Urputnosť aj nákazlivá energia: Rysy vášnivých ľudí, ktorých môžete odkukať

Nie ste spokojní so svojím životom, z ktorého sa vytráca radosť? Máte pocit, akoby vám dochádzala šťava? Chýba vám chuť skúšať niečo nové? Vaše nadšenie a vášeň sú na mŕtvom bode! Skúste ich prebudiť k životu.

Energiou nabití vášniví ľudia sú vnútorne nútení, možno dokonca povolaní, robiť so svojimi životmi niečo zmysluplné. Môžu napríklad zistiť, že oproti ostatným berú život menej vážne, nerobia si starosti s hlúpymi názormi ostatných, impulzívnejšie sa venujú sebarealizácii a viac si užívajú – v práci aj v posteli.

Chcete mať niekoho takého vedľa seba, alebo sa ním dokonca stať? Vášniví ľudia majú 5 špecifických vlastností a tie sa dajú aspoň čiastočne naučiť. V knihe Rozbaľte svoju vášeň (Unwrapping Your Passion, vydané v angličtine v roku 2017) ich popísala americká koučka a mentorka Karen Putz.

1. Energickosť

Keď premýšľame o vášnivých ľuďoch, jednou z prvých vecí, na ktoré myslíme, je hojnosť energie, ktorú prinášajú do svojho života a práce. „Vášnivci“ majú svoju intenzitu, tempo a energiu. Ak sa pre niečo nadchnú, neriešia, či sa im daná úloha podarí, ale chcú to skúsiť. Prečo by tiež nie?

Aj vy sa skúste nadchnúť pre niečo, čo vám život ponúka, či už je to nová pracovná zákazka, výlet na Bali alebo stavba vlastného domu. Heslo znie: Nehľadajte výhovorky, prečo to nejde, ale nájdite spôsoby, ako si splniť svoje sny.

2. Pozitivita

Životný elán má podľa Karen Putz formu sústredenej sily. Jedna vec je mať veľa voľne sa vznášajúcej energie (predstavte si to ako chaos, počas ktorého neviete, kam skôr skočiť, teda respektíve robíte viac vecí naraz), niečo úplne iné je využívanie energie jedným smerom, ku konkrétnemu cieľu.

Vášniví ľudia nemávajú veľmi široké záujmy. Namiesto toho si vždy nájdu, čo milujú, a plne sa tomu venujú. Preto aj vy prehodnoťte, čo je pre vás dôležité a či žijete „tu a teraz“. Nebudete šťastnejší: až schudnete, zbohatnete, nájdete si nového milenca, porodíte a podobne. Hľadajte pozitíva v tom, čo už máte, a plne sa tomu oddajte.

3. Autenticita

Kľúčovou vlastnosťou vášnivých osobností, ktorú na týchto ľuďoch najviac obdivujeme, je autenticita, teda schopnosť byť svojou. Skôr než nasledovať dav alebo ísť konvenčnou cestou, snaží sa najprv spoznať sami seba a potom čerpať zo svojho sebapoznania. Skrátka si dláždi svoju vlastnú cestu. Pre druhých bývajú veľkou inšpiráciou.

4. Odolnosť a vytrvalosť

Karen Putz zdôrazňuje, že vášeň zahŕňa ochotu trpieť alebo znášať ťažkosti kvôli tomu, na čom nám záleží. Vytrvalosť jednotlivca v kombinácii s nadšením pre konkrétny, dlhodobý cieľ, podporuje prekonávanie prekážok alebo výziev, ktoré ležia na ceste k úspechu. Z tohto dôvodu si nerobte starosti s tým, že v niečom neuspejete hneď na prvýkrát. Slovo nejde neexistuje.

5. Otvorená myseľ

Vášniví ľudia sa vyhýbajú vyjazdeným koľajam a netvoria si únikovú cestu, pokiaľ náhodou uviaznu. Ich kreativita a otvorená myseľ im pomáha nájsť spôsoby, ako podnietiť energiu potrebnú na to, aby sa prispôsobili zmenám alebo reagovali na vzniknutý problém. Keď im náhodou dôjde dych, čo sa nestáva veľmi často, alebo si nevedia rady, neboja sa požiadať o pomoc niekoho povolanejšieho. Vedia spolupracovať a delegovať.

Pokiaľ máte po prečítaní osobnostných rysov vášnivých ľudí pocit, že sa im ani zďaleka nepribližujete, nezúfajte, ide to zmeniť. Môžete navštíviť nejaký online motivačný kurz, ktorý vo vás prebudí radosť, vitalitu a samozrejme aj zmyselnosť. Toto všetko je totiž vášeň.

zdroj: prozeny.cz

Láska, alebo vášeň? Návod, ako to spoznať

facebook

Prechodený vzťah alebo keď chýba vášeň, intimita ale aj záujem o druhého

Bliss EDP pre ženy

Prihlásenie k odberu noviniek

Úspešne ste sa prihlásili na odber noviniek.

Pri pokuse o odoslanie žiadosti sa vyskytla chyba. Prosím skúste to znova.