Ako docieliť spoločné vyvrcholenie

Možno o ňom snívate, možno ste ho párkrát zažili. Reč je o vyvrcholení, ktoré partneri dosiahnu v rovnaký moment. Aj keď by sa mohlo zdať, že ide o pomerne jednoduchú záležitosť, opak je pravdou. Našťastie existuje niekoľko trikov, vďaka ktorým môžete spoločný orgazmus zažívať na pravidelnej báze.

Zažiť orgazmus je samo o sebe skvelé. Pokiaľ ale dosiahnete vyvrcholenie v podobný okamih ako partner, pocítite magické prepojenie aj hlbokú intimitu, ktorá posilní váš vzťah. Nie je teda divu, že čím ďalej tým viac párov sa usiluje o spoločný orgazmus.

To potvrdzuje aj nedávny prieskum, do ktorého sa zapojilo 4400 osôb. Výsledky prieskumu ukázali, že šesť z desiatich párov sa snaží o spoločné vyvrcholenie. Pokiaľ patríte k párom, ktoré túžia po podobnom zážitku, potom je najvyšší čas našprtať teóriu a prejsť k praxi.

1. Komunikácia je základ

Všetci vieme, že komunikácia je neoddeliteľnou súčasťou vzťahu. Bohužiaľ, mnoho párov zabúda hovoriť pri sexe o sexe. Ak sa snažíte dosiahnuť spoločný orgazmus, musíte navzájom komunikovať. Nebojte sa hovoriť o tom, ako ste blízko alebo ďaleko od orgazmu. Obom vám to pomôže v lepšom načasovaní.

Zatiaľ čo pánom stačí na dosiahnutie orgazmu pár minút, ženám obvykle trvá dlhšiu dobu, než sú pripravené na vyvrcholenie. Skúste teda partnerovi naznačiť, nech spomalí a počká na vás. Uvidíte, že sa čoskoro naladíte na rovnakú notu.

2. Stanovte si reálne ciele

Predstava, že dosiahnete orgazmus v rovnakú sekundu, je síce krásna, ale mnohokrát nereálna. Je úplne v poriadku, keď jeden z vás dosiahne orgazmus ako prvý. Pokiaľ druhý z páru zažije orgazmus do minúty, stále to považujeme za spoločné vyvrcholenie.

Myslite na to, že orgazmus nemá hodinky, a tak nie je nič zlé na tom, keď sa o chvíľku oneskorí. Nemá zmysel mať prehnane veľké očakávania a zbytočne sa stresovať kvôli niekoľkým sekúndám.

3. Viete, čo vám robí dobre

Základom kvalitného sexu je vedieť, čo vzrušuje vás aj vášho partnera. Ak presne viete, ako partnera nažhaviť, a on vie to isté o vás, potom oveľa ľahšie dosiahnete spoločný orgazmus.

Nebojte sa teda preskúmať, aké dotyky, bozky alebo polohy zbožňuje váš partner. Ďalším problémom je, že niektorí ľudia myslia pri sexe iba na seba, čo sa na milovaní rýchlo premietne. Pritom je dôležité pristupovať k intímnym hrám ako k tímovej práci, počas ktorej sa obaja partneri musia cítiť dobre.

Musíte si navzájom pomáhať. Pokiaľ to robíte jeden pre druhého, máte šancu na úspech, ktorý v tomto prípade znamená spoločný orgazmus.

4. Stojte nohami na zemi

Na spoločnom orgazme je najlepšie to, že nikdy neviete, kedy príde. Je úplne zbytočné podľahnúť vysokému očakávaniu a domnievať sa, že každé milovanie skončí spoločnou bodkou. Nebuďte snílkovia. Je nepravdepodobné, že zakaždým dosiahnete spoločný orgazmus. Domnievam sa totiž, že spoločný orgazmus vyžaduje kombináciu komunikácie, skvelej predohry, dobrého načasovania a trpezlivosti.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
5. Menší tlak, lepšie výsledky

Pamätáte si, že vyvíjať tlak na seba či na partnera nerobí dobrotu. To platí nielen v otázke spoločného orgazmu, ale v sexuálnej tematike vo všeobecnosti. Ak budete vyvíjať tlak, premení sa sex na prácu alebo povinnosť. Vedzte, že takýto postoj k sexu nechce nikto zažívať.

Užívajte si milovanie, buďte otvorená komunikácii, a predovšetkým sa nestresujte tým, keď spoločného orgazmu nedosiahnete. Vždy je dôležité myslieť na to, že orgazmus nie je jediný cieľ, ktorý by ste počas milovania mali dosiahnuť.

zdroj: novinky.cz

Ženy a orgazmus 1.diel – Čo orgazmus ovplyvňuje a ako ho rozpoznať

facebook

Predstierať orgazmus – áno či nie?