Typ jedla na prvej schôdzke rozhoduje o dĺžke vzťahu

Jedlo je so sexom a láskou spájané od nepamäti. To, že hrá úlohu pri povzbudzovaní libida, sa vie, ale prečo si naňho dať pozor pri prvej schôdzke? Výberom potravín počas zoznamovania rozhodujete o tom, či váš vzťah vydrží! To aspoň tvrdí jedna britská štúdia. Čo ak na tom niečo bude?

Za stimulant sexuálnej túžby sa dlhé roky považuje med, čokoláda alebo ustrice. Lenže veda teraz pôvodné afrodiziakálne účinky u niektorých potravín vyvracia. Potom je tu tiež tá vec s povzbudzovaním erekcie. Ak chcete, aby ju mal partner pevnú ako skala, podávajte mu produkty z kakaa, cesnak, špenát či vlašské orechy. A zatiaľ čo posteľ môže byť dobrotami z chladničky aj špajze obložená celá, jedlo má svoju úlohu aj v momente, keď s niekým ešte len randíte.

Aké jedlo, taká láska

Podľa prieskumu, za ktorým stojí spoločnosť OnBuy, britský portál pre online nakupovanie, existuje súvislosť medzi typom jedla, ktorému na prvom stretnutí dáte prednosť, a pravdepodobnosťou, že sa rozvediete. Kto by toto čakal? Firma oslovila 5 364 zákazníkov, ktorí spĺňali základnú podmienku. Boli minimálne raz rozvedení.

Strojcovia tejto nevšednej ankety sa zaujímali o to, do akej reštaurácie ľudia chodia na prvej schôdzke a čo si objednávajú za jedlo. Povinná časť dotazníka sa týkala aj rodinného stavu, priemernej dĺžky minulého, prípadne minulých partnerstiev. Na základe odpovedí spojili dokopy dva aspekty: trvanie doby manželstva a typ jedla, ktorým svoj vzťah odštartovali. Predmetom „bádania“ síce nebola sviečková so šiestimi knedlíkami, takže nevieme, ako by dopadla česká kuchyňa, ale takej „indii“ sa vyhnite oblúkom!

Fast food v stánkoch a bistroch

Dáte si na prvom rande nakladaný hermelín s baraními rohmi, vyprážaný syr v žemli, nachos, bruschetty alebo nanajvýš penu z kozieho syra (ak je bistro na úrovni)? U tých, ktorí si dali pri zoznámení niečo v bistre, hrozí 43% rozvodovosť, ale priemerná dĺžka manželstva je priemerne 7 rokov.

Karibská kuchyňa – cícer a fazuľa

Tiež karibská kuchyňa, ku ktorej hlavným a typickým surovinám patrí fazuľa, ryža, cícer, batáty, čili papričky, ryby a kokos, patria k tým bezpečnejším. Miera rozvodovosti je 44%, priemerná dĺžka manželstva 6 rokov.

Amerika – steak a hranolky

Šťavnatý steak s hranolkami, hamburgermi, hot dogmi, vyprážané cibuľové krúžky a vyprážané kura, ale aj pizza. Áno, tá je síce pôvodom z Talianska, ale v USA je ako doma. Miera rozvodovosti medzi pármi je 59 percent, priemerná dĺžka manželstva je ale prekvapivo 4 roky.

Sushi a všetko surové

Sushi, ktoré je typické pre japonskú kuchyňu a pripravuje sa s minimálnou tepelnou úpravou, je časovanou bombou. Miera rozvodovosti medzi pármi, ktoré si dajú surového lososa na prvom rande? Až 47%. Priemerná dĺžka manželstva je potom vyčíslená na iba 3 roky a 9 mesiacov.

Portugalská kuchyňa

V prípade portugalskej ide o stredomorskú kuchyňu ovplyvnenú predovšetkým susedným Španielskom a severnou Afrikou. Portugalská kuchyňa je veľmi pálivá, korenie a chilli jej nie sú cudzie, ba naopak. Rozvodovosť je u nej 50%, manželstvo vydrží 2 roky a 5 mesiacov.

Čínske jedlo: bambus a sója

Huba shiitake, zázvor, bambusové výhonky, pasta z čiernych bôbov, ryžové víno, sójová omáčka či šalotka. Áno, to je Čína. Ak si ju dáte na prvom stretnutí, zvyšujete riziko, že sa vám vzťah rozpadne, na 55 %. Čo sa týka dĺžky trvania partnerstva, potom to sú maximálne dva roky. Žiadna sláva.

Indická kuchyňa

Indická kuchyňa sa nezaobíde bez výrazného korenia. Okrem populárneho karí a cesnaku tamojší kuchári hojne využívajú zázvor, rímsku rascu a semienka z horčice. Jedlo bez baklažánov, chlebových placiek, šošovky a fazule mungo? Napriek tomu, ako veľmi je indická kuchyňa chutná, miera rozvodovosti šokuje. Ide o 67%! A čo priemerná dĺžka manželstva? Pokiaľ vám vzťah vydrží 1 rok a 3 mesiace, je to zázrak.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
Jedlá pre lásku na celý život

Asi vás ale najviac zaujíma, ktorá kuchyňa vám zaistí báječný vzťah až do smrti. Láske vraj nahrávajú predovšetkým cestoviny menšieho tvaru (špagetám, ktoré sa zle jedia, sa vyhnite). Potom je to kura na všemožné spôsoby a tiež ryžové pokrmy typu rizoto.

Tí, čo spolu vydržali dlhšie ako sedem rokov a sú stále spolu končili rande dezertom a správali sa milo k čašníkom. Vedieť musíte aj to, že každému imponuje, ak máte rovnaké chute. Znamená to, že keď si s nápadníkom objednáte podobné maškrty, podprahovo a bez jediného slova sa mu priblížite. Vydávate tak signál, že ste spolu v súlade.

zdroj: prozeny.cz

Ako skrotiť vlčí hlad

facebook

Letné nebezpečenstvo menom ľad. V reštauráciách sa mu radšej vyhnite