Horoskop: kto vie odpúšťať a kto ostáva ukrivdený

Odpustiť druhým nikdy nie je jednoduché, zvlášť keď vám niečím naozaj ublížia. Niektoré znamenia sú na tom lepšie, iné si naopak krivdu dlho rozmazávajú. Ako je na tom vaše znamenie?

Odpustiť neznamená zabudnúť a aj tak to dá poriadne zabrať, zvlášť keď vás druhý svojím konaním naozaj zranil. Niektoré znamenia však predsa len dokážu ľahšie odsunúť výčitky a negatívne emócie a zamieriť k obnoveniu a úľave, ktoré odpustenie prináša. Iní naopak zostávajú urazení dlho potom, čo im bolo ublížené. Vie vaše znamenie veľkoryso odpustiť, alebo väčšie ani menšie krivdy nikdy nezabudnete?

Baran (21. 3. – 20. 4.)

Barani vám rozhodne dajú najavo, že ste im ublížili a pekne ste ich naštvali. A bude chvíľu trvať, než z toho hnevu vychladnú, doprajte im priestor. Nie sú to ale žiadni svätí, takže je pravdepodobné, že so svojou horúcou hlavou tiež všeličo vyviedli a o odpustenie sami prosili. Ak sa k nim zachováte úprimne a všetko priznáte na rovinu a ospravedlníte sa, pravdepodobne sa dočkáte druhej šance pomerne skoro. Hlavne sa nesnažte zatĺkať a zahmlievať, to Barani priamo nenávidia a odpustenia by ste u nich potom hľadali len ťažko.

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Snáď nikto nevie trucovať tak dlho a intenzívne ako Býk. Rozhodne na vás nebudú kričať, nebudú sa zlostiť, budú skrátka mlčať a ignorovať vás, predstierať, že neexistujete. A ak sa budete snažiť s nimi hovoriť, proste sa zbalia a odídu. Áno, časom si vaše ospravedlnenie vypočujú a prijmú ho, ale slovíčko časom je tu kľúčové – pripravte sa na to, že toto bude trvať, čím viac ste im ublížili, tým dlhšie. Býk je ohromne hrdé znamenie a ak ich pýchu nejako pošramotíte, zaplatíte za to. Rozhodne neodpúšťajú ľahko.

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Blíženci si rozhodne užijú dráma prvého okamihu, a ak ich nejako urazíte alebo nahneváme, dajú vám to zožrať a budú si na vás sťažovať, kde sa dá. Odpustiť ale rozhodne dokážu a to pomerne rýchlo. Môže za to do veľkej miery ich prelietavá povaha – skrátka ich nebaví zaoberať sa nejakou krivdou dlho, čoskoro sa zamerajú na niečo nové a rozhodne nečakajte, že by vám niečo vyčítali aj po rokoch. Blíženci málokedy trucujú, rozhodne pomôže, keď s nimi všetko preberiete a niekoľkokrát sa poriadne ospravedlníte.

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Keď sa Rak hnevá, prežíva to naozaj intenzívne. Toto znamenie sa často nechá zmietať emóciami a v prípade, že ich naštvete alebo im ublížite, pravdepodobne urobia nejaké veľké gesto, vymažú a zablokujú vás všade, kde to len ide a vôbec vám nedajú šancu sa ospravedlniť. Až po nejakej dobe. Ale v súvislosti s tým, čo ste im urobili, budú okolo vás stále dosť opatrní a ich dôveru si budete musieť tvrdo odpracovať. Keď im niekto siahne na city, stiahnu sa do seba a do svojej škrupiny vás späť hneď tak nepustia.

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Než nejako naštvete Leva, alebo mu dokonca ublížite, bude to trvať. Toto znamenie vie byť dosť splachovacie a len tak niečo sa mu pod kožu nedostane. Ale ak už sa na vás naozaj nahnevá … no, môže to byť nadobro. Ich hrdosť je obrovská a ak vám dôverovali a mali vás za priateľa a vy ste túto ich dôveru zradili, Lev už vám málokedy začne plne dôverovať znovu. Áno, asi vám nakoniec odpustí, začne s vami zase komunikovať, možno vám aj venuje úsmev, ale už vás k sebe nepustí. Takého odpustenie sa od nich dočká naozaj len málokto.

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Takto – Panny sa budú dosť skoro tváriť, že vám odpustili, pretože to je predsa tá najrozumnejšie vec, ktorú treba urobiť a ony sú rozumné. Ale naozaj vám nič nezabudnú. Vždy budú vedieť, ako hrozne ste sa k nim správali, ako veľmi ste im ublížili a budú to zveličovať. Panny majú rady pravdu a sú v tom až trochu urputné. Tak je to aj v tomto prípade – často sa stane, že na vás po rokoch vytiahnu nejakú starú krivdu, len preto, aby mali prevahu a aby vám ukázali, že si všetko pamätajú. Rozhodne pomôže, ak uvidia, že vás to naozaj mrzí a nie že to len hovoríte.

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Uraziť Váhy alebo ich dotlačiť do hádky a veľkého konfliktu, to je fakt ťažké. Keď sa veci vyostria, radšej odídu, než sa všetci zase upokoja. Váhy hádky nenávidia a snažia sa im zo všetkých síl vyhnúť. Pokiaľ ale niečo nedávajú, je to nespravodlivosť. Váhy jednoducho chcú, aby veci boli fér. A ak sa zachováte ináč, bude im trvať, než vám odpustia. Inak si ich ale udobrite pomerne ľahko, títo ľudia nezostávajú dlho ublíženia alebo trucujúci, radi nechajú všetko zlé byť, aby sa dusno medzi vami vyčistilo a vy sa zase mohli mať radi.

Škorpión (24. 10. – 22. 11.)

Nikdy, nikdy si to nerozhádajte so Škorpiónom, pretože vám pravdepodobne nikdy neodpustí. Toto znamenie sa nedokáže zbaviť pocitu ublíženosti a krivdy, nevedia sa preniesť cez to, čo im druhí spôsobili. Áno, možno sa o to nakoniec, po dostatočne dlhej dobe, budú snažiť, budú chcieť odpustiť – ale v skutočnosti v nich krivda bude stále hlodať, stále im budete niečo dlhovať. Škorpióni sú ohromne vášniví a odpustenie skrátka nie je v ich povahe. Tak na to myslite, toto zmierenie na vlastnej koži prežiť nechcete.

Strelec (23. 11. – 21. 12.)

Strelci vedia urobiť poriadny cirkus a naštvať sa, keď ide o niečo pre nich dôležité, ale na druhý deň už o ničom nevedia. Asi ani nebudú vyžadovať poriadnu ospravedlnenie – teda samozrejme v závislosti na tom, o ako vážny prehrešok sa jedná – a proste veľkoryso mávnu rukou s tým, že sa také veci stávajú. A odpustia vám naozaj. Nevedia sa hnevať dlho, urážlivosť im skrátka nie je blízka. Ale v okamihu, keď ich vytočíte, vám to pekne spočítajú. Tak sklopte uši a počkajte, až to prejde, to je u Strelcov najlepšia metóda.

Kozorožec (22. 12. – 20. 1.)

Kozorožci sú veľmi pokojné znamenie, ktoré svoje emócie príliš neukazuje navonok. Napriek tomu je ale možné im ublížiť natoľko, že už vaše ospravedlnenie skrátka neprijmú. Pokiaľ ide len o nejakú každodennú hlúposť, asi si ani nevšimnete, že ste sa ich dotkli, pretože budú chvíľu trucovať a potom to nechajú plávať, konflikty ich nebavia. Ak im ale naozaj ublížite, stiahnu sa a za vami zabuchnú dvere. Nie sú to totiž takí drsní, ako sa tvária a toto je ich spôsob obrany, aby im svet neublížil až príliš.

Vodnár (21. 1. – 20. 2.)

Slobodomyseľní Vodnári majú jediné krédo: ži a nechaj žiť. Sú tolerantní a všeličo znesú, len tak ľahko ich nerozhodíte. Hranice však majú nastavené jasne a ak je prekročíte, pripravte sa na peklo. Vedia byť neuveriteľne zlí a z pokojnej  bytosti sa lusknutím prsta premenia v krvilačnú fúriu, ktorá vás roztrhá na mieste. Najlepšie je všetko priamo prebrať, úprimne sa ospravedlniť, nič neskrývať a pokorne priznať, že to ste jednoducho pokazili. Po nejakej dobe to Vodnári najskôr prekusnú, ale ich dôveru si budete ešte nejaký piatok získavať.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Pokiaľ by bol v horoskope jeden expert na odpúšťanie, boli by to jedinci v znamení Rýb. Tí si totiž v jednom kuse robia starosti ohľadom všetkých svojich vzťahov. Stále sa zaoberajú tým, či niekomu neublížili, chcú jednoducho, aby sa všetci cítili dobre. A preto sa nevedia na druhých hnevať, zvlášť keď cítia naozajstnú ľútosť. Niekedy to s odpustením až preháňajú, pretože chcú byť zadobre úplne s každým. Dokonca sa sami ospravedlňujú, keď je na vine druhá strana! Toho sa dá ľahko zneužiť, ale Ryby si to skutočne nezaslúžia.

zdroj: prozeny.cz/

Päť vecí, ktoré ženy občas robia a muži sa kvôli nim necítia byť dostatočne milovaní

facebook

Prechodený vzťah alebo keď chýba vášeň, intimita ale aj záujem o druhého