4 dôvody, prečo 45-ročné ženy nemôžu nájsť muža

Ak sa ocitne na zoznamovacom trhu, žena (väčšinou po rozvode – po rozchode) s ukončenou rodinnou fázou života, povedzme vo veku 45 rokov, zistí, že pre ňu do úvahy pripadajúci voľní päťdesiatnici nikde nie sú. Ako to?

Ak žena vo veku okolo štyridsaťpäť zavadí o nového chlapa, tak maximálne na nezáväznú milostnú avantúru, o ktorú však poväčšine žena nestojí, pretože by chcela trvalejší vzťah. A do neho zohnať mužského je skrátka zázrak. Pritom matematicky by voľných mužov malo byť zhruba rovnako (teda o trochu menej v dôsledku ich skorších a častejších úmrtí). O trochu menej však neznamená – vôbec žiadni.

Pozrime sa, kde sú.

Ženatí – prvýkrát, druhýkrát, tretíkrát, teda ulovenie pôvodnou alebo mladšou konkurentkou.

Rozvedení – prvýkrát, druhýkrát, tretíkrát, teda ožobračení, platiaci alimenty, zatrpknutí, ďalej nešklbatelní, na zoznamovacom trhu bezcenní.

Rozvedení, napriek tomu vďaka ohromnému pôvodnému majetku stále bohatí a teda nezatrpknutí, ktorí si však na zoznamovacom trhu naše štyridsaťpäťročné nevšimnú, pretože majú stále šance na ďalšie manželstvo s tridsaťročnou (väčšinou) karieristkou.

Celoživotní sebci – ktorí sa z pohodlnosti neoženili ani pod tlakom genetického pudu pre zachovanie rodu, keď boli mladí, nieto teraz na starnúce kolená, keď už navyše majú overené, ako sa dá bez ženy obísť (ako si vyprať, uvariť, vyraziť na lov či kúpu mladých čučoriedok) a odstrašujúce príklady ich ženami uväznených priateľov im zaháňajú akékoľvek pomyslenie na vážnejší vzťah.

Všeobecne potom majú muži vo vyššom veku oveľa menšiu chuť (pretože oveľa menšiu motiváciu) prehryznúť neblahé excesy, ktorými je spolužitie so ženou zvyčajne vykúpené (hystéria, žiarlivosť, večná nespokojnosť …). Túto motiváciu aj ochotu v mladšom veku v dôsledku spomínaného pudu muži mali.

Čo s tým? Ísť sa v štyridsaťpäťke odstreliť?

Ženy tohto či neskoršieho veku si svoju beztak už zložitú situáciu komplikujú zbytočnými obštrukciami, ktoré stavajú do cesty nezáväznému sexu s náhodnými záujemcami. Tieto obštrukcie sú prirodzene dôležité pre ženu v plodnom veku, ktorá v kútiku duše chce založiť rodinu a to z dvoch dôvodov:

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
  • obava z faktu, že môže prísť do iného stavu
  • nutnosť vopred otestovať skutočný záujem a oddanosť potencionálneho otca jej dieťaťa

Tieto dôvody u žien pretrvávajú do vyššieho veku z akejsi pohodlnej zotrvačnosti. Myslieť si však v päťdesiatich, že sa mi bude pol roka dvoriť princ, nosiť mi kvety, dovedie ma v bielych šatách k oltáru, a ja sa mu až potom slávnostne oddám, znamená fatálne zlé odhadnutie vlastnej hodnoty pre zoznamovanie. Žena tým prešvihne poslednú väčšiu šancu, akú ešte má: Že sa k nej bude pravidelne vracať muž, ktorý ju pôvodne zviedol z trofejných dôvodov.

zdroj: prozeny.cz

Veľký vekový rozdiel? Vždy za to zaplatíte

facebook

Pre a proti náhodného sexu. Prečo a kedy si nechať zájsť chuť?