8 vecí, ktoré by ste nikdy nemali robiť alebo hovoriť po hádke so svojím partnerom

1. Po hádke mu nedávajte „studenú sprchu“

Je jasné, že po hádke potrebujete aspoň chvíľu na to, aby ste hádku vstrebala. Avšak jedna z najväčších chýb je, keď partner po hádke začne niekoľkohodinovú obštrukciu, ktorá zahŕňa predovšetkým ignoráciu. „Ak potrebujete po hádke priestor, ok, ale povedzte to tomu druhému. Až uplynie čas, ktorý ste si stanovili, vráťte sa a správajte sa zase normálne, „hovorí Rachel Sussman, psychoterapeutka z New Yorku. Keď totiž budete partnera po hádke ignorovať a znesiete naň vedro studenej vody, bude si myslieť, že ho chcete ešte viac potrestať.

2. Nepoužívajte jeho slová ako zbraň

Nech už váš partner hovorí počas hádky čokoľvek, tieto slová a výroky by mali zostať len v boji. „Poukazovať druhý deň na to, čo ten druhý v hádke povedal, je chyba,“ hovorí Michelle Golland, psychologička z Los Angeles, ktorá vedie párové terapie. Toto ale páry robia často a bohužiaľ sa potom točia v špirále neustáleho obviňovania. Ty si povedal to, ty tamto. Nie! Keď niečo váš partner vyriekne počas hádky, v ten okamih mu povedzte, že vám to vadí alebo vás to zabolelo, ale ďalší deň sa už k tomu nevracajte.

3. Nehovorte mu: „Je mi to ľúto“

Ešte viac mu tým ublížite. Touto vetou informujete partnerovi: „Nechaj ma byť, chcem robiť niečo iné, som z toho chorý.“ Ak je vám niečoho ľúto, musíte mu povedať jasne, čoho vám je ľúto, vysvetliť mu, o čom hovoríte. Druhá časť by potom mala nasledovať v štýle: „v budúcnosti budem …“ A je dobré vyplniť prázdne miesto uistením, ako znova neurobíte rovnakú chybu.

4. Nezvaľujte vinu na druhého

Existuje milión vecí, na ktoré by ste mohli zvaliť vašu hádku. Zlý deň v práci, že vás bolela hlava, že „ste zle spala“ … zvaľovať vinu na partnera nie je fér, ak viete, že on nie je na vine. Hádky sú o informáciách, takže ak budete naštvaní, smutní alebo sklamaní z práce, mal by to váš partner vedieť. „Až budete mať nabudúce zlý deň v práci, varujte svojho muža skôr, než prídete domov,“ radí Michelle Golland.

5. Neodchádzajte skôr, než skončíte

Uplynulo pár minút od chvíle, čo ste sa pohádali? Povedzte manželovi, že ste pripravená ešte odpovedať na jeho prípadné otázky, alebo mu doprajte čas na premýšľanie. Ak chce partner otvoriť problém aj po niekoľkých dňoch, nerobte mŕtveho chrobáka a dajte mu šancu o tom znova hovoriť. Ak je potrebné, vráťte sa, ospravedlňte sa a počúvajte, čo má na srdci.

6. Odmietnuť sex po hádke? Áno, ale …

Obaja ste sa po hádke ospravedlnili a všetko ste si vyjasnili. Mnohí muži si myslia, že tým je problém vyriešený a chcú mať napríklad hneď ten večer sex. Ženy to môžu vnímať inak a sex je dosť často to posledné, na čo majú po veľkej hádke chuť. „Nenúťte sa k tomu, ale partnera odmietnite diplomaticky, povedzte mu niečo v tom zmysle, že chápete, že chce byť blízko vás, ale že vy nemáte náladu na to, sa milovať,“ hovorí Rachel Sussman.

7. Nezameriavajte sa na to, čo spôsobilo hádku

Energiu sústreďte skôr na to, aby ste dosiahli riešenie, nie na to, aby ste neustále v hlave prehrávala dôvod toho, prečo ste sa hádali. Povedzme, že sa chystáte na nejaký večierok a manžel zabudol vybrať peniaze z bankomatu. Namiesto toho, aby ste mu to stále dookola vyčítali, poproste ho, nech rýchlo vybehne von a zájde k bankomatu. Na druhú stranu – ak je jeho zábudlivosť konzistentná, skúste mu povedať: „Všimla som si, že pri sebe nemávaš hotovosť, čo sa s tebou deje?“ Je to menej kritický spôsob, ako mu jeho problém pripomenúť.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
8. Nehovorte: „Ja som to tak nemyslela“

Táto veta ešte viac roznecuje situáciu, pretože manžel na to zrejme odpovie niečo v zmysle „ale áno, myslela“, čo vyvolá ďalšie hádku. Pracujte skôr na budúcnosti a riešenie problému, nie na minulosti. Keď totiž poviete „ja som to tak nemyslela“, výsledkom rovnako bude, že sa váš partner bude cítiť tak, ako sa cíti.

zdroj: blesk.cz

Pre a proti náhodného sexu. Prečo a kedy si nechať zájsť chuť?

facebook

Životne dôležité veci, ktoré muži chcú v posteli