervozite? Premyslite, čo budete robiť. Rovnako ako deti na toľko obľúbených prespávačkách nejdú hneď do pyžám, ale tešia sa na ponocovanie a program, naplánujte aj vy, ako bude večer prebiehať. Či pôjdete rovno k nemu a urobíte si spoločne večeru, dáte si víno a pustíte film alebo budete hrať hry. Alebo sa zídete vonku, zájdete najskôr do kina alebo na drink…

zdroj: prozeny.cz

Sex na prvom rande: Môže sa z toho rozvinúť vzťah?

facebook

Máte prvé rande? 7 signálov, že je lepšie vziať nohy na ramená