Prečo vám padajú vlasy?

Hoci sa to nezdá, kvalita vlasov má významný vplyv na našu psychickú pohodu, najmä u žien je potom tenký, lámavý, suchý alebo mastný vlas často dôvodom k stresu. A čo potom, keď začnú vlasy vypadávať. Padanie je do istej miery prirodzený, samovoľný proces a nejde mu zabrániť. Iná situácia je, keď tento jav prerastie únosnú hranicu a vy s hrôzou pozorujete celé chuchvalce uväznených v kefe. Na vine môže byť celý rad faktorov – zistite ten zodpovedný za škody včas, aby bolo možné vybrať účinné riešenie.

Škaredé vlasy = ak ste v strese a zle jete

Vlasy, rovnako ako nechty a pleť, sú odrazom celkového stavu organizmu. Prejaví sa na nich náš životný štýl, zlá strava, stres, nedostatok spánku aj dlhodobá choroba alebo porucha. Negatívny vplyv konkrétne na vlasy má potom aj nešetrné zaobchádzanie, mechanické i tepelné namáhanie a nevhodná kozmetika. Denne zdravému jedincovi vypadne zhruba medzi päťdesiatimi až sto vlasmi. Problém nastáva, keď počet vypadnutých vlasov prekročí túto normu, vy ich zbierate všade a z česania sa stane panicky obávaný úkon. V tomto prípade je potrebné nájsť príčinu.

Čo môže za vypadávanie vlasov:
1. Hormonálne zmeny

Zvýšený vlasový úbytok sprevádza každé obdobie hormonálnej nerovnováhy. Týka sa to mladých ľudí v puberte, tehotných žien, žien po pôrode a v menopauze. Tento sprievodný jav je dočasný, než sa hladina hormónov v tele vyrovná. To, že vaša kedysi bohatá hriva dramaticky redne, môže poukazovať aj na problémy so štítnou žľazou, ktoré sú tiež hormonálneho pôvodu. Ako zvýšená, tak znížená funkcia štítnej žľazy má vplyv na zdravie a kvalitu vlasov. Spoľahlivo to dokážu odhaliť krvné testy, ktorých výsledky pomôžu následnú liečbu vhodne zacieliť.

2. Stres

Spúšťač či katalyzátor mnohých zdravotných komplikácií a porúch. Či už sa jedná o dlhodobý stres alebo náhly, intenzívne prežívaný šok po traumatickej udalosti, to všetko spôsobuje stratu vlasov. Pokiaľ ide o chronický stres, jeho dôsledkom je rýchle preriedenie štice, ktorá však ubúda rovnomerne, nie ohraničene, takže nevznikajú malé lysé miesta. Ak sa naučíte s náporom stresu pracovať a efektívne ho odbúravať, k obnoveniu vlasového porastu dôjde v priebehu niekoľko mesiacov. Horšie je prípad, keď dôjde k vzniku holých plôch. V takých prípadoch je nutná konzultácia pokračovania s dermatológom.

3. Nevhodná kozmetika

Niekedy si za vypadávanie môžeme sami, pretože príliš dbáme na styling, čo je veľká záťaž. Vlasové vlákno sa poškodzuje pri tepelných úpravách, ako je fénovanie, žehlenie a kulmovanie, rovnako ako pri chemických procedúrach zahŕňajúcich farbenie a zosvetlovanie. Obzvlášť, ak máte od prírody jemné a slabé páperie, úpravy obmedzte na minimum. Oporu hľadajte v kvalitnej kozmetike. Poobzerajte sa po kompletnej rade prípravkov na namáhané a poškodené vlasy, ktoré ich však nezaťažia, pritom ich ale posilnia a revitalizujú. „Časté striedanie alebo mixovanie produktov rôznych značiek vlasom nerobí dobre. Svojim zákazníčkam radím, aby zostali verné jednej značke a od tej si kúpili všetko, čo potrebujú, od šampónu až po záverečnú starostlivosť. Jednotlivé produkty tak navyše môžu lepšie spolupracovať a vzájomne sa vo svojom pôsobení dopĺňať, „radí kaderníčka.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
4. Jedálniček chudobný na vitamíny a minerály

Pre to, aby ste sa mohli tešiť z bohatej, zdravej a silnej hrivy, je podstatná hladina konkrétnych vitamínov a minerálov v tele. Nadmerné vypadávanie vlasov býva spôsobené nedostatkom železa, ktorého malé zastúpenie v organizme pomôže zistiť krvný rozbor. Vlasom prospieva konzumácia brokolice, špenátu, mrkvy a rybieho tuku, obilnín, orieškov a ryže. Pre posilnenie krehkých a lámavých vlasov je potrebné zvýšiť príjem selénu a zinku, pomôže tiež aminokyselina metionín.

zdroj: vitalia.cz/

Prečo muži milujú ženské prsia?

facebook

Zvodný dekolt zaistí jedine pravidelná starostlivosť