Zaujíma ho len sex!

Chce sex stále! Ráno, po práci, večer a možno aj uprostred noci. A vy už ste z toho unavená, možno aj otrávená. Odlišná potreba sexu je v dlhodobých vzťahoch veľmi častým problémom.

Sex je neoddeliteľnou súčasťou vzťahu, takže problémy v tejto oblasti môžu mať veľmi negatívny vplyv. Svoje o tom vie napríklad Pavla (42), ktorá je so svojím manželom už dvadsať rokov. Zvládli spolu mnohé, prekonali partnerskú krízu, ale teraz im vzťah ohrozuje jeho neustála potreba sexu, na ktorý Pavla nie vždy má chuť.

Je na nezastavenie

Na jednej strane je skvelé, že ani po toľkých rokoch manželova túžba po Pavle neupadá. Na druhú stranu je to ale veľmi vyčerpávajúce. „Už ráno mi píše esemesky, ako po mne túži, cez deň píše, ako sa teší na večer, len čo sa doma stretneme, vrhá sa na mňa,“ opisuje Pavla.

Keby bol takto nažhavený len občas, bola by najskôr nadšená, lenže takto vyzerá každý ich deň. A Pavla je čím ďalej otrávenejšia, má pocit, že na ňu muž stále tlačí, že jediné, čo ho zaujíma, je sex. „Niekedy už vo mne vzbudzuje aj zlosť. Ale čím viac sa sťahujem a odmietam, tým viac na mňa nalieha alebo má hlúpe narážky,“ líči Pavla.

Niekedy sa k milovaniu aj prinúti, jednoducho sa pre pokoj v rodine premôže, ale sex si samozrejme vôbec neužije. A bohužiaľ má pocit, že sa ich vzťah rúti do ďalšej krízy.

Pár slov odborníčky

Odlišná potreba sexu je v dlhodobých vzťahoch veľmi bežným problémom. A spravidla sa častejšie chcú milovať muži. „Je to veľmi dané tým, že mnoho z nich strávi celý deň sedavým zamestnaním, a pokiaľ sa nevenujú športu, ich telo nie je prirodzene unavené a sex je pre nich príjemnou formou vybitia,“ vysvetľuje vzťahová koučka. Lenže keď takto „neunavený“ muž príde domov a nájde tam ženu vyčerpanú celodennou starostlivosťou o deti, domácnosť a podobne, ich potreby sa jednoducho nestretnú.

Druhým dôvodom, prečo mnoho mužov tak veľmi túži po neustálom sexe, je, že je to pre nich jediná činnosť, pri ktorej dokážu vypnúť, nemyslieť na pracovné starosti a podobne. V práci neustále premýšľajú, majú veľkú zodpovednosť a sex je pre nich dokonalý mentálny relax.

A je tu ešte jedna možnosť – emocionálna závislosť a strach, aby ich žena neopustila. A sex pokladajú za spôsob, ako ju uspokojiť, dokázať jej svoju lásku, a sú presvedčení, že čím častejšie sa milujú, tým silnejšia bude ich láska.

Nie je to zdravé

Sex samozrejme zdravý a prospešný je, ale akýkoľvek nátlak v tomto smere je skôr na škodu. Keď muž príliš nalieha, vytvára na ženu tlak a ten spôsobí, že sa skôr sťahuje a uzatvára, partnera odmieta. Hocikedy to vedie k tomu, že ženy podvedome chcú mužov od sexu odradiť ešte skôr, než naňho dostane chuť. A to tým, že sú nepríjemné, protivné a podobne.

Vzťah je podľa nej samozrejme o kompromisoch, ale jedno pravidlo je v tomto prípade zásadné. Ak váš muž chce sex, ale vy cítite aktuálny odpor a nechuť, rozhodne sa k sexu nenúťte. Vo chvíli, keď sa potlačíte, akoby ste samu seba a svoje telo znásilnili.

Muži by si mali uvedomiť, že tlakom ženu rozhodne nenaladia. Ženy sa mužom otvárajú cez svoje srdce. Až keď cítia, že im muž rozumie, chápe ich a miluje ich, otvoria sa aj sexuálne. U pánov to je väčšinou naopak, až keď majú naplnenú sexualitu, otvárajú svoje srdcia.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
Problém má riešenie

Pokiaľ vás ale rozdielna potreba sexu trápi, nevešajte hlavu, riešenie existuje. Skúste nasledujúce kroky:

  • Hovorte – Aj v oblasti sexu k sebe buďte úprimní a hovorte o ňom. Popisujte si vzájomne svoje potreby, túžby, vysvetľujte, prečo toto či ono nechcete, či chcete. Najhoršie je mlčanie, pretože vedie k nedorozumeniam a mylným domnienkam.
  • Chce to pravidlá – Dohovorte si určité pravidlá. Ako často sa budete milovať, za akých podmienok, čo na to vy potrebujete, čo potrebuje on. Jedno z tých pravidiel by mohlo byť, že nebudete jeden na druhého extrémne naliehať, a keď jeden nemá chuť, budete to rešpektovať. Ono popravde, keď sa jeden z páru do sexu núti, aj tak to väčšinou nestojí za veľa.
  • Nepremáhajte sa – Keď sa jednému z vás do sexu skutočne nechce, nepremáhajte sa!
  • Iné aktivity – Zapojte mužov viac do starostlivosti o domácnosť, choďte s deťmi na vychádzku, športujte. Skúste vybiť energiu aj inak ako sexom.
  • Nebuďte leniví – Buďme úprimné, ženy majú v tomto smere občas sklony k lenivosti. Proste nechcú sex vymeniť napríklad za hodinku spánku navyše. Ak je toto váš prípad, pracujte s tým a svoju lenivosť prekonajte!
  • Odborná pomoc – Keď problémy pretrvávajú, nebojte sa vyhľadať odbornú pomoc. Nefunkčná sexualita môže byť odrazom nefunkčného vzťahu a čím skôr sa pokúsite opraviť vzťah, tým skôr začne fungovať aj sex.

zdroj: prokondici.cz

Zlý sex? Toto sa v posteli na začiatkoch neodpúšťa

facebook

Koľkokrát týždenne je zdravé mať sex?