Čo muži na ženách naozaj nemôžu vystáť? A ako byť iná?

Tak ako vy dokážete z fleku vymenovať veci, ktorými vás muži dovádzajú k šialenstvu, majú zoznam nachystaný aj páni. A nejedná sa o nič veľkého, často ide vlastne o drobnosti. Lenže ich robíte denne!

Záchodová doska neustále zdvihnutá, špinavé ponožky uprostred spálne a dych voňajúci po cesnaku? Štve vás to, že? A nič sa s tým nedá robiť, aj keď ste o tom skúsili hodiť reč tisíckrát.

A teraz si predstavte, že aj muži majú pár drobností, ktoré by radi prediskutovali. Veci, ktoré je predsa tak jednoduché zmeniť, a nedeje sa to. Aké veci muži na ženách nemôžu vystáť a to hlavne preto, že sa dejú neustále?

1. Vždy majú posledné slovo

Výmena názorov, plodná partnerská diskusia alebo dobre vedená hádka môže vzťahu prospieť. Ale musí sa ísť podľa pravidiel.

Najskôr je dusno, jeden z partnerov má niečo na srdci a vyčkáva. Potom prasknú nerrvy, zvyšuje sa hlas, vzduchom lietajú argumenty. Intenzita ale postupne slabne a nakoniec dôjde k zmieru, nájde sa riešenie. A teraz? Teraz to v logickom svete mužov končí, máme happy end a pokojne sa môže diať aj nejaké to zmierenia. Lenže! Za pár minút sa žena ozve: „Ale aj tak si myslím …“

Tak takto nie! Nechcite mať vždy posledné slovo. A to aj keď ste presvedčené, že ste mali pravdu, že vaše riešenie bolo lepšie. Vzťah je o vzájomnom rešpekte, o tom, že si dáte priestor a občas aj ustúpite.

2. Auto je pre nich len auto

Jedna z vecí, ktorá mužom naozaj leží v žalúdku, je vlažný vzťah žien k autám. Áno, je to vec na užívanie, ale to neznamená, že sa k nej ako k veci budeme správať. Páni si auto mesiace starostlivo vyberajú, s láskou oprašujú a potom príde žena, urobí si z ich miláčika jedálenský vozeň, dovolí deťom v aute  desiatovať, vôbec neleští palubnú dosku a keby to šlo, natankuje zlé palivo.

Nechávate na križovatke zaradené? Tajíte ťukance a potom je zvalíte na arogantného vodiča? Skúste raz za čas z auta vypratať tégliky od kávy a na benzínke využiť čas a umyť okno. Odmena istá! A viete, kto je lepší vodič, či muž, alebo žena?

3. Klebetia na sociálnych sieťach

Ženy klebetili za kopcom odjakživa, muži pri tom ticho sedeli a s pohľadom do plameňov  premýšľali o úspešnej bitke. Riešenie životov druhých k ženám patrí, sú spoločenské a zaujímajú sa. Muži sa to naučili nekomentovať.

Ale s rozpukom sociálnych sietí trávia ženy často viac času online ako v reálnom svete a bavia sa životmi ľudí, ktoré nikdy nevideli. Toto proste pánom hlava neberie. Partnerka prilepené k mobilu závistlivo prská, ako dobre sa majú ľudia z online sveta! Čo s tým? Telefón zahodiť a uvedomiť si, ako dobre sa máte vy!

4. Zásadne chodí neskoro

Nechať na seba chvíľku čakať a udržiavať muža v napätia je v poriadku na prvých schôdzkach. To môže byť ešte roztomilé. Ale chodiť neskoro so železnou pravidelnosťou a vlastne to považovať za normálne, je neslušnosť.

Muž je pripravený a cinká klúčami pri dverách, nachystaný ísť na rodinnú oslavu (to, že sa mu veľmi nechce, je vec druhá). Vy beháte okolo s mokrou hlavou a premýšľate nahlas, či si ešte stihnete objednať vhodné šaty online, pretože nemáte čo na seba. Nečudujte sa potom, že v aute nie je práve veselá nálada. Správni muži chodia radi včas, tak im do toho nehádžte vidly a prekvapte ich dochvíľnosťou!

5. Čakajú na princa na bielom koni

Ženy majú sklony k prehnanému romantizmu a to muža štve. Dospievali v izbách oblepených plagáty s krásavcami z chlapčenských skupín, stotožňovali sa s hrdinkami rôznych milostných románov a potom prišiel pán Grey a ony sníva o tom, ako si ich odvedie do svojej herne.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

Problém nastáva vo chvíli, keď začnú mať ženy pocit, že doma je to nudné, chýba vášeň a svojmu partnerovi dávajú neľúbosť najavo. Čakať princa na bielom koni nie je fér, dámy. Chcieť po partnerovi tanečné pohyby Patricka Swayzeho, milostné vyznania v štýle Richarda Gera a pekáč na bruchu ako Matthew McConaughey? Čo si budeme hovoriť, ani my by sme v súboji neviest s Angelinou alebo Kate zrejme neuspeli.

A ak máte po zhliadnutí Päťdesiat odtieňov šedej pocit, že šedý je tak maximálne váš život, tak prevezmite iniciatívu a nenechajte všetko na Christianovi, Ana sa nakoniec tiež celkom odviazala!

zdroj: prozeny.cz

5 výživových mýtov, kvôli ktorým nechudnete a nerastú vám svaly!

facebook

Pomalá diéta: Čo to je a ako sa vďaka nej bezbolestne chudne