Tipy, ako nadviazať dlhodobý vzťah

Možno sami dobre poznáte situácie, kedy si na nedostatok záujmu od druhého pohlavia nemôžete sťažovať, chodíte na schôdzky, stretávate so zaujímavými ľuďmi, avšak vaše známosti sú iba krátkodobé a v dlhodobý vzťah nikdy neprerastú. Čo teda s tým? Ako teda nadviazať dlhodobý vzťah? A hlavne, ako spoznať, že váš náprotivok má rovnaký záujem?

1. Ujasnite si, čo vlastne chcete

Veľa ľudí ani netuší, aké dôležité je vedieť, čo očakávate od budúceho ideálneho partnera, aký by mal byť a čo si vo vzťahu prajete prežívať. Ľudia, ktorí sú dlhodobo sami, veľakrát berú kohokoľvek, kto má o nich záujem. A tu je práve prvá chyba. Nehovorím, že by ste mali potenciálnych partnerov odmietať, ale je dôležité vedieť, koho si vo svojom živote prajete. Je to úplne rovnaké, ako keď idete nakupovať oblečenie. Ak je vaša konfekčnú veľkosť 38, najskôr si nekúpite nohavice veľkosti 34 alebo 42. Jednoducho preto, že vám budú buď príliš malé, alebo príliš veľké. Na druhú stranu je však možné, že vám môže lepšie sedieť odev, ktorý je o číslo väčší, či menší, než vaša bežná konfekčná veľkosť. Všetko je teda na konci dňa o vašom dobrom pocite.

A úplne rovnako je to vo vzťahoch. Je teda dobré sa na chvíľu stíšiť a popremýšľať nad tým, čo od vzťahu a svojho partnera alebo partnerky očakávate, a čo môžete vzťahu ponúknuť vy. Nezabudnite sa zamyslieť nad tým, aký by mal mať váš náprotivok vlastnosti, čo je pre vás vo vzťahu kľúčové a čo vás robí šťastnými. Keď potom stretnete nového muža či ženu, môžete sa potom riadiť práve svojím dobrým pocitom, ktorý s druhým buď máte, alebo nie.

2. Zo začiatku vo vzťahu skôr pozorujte

Neznamená to, že máte len mlčať a nič nehovoriť, ale všímajte si, ako a o čom váš partner hovorí, ako sa správa k okoliu, aká je jeho životná vízia, záľuby, prípadne vzťah k deťom. Potom prichádza tá najdôležitejšia otázka: „Je toto v súlade so mnou?“ Práve vo chvíli prvotného poznávania je dôležité, aby ste mali predstavu o tom, s kým chcete byť a presne vedeli, aké vlastnosti sú pre vás dôležité. Vždy sa sami seba pýtajte, či ste vnútorne šťastní a spokojní. Tu by som sa rada vrátila k príkladu s konfekčnej veľkostí. Ak bežne nosíte už spomínanú veľkosť 38, môže sa vám stať, že si vyskúšate jeden konkrétny model vo veľkosti 36 a zistíte, že vám padne ako uliaty, cítite sa skvele a pripadáte si pekne.

Aj v partnerstve sa vám môže stať, že vás urobí šťastnými niekto, od koho by ste to na prvý pohľad neočakávali. U žien to môže byť napríklad muž, ktorý je podstatne mladší, aj keď doteraz boli zvyknuté skôr na starších partnerov. A muži, ktorým sa páčia brunetky, môžu nájsť svoje šťastie u jemnej blondínky.

Ak totiž potrebujete k svojmu červenému saku čierne nohavice a vy si ich kúpite v hnedej farbe, uvidíte sami, že dlhodobo šťastní nebudete a rovnako si po čase kúpite práve čierne nohavice, pretože farba pre vás v tomto prípade bola kľúčovým faktorom. Rovnako je to aj vo vzťahoch. Ak je pre vás dôležité tráviť s partnerom voľný čas a vy stretnete človeka, pre ktorého je na prvom mieste práca a nie vzťah, nebudete dlhodobo šťastní.

3. Buďte sami sebou

Ak ste dlhší čas sami, alebo ste neskúsení a neviete, ako nadviazať dlhodobý vzťah, možno sa budete zo začiatku snažiť na druhého pôsobiť v tom najlepšom svetle a trochu sa pretvarovať. Vy sami najlepšie poznáte, kedy to úplne nie ste vy a kedy potláčate svoje prirodzené reakcie. Lenže to je veľakrát veľká chyba. Nielenže nám pretvárka berie energiu, ale partner nemá možnosť vás spoznať vo vašej prirodzenosti. A tu k sebe buďme úprimní. Ak nás niekto nemá rád takých, akí sme, má vôbec taký vzťah cenu?

Opäť si takú situáciu ukážeme na príklade. Ak ste spoločenský človek, ktorý sa čas od času rád pobaví s priateľmi a pred partnerom či partnerkou budete robiť, že vám spoločenské akcie nič nehovoria, len aby ste sa druhému z akéhokoľvek dôvodu zapáčili, potláčame tým jedine seba a to vo svojej prirodzenosti. Skúste teda aj v začiatkoch byť čo najviac sami sebou. Buďte pokiaľ možno prirodzení a uvoľnení a nechajte na partnerovi, či vás vo vašej prirodzenosti prijme. Navyše, ak budete prirodzení vy, bude uvoľnenejší aj partner. To znamená, že aj vy sa môžete rozhodnúť, či takého muža či ženu vo svojom živote chcete.

4. Neponáhľajte sa so sexom

Toto je veľmi dôležité odporúčanie. Totiž muž, ktorý vie, ako nadviazať dlhodobý vzťah, nedúfa v sex na prvom rande. Tým nechcem povedať, že by ste mesiace mali žiť ako v kláštore, ale muž, ktorý si želá dlhodobý vzťah, je ochotný o svoju ženu bojovať. Navyše žena tak dáva najavo, že jej lono nie je pre každého a že si vyberá, kto vstúpi do jej intímnej zóny.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

Proste nechajte veciam voľný priebeh, užívajte si pozvoľného začiatku a jednoducho sa neponáhľajte. Však vy sami ucítite, kedy je tá pravá chvíľa, aby ste sa intímne zblížili.

Nezabudnite, že tak pekné a nové ako na začiatku vzťahu to už nebude, a tak si užite to pozvoľné objavovanie!

zdroj: edarling.cz

Všetko o plodnosti

facebook

Ako spoznať, že vám chlap klame?