Druhé rande? Nikdy! Malichernosti, ktoré dokážu odradiť pred ďalšou schôdzkou

Randenie je super, ale niekedy tiež poriadna drina. A stres, nervy, neistota. Niekedy bohužiaľ stačí drobná chyba na začiatku a nič z toho nie je. Čo všetko môže byť dôvod, prečo niekto na druhé rande nepôjde ani náhodou?

Randenie je nervy drásajúci náročný „šport“ s veľmi nejasnými pravidlami. Aj keď máte pocit, že ste podali skvelý výkon, je z toho prehra. Ďalšie rande sa nekoná. Prečo to tak je, zaujímalo aj influencerku Leah Howard z Írska, ktorá na Twitteri rozpútala debatu o tom, aké dôvody majú ľudia na to, aby niekomu po prvej schôdzke už ďalšiu šancu nedali.

Urobila tak už pred dvoma rokmi, behom chvíľky mala viac ako 500 reakcií, ale čo je najviac zarážajúce, jej príspevok ľudia opakovane znova a znova privádzajú k životu. Zdá sa, že táto téma je jednoducho večná.

Jednoduchá otázka

Jej otázka bola pritom skôr úsmevná, chcela len pobaviť a rozptýliť. Pravda, možno po nevydarenom rande. Preto vyzvala ľudí, aby jej písali aj tie najmenšie „chyby“, ktoré ich prinútili k tomu, že už na druhé rande s daným človekom nešli.

Niektoré dôvody boli samozrejme oprávnené. Úplne rozumieme napríklad žene, ktorú jej náprotivok na prvom stretnutí požiadal, aby mu dala svoj vlas. Ten si chcel dať do jedla, aby sa mohol sťažovať obsluhe a „vyhádať“ si jedlo zadarmo.

Ale iné dôvody boli skôr úsmevné. Aj keď na druhú stranu je aj smutné, čo všetko môže ľudí odradiť a čo všetko ich teoreticky môže pripraviť o lásku.

Nevysvetliteľné, ale jednoducho to tak je

Ako inak si treba vysvetliť fakt, že jedna žena odmietla ďalšie stretnutie s mužom len preto, že vo chvíli, keď sa rozbehol vlak, stratil rovnováhu? Alebo napríklad to, že iná dáma nešla na ďalšie rande s mužom, pretože sa jej jeho nechtové lôžka nezdali dosť dlhé. Ďalší muž zase stroskotal na tom, že sa až veľmi usmieval, ďalší na tom, že si do polievky drobil pečivo.

Jeden muž sa potom napríklad zmienil, že ho odradilo to, že jeho vysnívané dievča malo v izbe príliš chladno a navyše odmietalo zapnúť kúrenie. Jasne, asi by to nefungovalo, nikto sa nechce celý život hádať o to, na koľko nastaviť v byte termostat.

Vydesil ju hneď na začiatku

Potom sú ale aj situácie, keď aj ten najlepší úmysel bohužiaľ nevyjde. Rozhodne buďte opatrní v tom, čo na druhý deň po prvej schôdzke svojmu náprotivku napíšete. Malo by to byť určite niečo milé, ale pozor, zase nie veľa.

Jedna žena v ankete totiž popísala skoro až desivé textovky, ktoré jej na druhý deň ráno prišli od muža, s ktorým mala predošlý večer rande. Určite boli myslené dobre, ale bohužiaľ sa v nich zrejme až veľmi tlačilo na pílu a namiesto radosti vyvolali úľak. A zdá sa, že toto nie je ojedinelá skúsenosť, pretože táto odpoveď získala viac ako 400 palcov hore!

A ako že tie desivé textovky vyzerali? Tak po prvé obsahovali až strašidelný počet najrôznejších emotikonov kvetov, slniečok a podobne. Svoju partnerku v nich potom autor oslovoval „vaša kráľovská výsosť“. Prial jej krásne ráno a krásny deň, dúfal, že sa jasnosť skvele vyspala. A ako bonus jej v ďalšej správe poslal čerstvé ruže s raňajkami do postele – samozrejme opäť v podobe emotikonov ruží, kávy a podobne.

Intelekt aj pohybová zdatnosť? Nepodceňovať!

Jeden muž zase popísal, ako sa zdarne vyvíjajúce rande zvrtlo vo chvíli, keď zbadal, ako jeho dievča behá. „Nevyzeralo to vôbec dobre, už som ju potom nechcel vidieť,“ napísal stručne. Holt aj na pohybových schopnostiach najskôr záleží, keď chcete s niekým prebehnúť celý život, je asi potrebné pri tom tiež dobre vyzerať.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

Je potom takmer prekvapujúce, že intelekt a všeobecný rozhľad od svojho náprotivku vyžaduje skoro každý. Jednu ženu okamžite odradilo to, že jej náprotivok nevedel, kto je Isaac Newton. „Navyše bol potom skoro šokovaný, že ja to viem,“ dodala v ankete.

Iná zase nezhryzla, keď sa jej muž spýtal, či písmeno A, ktoré má vytetované na členku, značí „členok“ (v angličtine sa totiž členok povie ankle, teda začína na písmeno A). Možno to ale nebol pokus o to, ukázať, ako mu to páli, ale nie veľmi podarený vtip. Každopádne ani jedno nevyšlo.

zdroj: prozeny.cz

Sex na prvom rande: Môže sa z toho rozvinúť vzťah?

facebook

Máte prvé rande? 7 signálov, že je lepšie vziať nohy na ramená