Čo vám prinesie radosť a je zadarmo?

Nová kabelka vám možno tiež rozžiari tvár, ale nemôžete si ju kúpiť každý deň. Sú ale maličkosti, z ktorých môžete mať radosť stále.

Usmievajte sa

Usmievajte sa, kedykoľvek potrebujete zdvihnúť náladu a cítiť sa šťastnejší. Usmejte sa na niekoho v okolí alebo aj sami na seba v zrkadle. Keď sa usmievate na iných, dávate im najavo, že ich radi vidíte. A oni vám to často oplatia. Nehovoriac o tom, že to isté úsmevom preukážete sebe.

Milujte

Milujte niekoho, niečo, ale hlavne seba… Tejto lásky nikdy nie je dosť. S láskou v sebe musíte byť šťastnejší, aj keby ste nechceli! Šťastie je v tomto vzťahu základná veličina.

Meditujte

Nemusíte byť vyznávači jogy ani budhizmu. Môžete sa jednoducho len na chvíľu zastaviť, zavrieť oči, upokojiť sa a chvíľu byť sami so sebou. Koľkokrát za deň máte čas sa takto skutočne stretnúť, do posledného kúska sa vnímať? Je to ako naraziť na najlepšieho priateľa.

Volajte

Tým, ktorých ste dlho nevideli, tým, ktorým dlhujete svoju pozornosť alebo o pozornosť ktorých vás každodennosť okráda. Zmazať tieto „dlhy“ prináša až neuveriteľný pocit úľavy a ľahkosti. (A zmiznúť zo života „zlodejov energie“ alebo „emočných upírov“, skrátka typy ľudí, ktorí vás naopak vysávajú, to je tiež veľká vec!)

Vnímajte nové veci

Ochutnávajte nové jedlá, nové vône, nové emócie aj nové zážitky – tie totiž prinášajú blažený úsmev na tvár. Zvlášť keď dni trávite v práci a život sledujete iba tak na sociálnych sieťach. Potom treba tým skôr ísť a urobiť niečo nové! A pokojne šialeného! (Čo tak na ulici niekoho osloviť, vtiahnuť si do života nového človeka? Len tak?!)

Hľadajte zelenú

Choďte na zelenú nielen na prechode pre chodcov a nielen do baru (na drink). Choďte na zelenú ako farbu energie. Von, do prírody. Objímať stromy nemusíte, ale keď si pod jeden košatý ľahnete do trávy a necháte si nad hlavou šumieť vetvy…

Upratujte

Upracte okolo seba, napríklad už dnes na pracovnom stole, v šatníkovej skrini, kdekoľvek. Narovnajte veci, dajte im poriadok. Človeku to dokáže privodiť až neuveriteľne opojný pocit, že má svoj život pod kontrolou (aj keď len na chvíľku).

Zbavte sa zbytočností

Vyhoďte, čo nepotrebujete, veci staré, nepotrebné, ošúchané, predrené, so žmolkami, natlčené, odlúpnuté  a hlavne mesiace ležiace úhorom. Oblečenie, topánky, hračky vašich detí… Čo nefunguje, musí preč (alebo do opravovne a potom hurá preč). Vytvoríte tak priestor pre novú energiu vo svojom živote.

Objímte sa

Objímte partnera, deti, psa, veľkého plyšáka. Čokoľvek, čo vám pripomenie hrejivý pocit bezpečia, ktorý ku šťastiu potrebujeme všetci už od narodenia.

Tancujte

Trsajte, vytancovať sa dá splín z nevydarenej práce, zo záletného chlapa aj pocit, že život nestojí za nič. Pretože keď sa rozhodnete trsať, ide všetko bokom. Len vy, obľúbená muzika, čistá hlava a nakoniec pocit, že niečo také upokojujúce a plné života musíte robiť častejšie.

Stavte na slušnosť

Ďakujte, proste, chváľte, pretože základné pravidlá slušného správania miznú a to je škoda. Počuť prosté „ďakujem“ poteší. Na prosbu reagujeme radšej ako na príkaz. A chvála je motor. Aj samochvála, ktorá rozhodne nesmrdí, ako sa o nej hovorilo. Samochvála je schopnosť uznať, že sme v niečom dobrí.

A zrejme existuje množstvo ďalších vecí, ktoré urobia radosť práve a len vám. Doprajte si trochu času a nájdite ich. Možno zistíte, že so svojím časom aj životom môžete nakladať inak. Že nemusíte len plniť plán alebo predstavy iných.

zdroj: mojezdravi.cz

6 rád, ako mať mozog a emócie v rovnováhe a nájsť vnútorný pokoj

Máte hlad ako vlk? Skutočným dôvodom sú emócie!