Červený rúž: Aký typ sa hodí práve pre vás?

Červené pery sú provokatívne, sexy a zároveň elegantné. Naučte sa ich nosiť a vyberte si ten správny rúž. Na trhu je veľa najrôznejších textúr, ktoré sa líšia nielen konzistenciou, tvarom, ale samozrejme aj výsledným efektom. Viete, ktorá je práve pre vás tá najlepšia?

Matná
Ak chcete naozaj výrazne sýty efekt, siahnite po matných rúžoch obsahujúcich veľké množstvo pigmentu. Väčšinou tiež vydržia dlhšie ako iné varianty, ale môžu vysušovať pery. Z toho dôvodu musíte používať veľa balzamu v čase, keď nemáte pery nalíčené. Nehodí sa pre ženy s veľmi tenkými a zvráskavenými perami.

Krémová
Rúže s označenom „creme“ majú tiež veľké množstvo sýtych pigmentov, ale zároveň obsahujú viac voskov pre lesklý efekt. Dobre sa starajú o pery, oveľa lepšie ako matné. Aj ony však môžu kvôli veľkému množstvo farby vysušovať pery. Určite tak nezabúdajte používať výživný balzam.

Saténová
Pre majiteľky suchých pier predstavujú tieto rúže ideálny produkt. Obsahujú oleje, vosky a hydratačné zložky, ktoré sa starajú o citlivú pokožku. Avšak musíte ich cez deň kontrolovať a pravidelne naniesť novú vrstvu farby.

Priesvitná
Rúže s označením „sheer“ sú ideálne pre začiatočníčky, ktoré si chcú užiť sýtejšie odtiene, ale nie sú zvyknuté si líčenie často kontrolovať. Zároveň sa hodí pre ženy so suchými perami, pretože obsahujú viac olejov a hydratačných látok. Kontúrovaciu ceruzku voľte radšej telovú, nech nepresvitá skrz rúž.  

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

Ceruzka
Na trhu sa stále častejšie objavujú farby vo forme silných ceruziek, tzv. chubby sticks. Niektoré obsahujú viac pigmentov ako iné, všeobecne však toľko nefarbia, ľahko sa stierajú a na perách nevydržia dlhšie než do ďalšej kávy či jedla. Na druhú stranu sa veľmi ľahko aplikujú, nerozmazávajú sa a netvoria žmolky

Balzam
Tónované balzamy sú obľúbené, preto ich na pultoch obchodov nájdete mnoho. Od elegantných tyčiniek po varianty v kelímku. Neobsahujú vysoké množstvo pigmentov, preto sa hodia pre úplné začiatočníčky, ktoré si na červené pery ešte len zvykajú. Vďaka svojmu vysoko hydratačnému zloženiu sa hodia aj pre veľmi suché pery. Nepotrebuje k nim už ďalší balzam ani kontúrovaciu ceruzku

zdroj: idnes.cz/

Tipy, ako nadviazať dlhodobý vzťah

facebook

Hovorte o sexe, lebo si zničíte vzťah!