Bozkávanie tela. Kde začať, aby maznanie gradovalo?

Je vonku sychravo a nevľúdne? Zalezte si pod perinu a oddajte sa bozkom venovaným celému telu. Čo všetko tým, teda okrem rozkoše, získate?

Výskum vedcov z pensylvánskej Univerzity Wilkes, ktorí podrobili testu 112 vysokoškolákov rozdelených do troch skupín, odhalil, že tí, ktorí majú sex pravidelne raz až dvakrát týždenne, vykazujú vyššie hladiny imunoglobulínu A (IgA) v slinách. IgA je jedna z piatich hlavných tried ľudských protilátok, ktorá je vo veľkej miere uvoľňovaná na povrch slizníc a významne sa podieľa na ochrane proti mikroorganizmom. Častejší sex teda predstavuje silnejšiu imunitu. A rolu v tom celom hrá aj bozkávanie.

Podľa mnohých vedeckých zistení dôjde pri bozkávaní s partnerom k výmene až jednej miliardy baktérií, ktoré ale nie sú nijako škodlivé, naopak. Aj vďaka nim sa prirodzene posilňuje imunitný systém jedinca, čo sa počas obdobia jesene a zimy nesmierne hodí. Tak už máte jasno, čo budete po večeroch robiť? Maznajte sa a spojte pery s tými milencovými. Ale nezostávajte len u nich!

Ako jednoducho spestriť milovanie?

„Niektoré časti tela sú pre bozkávajúcich sa milencov takmer vždy dostupné – skúste svojho partnera či partnerku bozkávať na šiji, na uškách či na horných častiach paží. Tiež ruky sú veľmi vnímavou oblasťou, pri bozkávaní sa však často prehliadanú a zabúdanú,“ vymenováva britská spisovateľka a sexuálna poradkyňa Linda Sonntag s tým, že zmyselné bozkávanie tela nie je žiadna veda. Kde a ako začať?

„Najprv prstami zľahka prejdite po miestach, ktoré sa chystáte oblažiť svojimi bozkami. Obzvlášť citlivé a vnímavé sú zadok a chrbát. Preto pobozkajte svojho milého na šiji a pomaly sa po chrbte suňte stále nižšie. Naplno zapojte nielen svoje pery, ale aj jazyk a nos. Svojho partnera jemne olizujte a šetrne oždibujte ústami, nosom ho opatrne oňuchávajte. Vdychujte pach partnerovho tela,“ radí spomínaná expertka vo svojej chlípnej príručke Senzačný sex. Pri týchto kratochvíľach po očku sledujte partnerove reakcie.

Menej známe zákutia lačné po starostlivosti

Niektoré miesta na jeho tele totiž môžu byť citlivejšie, čo sa premietne napríklad v kŕčovitom šklbaní svalov. Nabudúce tak budete vedieť, že je vhodné vyhýbať sa chúlostivým oblastiam. A čím ďalším sa riadiť? Počas bozkávania celého tela razte pravidlo, že si najväčšiu pozornosť zaslúži tie miesta, ktorých sa za bežných okolností vo všednom živote dotýka málokto. Medzi také lokality patria napríklad podkolenné jamky, ryhy pod zadkom alebo vnútorná strana stehien.

„V podstate neexistujú zakázané oblasti. Mužom aj ženám je spravidla príjemné, keď ich niekto olizuje, saje či bozkáva zvlášť na prsných bradavkách. Celkovo je však bozkávanie po celom tele cestou k dôvernosti, prostredníctvom ktorej sa dá spojiť s vnútorným ja milovanej osoby, cestou, ktorá vám môže byť aj sama o sebe dostatočnou odmenou. Ide tiež o dokonalú predohru pre orálny sex,“ dodáva Linda Sonntag.

Od bozkov k orálnemu sexu? Dokonalá cesta!

Podľa prieskumu sexshopu, ktorého sa zúčastnilo viac ako sedemsto ľudí, patrí práve orálny sex spoločne s misionárskou polohou medzi najobľúbenejšie sexuálne praktiky. Je teda jasné, že práve u neho to vo väčšine prípadov končí… Čudujete sa?

Glenn Wilson, britský sexuálny poradca z londýnskeho Inštitútu psychiatrie, opisuje, že mnoho žien cunnilinctus vzrušuje viac ako súlož. „Zvlhčovanie ústami je jednoduchšie a pohotovejšie, muži obvykle lepšie ovládajú ústa ako svoj pohlavný orgán. Jazyk je so svojimi rýchlymi, ostro kmitavými pohybmi nežnejší a citlivejší ako koža na prstoch. Mnoho žien tak prišlo na to, že pri orálnej stimulácii majú orgazmus dokonca aj vtedy, ak ho nemôžu inými spôsobmi dosiahnuť,“ opisuje Glenn Wilson vo svojej publikácii Vynaliezavá láska.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

Podľa tohto odborníka muža felácia vzrušuje preto, že je tak odlišná od „obvyklého“ súloženia. Pri felácii sa zároveň prejavuje vysoký stupeň dôvernosti. Zážitky sú však oveľa intenzívnejšie, pokiaľ sa milenecká dvojica k orálnemu sexu „prepracuje“ pozvoľna, cez spomínané bozkávanie tela. Maznanie tak dokonale vygraduje. zdroj: prozeny.cz

zdroj: prozeny.cz

Nie je pusa ako pusa! Poznajte podľa bozku, aký má k vám ten druhý vzťah

facebook

Bozkávanie ako korenie vzťahu. Prečo ale s rokmi pomaly mizne?

Prihlásenie k odberu noviniek

Úspešne ste sa prihlásili na odber noviniek.

Pri pokuse o odoslanie žiadosti sa vyskytla chyba. Prosím skúste to znova.