Poznáte svoj sexuálny štýl? Možno budete prekvapení, ako veľmi ovplyvňuje váš vzťah

Keď sa povie sexuálny štýl, mnohým sa vybaví obľúbená sexuálna pozícia. V skutočnosti však tento pojem odkazuje na spôsob, akým človek vníma sex. Pokiaľ partneri majú rovnaký sexuálny štýl, je pravdepodobné, že ich intímny život iba prekvitá. V opačnom prípade sa oplatí rozuzliť, čo od milostného života očakávate nielen vy, ale aj váš partner.

Neklape vám to s partnerom v posteli? Cítite, že každý očakáva od milostného aktu niečo iné? Aj to môže značiť, že váš sexuálny štýl je odlišný.

„Pre niektorých ľudí je budovanie emocionálneho prepojenia na prvom mieste, iní sa úplne oddávajú sexuálnej chémii,“ hovorí vzťahová terapeutka a dodáva, že každý človek by mal mať predstavu o svojom sexuálnom štýle.

Kľúčom k udržaniu zdravého partnerského života je nájsť sexuálny štýl, ktorý vyhovuje vám aj partnerovi. Jedine tak posilníte vzájomnú intimitu, túžbu a predovšetkým schopnosť naďalej vzťah rozvíjať. S akými sexuálnymi štýlmi sa môžeme stretnúť?

1. Komplementárne

Za najbežnejší sexuálny štýl môžeme podľa sexuologičky  označiť tzv. komplementárne. Pre tento sexuálny štýl je charakteristické, že obaja partneri iniciujú sexuálny akt a rovnako tak kladú dôraz aj na ďalšie formy intimity.

Vzťahová terapeutka hovorí, že partneri vyznávajúci tento sexuálny štýl veľmi otvorene hovoria o svojich sexuálnych potrebách. Títo ľudia oceňujú intimitu aj erotiku vo vyváženej forme a majú dostatok sebavedomia na to, aby si navzájom plnili svoje sexuálne fantázie.

Na druhú stranu platí, že tento štýl so sebou prináša jedno úskalie, teda rutinu. Pokiaľ sa domnievate, že váš sexuálny štýl je komplementárny, potom nedopustite, aby váš intímny život ovládla nuda a rutina. Pomocnú ruku vám v tomto ohľade podajú napríklad šikovné sexuálne pomôcky alebo zmena prostredia.

2. Tradičné

Tradičný sexuálny štýl taktiež býva v partnerských vzťahoch veľmi častý. Na rozdiel od komplementárneho štýlu ale stavia na rodových stereotypoch. Od mužského partnera sa očakáva, že bude iniciátorom sexu, zatiaľ čo žena je v tomto vzťahu zodpovedná za intimitu, teda nesexuálnu lásku.

Aj keď je pre tento sexuálny štýl charakteristická stabilita a bezpečie, vzťahová terapeutka upozorňuje, že aj v tomto spolužití môže dochádzať k problémom.Ak je za iniciovanie sexuálneho aktu zodpovedný muž, môže to viesť k tomu, že keď začne sexuálna túžba na strane partnera klesať, partnerka sa bude cítiť nechcená.

3. Spriaznené duše

Nájdu sa páry, ktoré sa nielen vrúcne milujú, ale zároveň sa označujú za najlepších priateľov.Tieto páry zdieľajú intimitu a erotické potešenie takmer na bunkovej úrovni.Pre partnerov s týmto sexuálnym štýlom je typické, že sa navzájom akceptujú a dokážu prijať chyby druhého. Pokiaľ sa ale zameriame na ich sexuálny život, možno povedať, že iba kvitne. Partneri radi skúmajú hranice erotiky, experimentujú a predovšetkým sa neboja otvorene hovoriť o svojich túžbách.

Nezabúdajme, že sú nielen milenci, ale aj najlepšími kamarátmi, a teda im konverzácia na akúkoľvek tému nerobí problém.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
4. Emocionálne expresívne

Emocionálne expresívny sexuálny štýl je spájaný s veľmi vášnivými, avšak nestálymi partnermi. Ľudia s týmto sexuálnym štýlom používajú sex na riešenie konfliktov či rýchle navodenie emocionálneho spojenia.

Zároveň sú títo ľudia veľmi hraví, otvorení sexuálnym experimentom a sexuálne nenásytní. Bohužiaľ, problémy vo vzťahu väčšinou riešia práve sexom na zmierenie, namiesto toho, aby problém s partnerom prediskutovali a našli spoločný pohľad na svet.

„Obvykle tiež využívajú sex vo chvíli, keď vo vzťahu začína prúdiť dusná atmosféra. Opäť sa totiž spoliehajú na to, že sexom vyriešia všetky problémy,“ dodáva vzťahová terapeutka.

zdroj: novinky.cz

Bozkávanie tela. Kde začať, aby maznanie gradovalo?

facebook

Daň za neveru: Okrem zničeného vzťahu vás to môže stať oveľa viac