Ako odradiť muža a stratiť ženskosť v 7 vetách?

Hovorí sa, že v kvalitnom vzťahu sa nemusíte na nič hrať a môžete byť úprimní. Pravda je ale taká, že niekedy je lepšie sa nad tým, čo mienite partnerovi povedať, trochu zamyslieť a vety preformulovať. Ktorých 7 viet by ste nemali vypustiť z úst? A ako ich povedať inak?

Mužom býva vytýkané, že vo chvíli, keď ženy začínajú hovoriť, oni prestávajú počúvať. V niekoľkých prípadoch im ale spoľahlivo začne blikať kontrolka. Je totiž pár viet, ktoré od svojej partnerky jednoducho počuť nechcú. Vy to možno nemyslíte zle, ale neuškodí predstaviť si pohľad druhej strany a trochu ich preformulovať. V pôvodnej verzii môžu ublížiť, ponížiť a na vás nevrhnú dobré svetlo.

Páni na ženách milujú ženskosť a majú radi pocit, že sú tí silní a nebojácni. Imponuje im, keď má žena svoje záľuby a je úspešná. A dostávajú žihľavku pri otázke typu „nie som moc tučná?“. Ktorých 7 viet už radšej nikdy nehovorte?

1. Vzmuž sa!

Od detstva počúvajú „chlapci neplačú“ alebo „buď predsa chlap“ a očakáva sa od nich, že všetky problémy prekonajú bez mihnutia oka v štýle Chucka Norrisa. Aj ženy si tak nejako zvykli, že napriek výlevom emócií sú vo vzťahu skôr ony a sú potom zaskočené prejavmi citu, ako je plač. A potom im môže vykĺznuť aj tá veta, ktorú chlapci nenávidia od detstva: „Buď predsa chlap, vzmuž sa!“

Vy si máte vážiť toho, že sa pred vami otvoril, priznal slabosť alebo trápenie, a máte mu byť oporou, nie prísnym koučom. Môžete si stokrát myslieť, že to váš drahý možno trochu prežíva, ale to z neho nerobí menšieho muža. Namiesto ponižujúcich rečí ponúknite pochopenie a náruč a skúste povedať: „Som tu pre teba!“

2. Už budeš?

Rovnako ako existuje pár viet, ktoré nechcete pri milovaní počuť z úst partnera, nájde sa aj pár takých, ktoré by ste mali vynechať vy. Sú spoľahlivú brzdou vzrušenia a zničia všetku intimitu. Sex je dôležitou súčasťou vzťahu a mal by baviť oboch. Ak sa spýtate muža, či už bude, zhodíte celý milostný zážitok, dáte partnerovi studenú sprchu a vyvoláte pocit, že vás sex s ním nebaví a radšej by ste pozerala na výmenu manželiek alebo išla umyť riad po večeri.

Je to veľmi necitlivé a nemôžete sa čudovať, ak sa mu do budúcnosti s vami do postele nebude chcieť. Ak vám už nie je milovanie v danú chvíľu príjemné, je určite iný spôsob, ako to dať najavo. „Nevadilo by ti dať si pauzu a dokončiť to zajtra?“ znie lepšie.

3. Radšej to urobím sama

Jedna z vecí, ktorú muži na ženách milujú a oceňujú, je schopnosť vytvárať teplo domova. To však neznamená, že dávajú ruky preč od domácich prác, mienia sa váľať na gauči a pozorovať svoju gazdinku, ako vysáva. Často sú ale ešte z detstva zvyknutí, že si ich matka robila veci po svojom a im toho veľa nezverila. Ak vy to chcete inak, stačí povedať, ale vety typu „čo si neurobím sama, to nemám“ nie sú to pravé.

Je dosť možné, že danú činnosť zvládate lepšie a myslíte na úsporu času, ale on sa cíti ako malý Jarda, možno vás bude vnímať ako riadnu semetriku a bude mať pocit déjà vu. Áno, takto hovoria mamičky s pubertálnym výrastkov, s ktorým stráca trpezlivosť. Otvorene sa porozprávajte o tom, kto bude čo robiť, ste dospelí. Čarovná vetička? „Poďme si tie činnosti rozdeliť, miláčku, žehlenie nie je tvoja parketa.“

4. Je viac sexy ako ja?

Otázky na váš vzhľad alebo porovnanie s ostatným ženami patrí do kategórie „ak nechceš počuť pravdu, nepýtaj sa“. Dotieranie tohto typu mužov desí. Tušia chyták a čoskoro pochopia, že o úprimnosti vo vzťahu sa toho veľa nahovorí, ale nie vždy je očakávaná.

Oni tieto hry fakt nemajú radi. Pripadá im trápne, že žena ich života to má za potrebné. Veď to nie je dôstojné a úplne zbytočne zhadzuje sama seba. Váš partner má určite veľa dôvodov, prečo si vybral práve vás. Skúste ho naopak zviesť: „Dnes sa cítim fakt sexy, čo s tým urobíš?“

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
5. Mali by sme si pohovoriť!

Veta, z ktorej sa striasajú všetci muži sveta, bez výnimky. Len čo ju žena vysloví, najradšej by sa prepadli k zemskému jadru. Neveští nič dobrého. Partnerka evidentne dala dokopy obsiahlu obžalobu ich osoby a oni nevedia, čo ich čaká. Sú teda v nevýhode a stavajú sa rovno do opozície. Ak máte niečo na srdci a chcete na to téma hodiť vážnu reč, choďte na to inak

Buďte konkrétna, nerobte dramatické dusno, to fakt nemáte potrebné. Čo to skúsiť takto? „Miláčik, príde mi, že by nám prospel víkend bez pracovných povinností. Išlo by s tým niečo urobiť? „A tip navyše: Ak chcete prebrať niečo naozaj zásadného, ​​nečakajte s tým do spálne, o zásadných veciach sa v posteli nehovorí.

6. Si celý môj svet

Dávno neplatí, že všetci muži chcú žienku domácu, ktorá nemá inú zábavu než sa im starať o pohodlie. Mnohým imponujú ženy, ktoré niečo dokázali, sú zaujímavé osobnosti a nie sú sústredené len na ne. Ono to potom pripomína okovy a partner môže mať čoskoro pocit, že sa s vami dusí.

A to, že niekoho milujete najviac na svete, si nechajte radšej pre seba. Jednak mu tým môžete nahnať hrôzu, pretože byť niečí celý svet je veľká zodpovednosť a potom, poznáte tú pesničku … v láske totiž vyhráva, kto má rád menej. „Si skvelý!“ To úplne postačí.

7. Budeš si musieť vybrať!

Môžete mať pravdu, vedieť to lepšie, môže vás neskutočne štvať jeho mamička alebo kamaráti, ale ultimátum do vzťahu nepatrí. Dávate tým najavo, že jediné možné riešenie je, že sa vám partner podriadi a bezpodmienečne prijme vašu pravdu. Zároveň ale ukazujete, že už neviete kadiaľ kam a zabíjate všetku dôveru medzi vami.

Namiesto „Buď povieš svojou matke, nech sa nám nepletie do života, alebo končím“ skúste radšej diplomatickejšie „Láska, ja tvoji mamičku rešpektujem, ale podľa mňa už to so starostlivosťou preháňa, mohol by si to s ňou skúsiť prebrať?“

zdroj: prozeny.cz/

Dotyk je veľmi dôležitý, je to forma kontaktu a komunikácie

facebook

Prečo je dôležité sa vo vzťahoch vedieť ospravedlňovať