Ste zlá milenka? Otestujte sa, či nerobíte jednu z týchto chýb!

Nikto nie je dokonalý a každý môže mať zlé návyky, ktoré ničia jeho intímny život. Viete, ako ste na tom v posteli práve vy? Takto si overíte, či sa s vami muži cítia dobre, alebo naopak obracajú oči v stĺp!

Veľa sexuológov tvrdí, že síce žiadny učený z neba nespadol, ale na druhú stranu si za mnoho problémov môžete sami. Naozaj si myslíte, že ste v posteli trieda? Vráťte sa na zem, týchto šesť vecí vás usvedčuje z toho, že ako milenka patríte k tomu horšiemu.

1. Odkladáte dôležité veci

Nemáte orgazmus? Vadí vám, keď na „to“ partner ide príliš rýchlo? Musíte o tom všetkom hovoriť! Čím dlhšie svoj problém odkladáte a ignorujete, tým ľahšie si budujete odpor k milencovi aj sexuálnemu životu ako takému. Prečo to robíte, keď viete, aký vplyv to na váš vzťah bude mať? Odpoveď je jednoduchá.

Madeleine M. Castellanos, psychiatrička z Lekárskej fakulty Alberta Einsteina v New Yorku, ktorá sa špecializuje na sexuálnu terapiu, sa nechala počuť, že v hlavnej úlohe stoja predsudky: „Mnoho ľudí sa obáva, že si druhá osoba bude myslieť niečo zlého, začne plakať, vyčítať alebo kritizovať. Takto to ale nechodí. Buďte voči svojim milencom otvorené. Načúvajte im a navyše rešpektujte ich nápady namiesto toho, aby ste sa správali nahnevane.“

A pretože sa sexualita vyvíja a mení, navrhuje odborníčka vykonať každých šesť mesiacov kontrolu: urobte si s partnerom sedenie a nalejte si čistého vína. Ste spokojní so svojim sexuálnym životom? Chýba mu niečo? Nech každý povie svoj názor!

2. Nesústredíte sa

Myseľ a telo by mali byť vo vzájomnej symbióze. Ak kontrolujete svoj smartfón vo chvíli, keď sa milenec snaží o intímny kontakt, je to v háji! Pritom je tak dôležité „nastaviť si scénu“. Aspoň tak to hovorí profesorka sociológie na Washingtonskej univerzite v Seattli Pepper Schwartz s tým, že jednoznačne patríte k zlým milenkám, keď nechávate telefón zapnutý, kontrolujete e-maily alebo aspoň na chvíľu nezamknete dvere pred deťmi.

3. Nedávate, ale iba beriete

Považujete orgazmus za svoj jediný cieľ? Baví vás orálny sex, ale iba v prípade, že ho milenec poskytuje vám? Potom u mužov nemáte dobré referencie… Nie každý má orálny sex rád, to je v poriadku, ale ak sa s milencom nejako nedohovoríte tak, aby všetci boli spokojní, je to problematické. Najlepšie je dávať a prijímať. Sexuálne potešenie vyžaduje vyváženie sebectva s nesebeckým darom.

4. Pripomínate automatického pilota

Poznáte to. Vy viete, čo sa páči partnerovi, on zase tuší, čo zaberá na vás. Je to ale dobre? Podľa známeho sexuálneho poradcu Iana Kernera z New Yorku páry rýchlo spadajú do rutiny. „Pohodlný sex môže byť skvelý, ale príliš stabilná ponuka spôsobuje nudu, čo sťažuje vzrušenie,“ apeluje smerom ku všetkým, ktorí sa milujú podľa stále rovnakého scenára. Tak skúste svoje sexuálne menu aspoň občas osviežiť… Mozog miluje nové veci (aj váš milenec)!

5. Nereagujete na svojho milenca

Ak ste úplne v pokoji a potichu, váš partner nikdy nemôže pochopiť, čo vás teší alebo či je na správnej ceste. Pritom byť dobrou milenkou znamená byť dobrou komunikátorkou. Či už cez slová, zvuky, alebo pohyby. Veru.

6. Hovoríte si, čo to s vami je

Obávate sa, že vaše prsia nie sú dosť dobré? Bojíte sa predklonu iba preto, že vám visí brucho? Tak a dosť. Uvoľnite sa a začnite sa správať prirodzene. Len tak budete môcť prirodzene rozvíjať svoj sexuálny život. Komplexy neprospejú nikomu.

zdroj: prozeny.cz

Nie je orgazmus ako orgazmus

facebook

Sex s novým partnerom. Musí mať orgazmus?

Prihlásenie k odberu noviniek

Úspešne ste sa prihlásili na odber noviniek.

Pri pokuse o odoslanie žiadosti sa vyskytla chyba. Prosím skúste to znova.