Koľko sexu udrží šťastie vo vzťahu?

Existuje nejaká milostná formula, ktorá by priemernému páru zaisťovala pohodu v posteli aj mimo nej? Toto je pravda o tom, koľko milovania je tak akurát!

Sex predstavuje hnací motor, emócie, vášeň, silu hormónov, naliehavosť, rôzne príjemné zážitky aj potrebu a to napriek tomu, že niektorí sexuológovia práve s tým posledným menovaným nesúhlasia. Objavujú sa totiž názory, že človek, ktorý nemá chuť venovať sa sexualite, v podstate nie je vôbec nijako „rozbitý“ ani dysfunkčný. Niektorí odborníci dokonca tvrdia, že príliš sexu vzťahu škodia!

Sexuálna apetencia je podľa všetkého individuálna a môže ju ovplyvniť napríklad vek. Alebo aj zážitky počas života. Keď sa to však celé vezme z hľadiska párového spolužitia, teda nie len osobného rozhodnutia alebo stanoviska, situácia sa trochu mení. Bez sexu sa v páre žiť nedá. Alebo snáď áno? A koľko lásky vo vankúšoch sa považuje za optimálnu? Takto to vidí britská sexuologička Tracey Cox!

„Ingrediencia“, bez ktorej sa nezaobídete?

„Terapeuti tradične hovoria, že sex predstavuje asi štvrtinu celkového šťastia vzťahu. Nové štúdie však odhaľujú najrôznejšie zaujímavé a protichodné dôkazy o tom, koľko sexu skutočne prispieva k dlhodobej spokojnosti páru,“ opisuje uvedená sexpertka na svojom blogu s tým, že ak ste mladší ako 25 rokov alebo prechádzate prvou fázou vzťahu, môžete sa (aspoň dočasne) pokojne milovať denne. Možno aj niekoľkokrát. Myšlienka pravidelného sexu „od pondelka do nedele“ je však pre staršie osoby nepredstaviteľná a v podstate aj nevhodná. Treba podotknúť, že mnohí sú na sex dokonca aj leniví, a to z týchto dôvodov.

„Vedci v rámci jednej štúdie požiadali niekoľko párov, ktoré sa milovali asi šesťkrát mesačne, aby túto frekvenciu zdvojnásobili. Záver bol taký, že tento krok mal katastrofálny vplyv na sexuálny život dvojíc, ktoré sa už po pár dňoch cítili unavene a poukazovali na zníženie intenzity zážitku,“ opisuje sexpertka a dodáva, že denný sex skutočne nemusí byť pre väčšinu zaneprázdnených ľudí nutne dobrá vec. Tak aká je teda „norma“?

Naliehavosť s dátumom spotreby

„Všeobecne platí, že veľa mužov a žien si častý sex užíva hlavne v mladosti alebo počas zamilovanosti, potom už sa frekvencia mení na realistickejšiu úroveň,“ ďalej objasňuje Tracey Cox a odvoláva sa na americkú sexuologičku Pepper Schwartz, ktorá zozbierala dáta z tisícov prieskumov sexuálneho správania. Práve ona objavila, že šťastie vo vzťahu môže evidentne zaistiť milostné stretnutie trikrát až štyrikrát týždenne – avšak na začiatku partnerstva. Pokiaľ nemáte deti, ste zdraví a vysoko sexuálne motivovaní, je to skoro až magické číslo.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

„Ale nič si z toho nerobte, či do tejto kategórie nezapadáte. Priemerný pracujúci či starší pár má sex raz, maximálne dvakrát týždenne, čo podľa dostupných informácií k harmónii vo vzťahu naozaj stačí. Hlavne v dnešnej dobe ide o realistický cieľ, ktorý môžu splniť aj tí milenci, ktorí na seba obvykle nemajú čas,“ tvrdí Tracey Cox. A má pravdu. Nejakú milostnú polhodinku raz za sedem dní si nájde každý – hoci by malo ísť aspoň o rýchlovku. Ak máte času o trochu viac, skúste polohy, ktoré zbližujú!

Túžim, takže chcem

„Jedinou vecou, ktorou sa musíte v rámci svojho partnerstva zaoberať, je to, či ste so svojou sexuálnou frekvenciou obaja spokojní. Pochopiteľne sa môže stať, že sa ako pár zhodnete na tom, že už to akosi nie je ono. Potom sa usilujte o nejaký kompromis. A záleží čisto len na vás, aké podmienky si nastavíte. Prevládajúci názor spoločnosti, že páry, ktoré nemajú sex, mávajú problémy a rozpadajú sa, je preceňovaný. Keď ani jeden z dvojice potrebu sexu necíti, je to v poriadku. Avšak to sa stáva zriedkakedy. Častejšie je nutné diskutovať a zhodnúť sa na početnosti, ktorá vyhovuje obom stranám,“ uzatvára Tracey Cox. Bohužiaľ dnes upracovaným párom dochádza často na sex aj chuť. Takže, aké si to urobíte, také to máte? Vyzerá to tak!

zdroj: novinky.cz

Sex so staršou ženou!

facebook

Orálny sex? Dámy, takto vám chlap začne „chutiť“!

Prihlásenie k odberu noviniek

Úspešne ste sa prihlásili na odber noviniek.

Pri pokuse o odoslanie žiadosti sa vyskytla chyba. Prosím skúste to znova.