10 vecí, ktoré muži chcú od žien: Štíhly pás a veľké prsia to nie sú!

Máme jasno v tom, čo chceme od svojich partnerov. Viete ale, po čom túžia muži? Zistili sme, čo je pre nich naozaj dôležité. Máme dobrú správu! Štíhly pás a veľké prsia to nie sú.

„Uvarím ti obed, keď mi prezradíš, čo chceš od svojej partnerky,“ ponúkla som výmenný obchod svojmu mužovi. „Chcem, aby mi uvarila obed,“ odpovedal môj muž a bol šťastný, že má debatu za sebou. Okrem jedla totiž chce kľud , nič moc nerozoberať a pokiaľ možno chváliť. Aj za to, že vstal ráno z postele. Ako to majú ostatní páni?

Pocit chlapa

Rovnako ako my túžime cítiť sa vedľa partnera žensky, chcú si páni pripadať ako poriadni chlapi. „Prial by som si ženu, ktorá vo mne bude vyvolávať pocity, ako sú sila, dôvera, mužnosť a úcta,“ vymenováva tridsaťpäťročný muž. Problém je, že zvlášť v dlhodobých vzťahoch máme občas tendenciu vidieť skôr slabiny než prednosti, takže neustálym kritizovaním, alebo dokonca posmievaním sa, mužnosť v partnerovi vraždíte. Hľadať ju potom môže v náruči inej.

Aby vedela variť

„Možno ma niektoré ženy za toto ukameňujú, ale faktom je, že zbožňujem ženy, ktoré vedia variť. Bohužiaľ v dnešnej dobe, keď sú ženy rovnako vyťažené ako my muži, je ťažké nejakú takú nájsť. Spoločnú večeru považujem za symbol rodinnej súdržnosti, „hovorí dvadsaťdeväťročný Ján. Nejde o to, aby ste bola otrokyňou kuchyne, ale taká domáca polievka alebo vôňa bábovky pôsobí na mužov ako afrodiziakum.

Nudu nie!

„Chodil som asi s tromi dievčatami, ktoré síce boli krásne, ale zároveň trochu … nudné. Hovorili len o tom, čo videli v televízii alebo čo je módne a čo nie je. Chcem ženu, ktorá ma nebude nudiť a ktorá bude nielen pekná, ale tiež rozhľadená, „tvrdí dvadsaťsedemročný Dalibor. Úprimne, módu a seriály môžete preberať s kamarátkami, na tieto témy si páni moc nepotrpia

Hrejivé zázemie

Zatiaľ čo my hľadáme vlastné hranice, slobodu a sebarealizáciu, veľa mužov sníva o klasickom rodinnom modeli, kedy žena vytvára teplo domova. „Ja by som si osobne prial ženu, s ktorou sa budem môcť usadiť a u ktorej sa budem cítiť v bezpečí. Ženu, ktorá pocit bezpečia bude vytvárať, podobne ako to robila moja matka. Mať sa kam vracať a vedieť, že ona je tým spojivom rodiny,“ zveruje sa tridsaťdvaročný Martin.

Láskavosť a jemnosť

„Rovnoprávnosť je asi fajn, ale nechápem, prečo ženy začali hovoriť vulgárne a správať sa hrubo. Kam sa stratila láskavosť a ženská neha? „Takto si povzdychol päťdesiatročný Laco. Páni sa zmierili s tým, že vieme vymeniť pneumatiku a riadiť firmu, ale túžia po tom, aby sme pôsobili krehko aspoň doma. Stúpa im tak pocit mužnosti.

Žiadna búrka

Až keď sa mi tridsaťpäťročný Dávid zveril s tým, že nechce ženu, ktorá sa stále rúca a plače a u ktorej sa každých päť minút menia emócie, došlo mi to. Pre muža je ťažké vyrovnať sa s tým, ako ľahko sa nám zmení nálada nielen podľa toho, čo sa deje, ale napríklad aj podľa hladiny hormónov v tele. A aj keď emócie k ženskému svetu jednoznačne patria, je dobré učiť sa s nimi zaobchádzať.

Aby mala ambície

„Jasne, rád sa starám a organizujem, ale tiež milujem ženy, s ktorými sa dá plánovať. Nechcem robiť všetky rozhodnutia sám. Potrebujem vizionára, ktorý vidí, čo bude za týždeň. Takže chcem ženu, ktorá je ochotná posunúť našu rodinu dopredu, ktorá je nielen dobrá mama, ale tiež je úspešná vo svojej profesii. Keď žene chýbajú ambície, nie je to dobré, „dopĺňa požiadavky niektorých mužov tridsaťpäťročný Max. Na tom sa s ním zhodneme. Žiadna z nás nechce byť úplne vo vleku partnera.

Povzbudzovanie a chválu

„Desať rokov som žil v manželstve, v ktorom som si pripadal ako piate koleso na voze. Všetko som robil zle. Málo zarábal, moc mlčal, bol som pomalý … Po rozvode som si našiel ženu, ktorá ma berie takého, aký som a často ma chváli. A viete čo? Zrazu zarábam viac, rád sa rozprávam a možno som aj málinko zrýchlil tempo, „opisuje celkom jednoduchý mechanizmus štyridsaťročný Michal. Na nás to platí podobne. Všimnite si, s akou láskou upečiete koláč partnerovi, ktorý vám ho vychváli do neba. Pre veľa ľudí je totiž pochvala najväčším hnacím motorom.

Túlenie a dotyky

Myslíte si, že len ženy túžia po objímaní, držaní sa za ruky alebo po puse na dobré ráno? Dvadsaťdeväťročný Milan tvrdí, že toto potrebuje aj veľa mužov. „Je lákavé mať ženu, ktorá bude hrejivá a bude sa ma dotýkať a hladiť ma. Náhodne ma pobozká na tvár, objíme ma a spýta sa, aký som mal deň. Prial by som si partnerku, ktorá vo mne vyvolá pocit, že som naozaj milovaný. „

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
Sex, sex, sex

„Aj po tridsiatich rokoch manželstva je pre mňa sex extrémne dôležitý. Vedľa ženy, ktorá mi ho odopiera a neužíva si milovanie, by som bol nešťastný. Moja partnerka taká našťastie nie je. Aj to je dôvod, prečo sme spolu tak dlho, „zveruje sa päťdesiatjedenročný Ivan. Ostatne to, že pre dlhodobý vzťah sú dôležité vášeň, sex a intimita, tvrdí aj psychológovia.

zdroj: blesk.cz

Čo robiť, keď vám chlap lezie na nervy?

facebook

Nízke libido? Za nechuťou na sex často stojí týchto 6 vecí