Ako sa má úspešná žena správať k mužom: Rady z 30.rokov by dnes určite neprešli

Dámske magazíny sú plné návodov, ako zapôsobiť na mužov a získať si jeho srdce. Inak tomu nebolo v 30. rokoch minulého storočia, len tie samotné rady sa od tých dnešných trochu líšili. Ako mala slušne vychovaná žena koketovať s elegánom medzivojnovej doby?

Po prvé, nesmela príliš hovoriť. A hlavne nemala hovoriť o sebe. „Muži vedľa seba nechcú mať ukecaného hlupáčika ale inteligentnú poslucháčku,“ nabádala dievčatá publicistka Dorothy Dix s vysvetlením, že muži radi hovoria o svojich vlastných myšlienkach a tie ženské ich nezaujímajú. Možno sa zabudla zamyslieť, či mladé dámy vôbec o nejakého egocentrického chlapa stoja. Podľa Dix pánov odrádzali nielen ženy ukecané, ale tiež sentimentálne. „Muži nemajú radi slzy, najmä na verejnosti,“ upozornila.

Alkohol bol v 30. rokoch bežnou súčasťou každej väčšej párty. Pokiaľ ale žena nechcela svojho idola odohnať, nemala to s pitím preháňať. „Najhoršie je, keď sa opijete tak, až upadnete pod stôl. Váš milý už vám najskôr nikdy nezavolá,“ varoval magazín Click Parade.

Muži sa vraj cítili znechutení takisto dievčatami, ktoré našli záľubu v žuvaní žuvačiek. „Keď už musíte žuť, robte tak so zatvorenou pusou,“ vyzýval článok.

V roku 1938 jedna z redaktoriek časopisu Mademoiselle predložila návod neobvykle rafinovaný. Vyšla z predpokladu, že muži sú najviac priťahovaní k „populárnym“ dievčatám, o ktoré je najväčší záujem. Cítia totiž konkurenciu, a to ich napĺňa adrenalínom. Ak chce teda mladá žena niekoho zviesť, mala by vzbudiť zdanie, že sa o ňu zaujímajú aj iní. „Poproste mamičku, nech vám do reštaurácie pošle kvety. Požiadajte priateľov, aby vás zaplavili listami a pozvánkami. Večer si v spálni zhasnite svetlá – okoloidúci si budú myslieť, že ste na nejakom večierku,“ radilo sa v Mademoiselle.

Keď už potom so svojím vyvoleným dievča vyrazila na rande, mala sa obliecť triezvo a vyvarovať sa luxusných šiat a šperkov. „Ak si na seba vezmete drahé šaty od dizajnéra, bude mať pocit, že si vás nemôže dovoliť a mohol by utiecť,“ vyjadrila svoje presvedčenie Dorothy Dixová.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

A čo si mali počať osamelé duše, ktorým sa v láske nedarilo? Najlepším riešením bol pre nich pobyt v cudzine. „Veľa dievčat, ktoré miestni chlapci roky prehliadali, nájdu šťastie za hranicami,“ verila Dix.

zdroj: kafe.cz

Polyamorné vzťahy: Môžu fungovať, keď sú na lásku viacerí, než dvaja?

facebook

Prechodený vzťah alebo keď chýba vášeň, intimita ale aj záujem o druhého