Sex: 6 polôh, ktoré vám vytvarujú postavu

Potrebujete schudnúť a spevniť svoje telo, ale neznášate posilňovne? Skúste to príjemnejším spôsobom: drinou v posteli! Aké polohy vám vyrysujú zadoček, lýtka, stehná i prsia?

Leto je tu a vy máte ovisnuté bruško a zadoček, rôsolovité stehná, ochabnuté lýtka alebo neforemný hrudník?  Že nemáte čas na cvičenie v posilňovni? Nevadí! Môžete skombinovať príjemné s užitočným a podľahnúť fyzickej aktivite, ktorá by sa dala pomenovať zlúčením dvoch anglických slovíčok cvičenie plus sex, teda sexercise!

Týchto 6 milostných polôh vás dostane do formy! A je zaručené, že nech si obľúbite tú prvú alebo poslednú, vždy bude takéto „cvičenie“ zábavnejšie ako roboticky zdvíhať závažia v posilňovni.

1. Postojačky

Nemecký výskum preukázal, že keď sa budete každý deň po dobu dvoch týždňov milovať len v polohe postojačky, schudnete minimálne 3 až 5 kíl! Že sa vám to nejako nezdá? Sexuológov z Nemecka tento výsledok tiež prekvapil. Do výskumu sa zapojilo celkovo 500 párov a všetky ženy po jeho ukončení boli minimálne o 3 kilá ľahšie! Vysvetlenie je jednoduché. Pri sexe postojačky sa do činnosti zapája viac svalov než pri iných polohách. Vaša snaha vyvažovať sa tvaruje nohy a zadoček, v tvári v tvár partnerovi a s jednou nohou zdvihnutou sa pretiahne aj vnútorná strana stehien. Hlavne žiadne úľavy a opieranie sa o stenu! Pridržiavanie je povolené, na všetko ostatné zabudnite, robíte to predsa pre seba, nie?

2. Na koníčka

Keď si vyskočíte do sedla a zahájite poriadne divokú jazdu, môžete sa spoľahnúť, že zabrať dostanú hlavne vaše stehenné svaly a pozadie. Ak túto klasickú variantu trochu obmeníte a miesto sedu obkročmo zvolíte pridrepnutie (buď čelom, alebo chrbtom k partnerovi), krásne vytvarujete lýtka.

3. Psia poloha

Aj keď poloha, v ktorej ste vy na všetkých štyroch, pôsobí dojmom, že pre vás ako ženu nie je príliš náročná, opak je pravdou. Všetky vaše kľúčové svaly sú zapojené v rytme, v ktorom partner priráža. Keby tomu tak nebolo, stratíte rovnováhu. Aj preto je dobré nešetriť sa a milovať sa v tejto polohe na mäkkej posteli, kde je udržanie rovnováhy predsa len o niečo náročnejšie. Váha vlastného tela spočíva prevažne na mierne pokrčených rukách a pohupovanie trupu dopredu a dozadu uvádza do chodu aj prsné svaly, čo je koniec nepohodlných klikov! Skúsiť môžete aj variant s taburetkou.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
4. Most

Most čiže pozícia z jogy, ktorá rozhodne patrí do sexercise, vás dostane do formy raz dva. Ľahnite si na zem na chrbát, ruky položte pozdĺž tela a panvu zdvihnite do mosta. Partner do vás vnikne v kľaku. V prípade, že partner bude mať reči, ako je to pre neho nepohodlné, motivujte ho informáciou, že bude mať stehná ako zo žuly, tak nech sa nefláka!

5. Nepriamy pohľad

Partner si sadne na okraj postele, oprie sa za chrbtom o ruky a všetku aktivitu nechá na vás. Prečo tiež nie, že? O super telo do plaviek bojujete vy! Preto chrbtom k nemu obkročmo nasadnite, ruky položte na svoje kolená a pohybmi hore a dole poriadne posilňujte zadoček, stehná aj ruky.

6. Fúrik

Keďže si aj vaše ruky zaslúžia posilňovňu, aby v odhalených tielkach vyzerali pekne, doprajte vytvarovanie aj im. Partner sa posadí na päty a mierne zdvihne. Vy ho čelom k nemu obkročmo objímte nohami, pričom sa opierate o ruky. Je to náročné? Nikto predsa nehovoril, že to bude prechádzka ružovým sadom! Keď si zvolíte ešte náročnejšie pozície, o fyzickom záprahu nebude pochýb.

Sex ako náhrada driny v posilňovni. Áno, či nie?

Pri sexe myslite hlavne na to, že keď pohojdávate boky, všelijako sa krútite, predkláňame, zakláňate, vypínate hrudník, vždy pracuje nejaký ten sval. Keď ešte prevezmete iniciatívu, sex budete riadiť a vôbec sa nebudete šetriť, vyrysuje svoje telo a ešte sa pri tom budete cítiť dobre. Je ale treba „ísť“ na maximum!

Pre ženy je ťažšie dosiahnuť „chudnúcej“ tepovej frekvencie

„Viem si predstaviť, že keď niekto bude súložiť každý deň, vynaloží naozaj veľké úsilie ako pri nejakom športe a bude si pri tom sledovať tepovú frekvenciu okolo 120-130 tepov za minútu, aby spaľoval tuky, tak možno nejaký ten gram ubudne,“ hovorí trochu skepticky profesionálny tréner fitness Eduard Havel, ktorý tak poukazuje hlavne na to, že súlož raz za týždeň naozaj nestačí. Ale vraj s privretými očami môže povedať, že sa možno dá sex prevádzkovať ako aeróbna aktivita. Keď to ale budete brať vážne!

Veď aj vyššie spomínaný nemecký experiment dokladá, že aj minimálny ale intenzívny a pravidelný pohyb v chudnutí pomáha.

zdroj: prozeny.cz

Prečo nás muži podvádzajú?

facebook

Závislosť na partnerovi? Psychológ radí, ako sa z nej vymaniť